Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Око як оптична система

Око як оптична система

Назва:
Око як оптична система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Комбінований урок із біології, фізики, основ здоров’я
"Око як оптична система"


Мета: на основі навчальної інформації з фізики про світло, закони заломлення світла, геометричну оптику обґрунтувати учням поняття сприйняття оком світла та кольору, пояснити причини порушення зору та їх виправлення, сформувати в учнів стійке бажання дотримуватись правил гігієни зору. Навчити надавати першу допомогу при ушкодженні очей.
Обладнання: плакати з малюнками для актуалізації опорних знань, макет ока, плакати — «Будова сітківки», «Схема визначення жовтої та сліпої плями», «Закони заломлення світла», «Характеристика лінзи», підручники, роздавальний матеріал, кросворди.
Організація класу на роботу
Учитель біології. Сьогодні ми проведемо з вами незвичний урок. Протягом двох академічних годин три вчителя: біології, фізики й основ здоров’я будуть викладати вам тему, записану на дошці. На основі знань, одержаних вами у 8-му класі на уроках фізики про світло, про закони заломлення світла на межі двох прозорих середовищ, про геометричну оптику, ми ознайомимося з тим, як наше око сприймає світло та колір, пояснимо причини порушення зору, а з учителем фізики ви розберетесь, як їх можна виправити за допомогою окулярів. З учителем основ здоров’я опрацюєте гігієну зору та першу допомогу при ушкодженні очей. Наразі також послухаєте повідомлення учнів, які вони підготували за моєю пропозицією та за пропозицією викладача основ здоров’я.
І. Актуалізація опорних знань учнів
Учитель біології. Продовжимо розмову про зорову сенсорну систему людини. На минулому уроці ми розібрали з вами будову ока, з’ясували, яке значення має зір для людини, зрозуміли, для чого потрібний допоміжний апарат ока.
Для повторення пройденого на минулому уроці ви будете працювати бригадами. Кожен ряд — це бригада. Завдання пропонується виконувати колективно. Записи відповідей робіть просто на плакатах.
Завдання для першої бригади
Заповнити схему зорової сенсорної системи й таблиці: Закінчити інформацію:
ЗАВДЯКИ ЗОРУ ЛЮДИНА ОДЕРЖУЄ ______ % ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗОВНІШНІЙ СВІТ. У ЛЮДИНИ ЗІР_________________ .
Завдання для другої бригади
Відновити записи на схемі будови ока людини.
Завдання для третьої бригади
Відновити записи на схемі допоміжного апарата ока людини.
ІІ. Мотивація навчання
Біолог. Як же ми бачимо? Як виникають зображення предметів на сітківці?
Фізик. Для того щоб дати відповідь на ці запитання, пригадаємо закони заломлення світла з курсу фізики 8-го класу.
Спочатку давайте пригадаємо, при якій умові світловий промінь заломлюється? (При попаданні променя на межу двох прозорих середовищ із різною оптичною густиною: повітря — вода, вода — скло).
Біолог. Промені, відбиті від предметів, на які спрямоване наше око, проходять крізь рогівку, рідину, що міститься між нею та райдужною оболонкою, кришталик і склисте тіло. У кожному з цих середовищ промені змінюють свій напрямок, тобто заломлюються, і ці заломлення пояснюються законами заломлення, які ви тільки що повторили. Основне значення для заломлення світла в оці має кришталик, який виконує роль лінзи.
Фізик. Ну а слово «лінза» вам відоме з уроків фізики 8-го класу. Давайте повторимо, що ми знаємо про лінзи.
Дайте означення лінзи (прозоре тіло, обмежене сферичними поверхнями).
Які бувають лінзи щодо взаємного розташування сфер? (Збиральні та розсіювальні.) Як вони зображаються схематично?
Чому лінза називається збиральною? (Паралельні промені заломлюються лінзою в одну точку.)
Пригадайте основні характеристики лінзи.
Пригадаємо, як утворюється зображення предмета в лінзі. Побудуємо зображення предмета, розташованого за подвійним фокусом та утвореного збиральною лінзою.
Охарактеризуйте це зображення (зображення дійсне, перевернуте, зменшене).
Біолог. А тепер давайте подивимось, що відбувається при проходженні променів через око людини. У людей з нормальним зором промені, що заломились у кришталику, потрапляють на сітківку й утворюють на ній чітке зображення предметів. Давайте розглянемо мал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Око як оптична система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок