Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Ціна перемоги: баланс втрат і здобутків України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)

Ціна перемоги: баланс втрат і здобутків України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)

Назва:
Ціна перемоги: баланс втрат і здобутків України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сценарій ток-шоу
Ток-шоу: “Ціна перемоги: баланс втрат і здобутків України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)”


Мета:
Навчальна: Навчитися брати участь у загальних дискусіях, висловлювати та захищати власну позицію, а в майбутньому впливати на зміни в українському суспільстві та державі.
Розвиваюча: В учнів уміння працювати і порівнювати статистичні дані, аналізувати позиції істориків та діячів стосовно масштабів втрат та руйнувань, завданих українському народові Другої Світовою війною.
Виховна: Виховувати в учнів почуття гордості за український народ та негативне ставлення до будь-яких проявів насильства.
Обладнання: Лановик Б. Д., Лазаревич М.В. Історія України. — Київ, Знання. — Прес., 2001. — С. 526-528; Грицак Я. Нарис історії України: форму-вання модерної української нації XIX—XX століть. — Київ: Генеза, 1996. — С. 261-265; Історія України (за ред. Ю. Зайцева.) — Львів, 1998. — С. 318-320; Ко-валь М.В. Україна в Другій світовій і Великій Вітчиз-няній війнах (1939-1945 pp.). — Київ, 1999; Муковсь-кий І.Т., Лисенко О.Є. Звитяга і жертовність: Ук-раїнці на фронтах Другої світової війни. — Київ, 1996; Король В. Військові втрати народів СРСР у ро-ки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 pp. ) // Історія в школі, 2000. — № 5-6. — С. 20-26; Чернега П. Український народ у Другій світовій війні: новий погляд на проблему // Історія в школі, 2000. — № 5-6, — С. 5-9; Гунчак Т. Втрати українців під час Другої світової війни // Сучасність, 1992. — № 7.— С. 32-37; Россия и СССР в войнах XX века: Статис-тическое исследование. — Москва, 2001.
(Епіграф)
«Те, що дехто намагається зобразити як «російську сла-ву», було перш за все українською війною. Жодна Європейсь-ка країна не постраждала більше від глибоких ран, нанесе-них своїм містам, своїй промисловості, сільському господар-ству, людській силі, як Україна!»
Едгар Сноу (американський журналіст)
Хід роботи
Оголошення теми ток-шоу. Постановка проблеми.
Вступ.
Виступ експертів (істотний бліцтурнір “Україна під час Другої світової війни”.
Виступ запрошених ветеранів.
Дослідницька робота (виступ учнів, учні за допомогою різних статистичних фактів досліджують масштаби втрат і руйнувань у роки Другої світової війни.
Узагальнення й систематизація результатів ток-шоу. Домашнє завдання.
Ведуча: Добрий день! Відаємо вас, на ток-шоу до 60-ї річниця Дня Перемоги, темою якого є “Ціна Перемоги баланс втрат і здобутків України в роки другої світової війни (1939-1945 рр.).
На нашому ток-шоу запрошені – учасники бойових дій – свідки цих подій: Мочернюк Микола Якович, Ячній Василь Михайлович. Присутні експерти – це наші історики Леся Михайлівна Христан, Валерій Анатолійович Паска, Максим’юк Василь Дмитрович.
Учні 11 класу, вони є журналістами завданнями яких є написати репортаж з висвітленням даного питання.
Я ведуча Оксана Михайлівна.
З розбудовою нового демократичного суспільства в Україні зростає актуальність осмислення її минулого, того важливого й неоднозначного шляху, який пройшла вона протягом своєї історії.
Важливою частиною цього шляху є Друга Світова війна, як один з найскладніших, найтрагічніших і водночас найпротяжніших періодів історії України. Для деяких наших співвітчизників вона розпочалася 1 вересня 1939 р., адже західноукраїнські землі до 1939 р. були у складі Польщі і західні українці змушені були служити у Війську Польському. Для інших вона розпочалася 17 вересня 1939 р., коли Червона Армія, в складі якої також були наші земляки, здійснювала визвольний похід до Західної України та Західної Білорусії. Але для більшості наших співгромадян вона розпочалася 22 червня 1941 р., коли фашистська Німеччина напала на Радянський Союз, Вона не припинялася на території України 1225 днів і ночей, була ареною кровопролитних боїв.
Але й з її закінченням багато інших земляків продовжувало вести боротьбу – на Далекосхідному фронті – проти Японії, і складі Червоної Армії, та в західноукраїнських лісах в лавах Української Повстанської Армії – проти Радянського Союзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ціна перемоги: баланс втрат і здобутків України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок