Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Рухова активність і здоров’я

Рухова активність і здоров’я

Назва:
Рухова активність і здоров’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,42 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розробка уроку
"Рухова активність і здоров’я"
(8-й клас)


Мета:
- переконати учнів, що рух – це життя, а гіподинамія – основний чинник виникнення хронічних хвороб і скорочення життя;
- сприяти формуванню вміння самостійно працювати, аналізувати, роботи висновки;
- працювати в групі;
- впливати на виховання потреби у здоровому способі життя;
- позитивного ставлення до навчання.
Хід уроку
І. Етап орієнтації
З яким настроєм, х бажанням чи без нього, ви прийшли сьогодні до школи?
Я знаю простий засіб, відомий з давніх-давен не тільки для покращення настрою, а й для зміцнення імунітету, продовження тривалості життя. І. Павлов назвав цей засіб „зарядкою для підкірки, що мобілізує захисні сили організму на боротьбу проти захворювань”. Від себе додам, що цей засіб не вимагає матеріальних витрат, доступний усім і ми можемо використовувати його за власним бажанням в будь-який момент.
Назвіть і продемонструйте цей засіб. (Сміх, посмішка.)
Щоб ви запропонували, щоб ваша посмішка стала більш щирою, природньою?
Я пропоную простий і забутий спосіб, яким ви можете користуватися завжди, це – комплімент. Пропонує обмінятися компліментами з товаришем по парті.
Посміхайтеся частіше і будьте здорові та щасливі!
ІІ. Етап визначення мети
Як багато на світі див! Гігантські дерева та велетенські статуї, фантастичні водоспади та вигадливі палаци, неймовірні сталактитові печери та величні храми викликають захоплення в кожного, кому пощастило побачити їх хоча б одного разу. Але жодне диво світу не може зрівнятися з тим, що завжди з нами. Це диво – ми самі!
„Чимало див на світі нашім, та все ж людина – диво над дивами”, – так колись сказав Софокл. З великим давньогрецьким драматургом важко не погодитись. А на думку Ф. Достоєвського, „людина – це таємниця. Її слід розгадати, і якщо розгадуватимеш усе життя, то не кажи, що згаяв час”.
То ж і ми з вами причетні до розгадування цієї найбільшої таємниці, цього дива.
Що ж саме про людину ми зараз вивчаємо на уроках біології?
А навіщо вам його розгадувати, що дадуть вам знання організму людини?
Знання – Здоров’я – Успіх.
Отже, основою успіху є здоров’я. А яка психологічна характеристика ж достатньо важливою для досягнення успіху? Це пам’ять. Давайте потренуємо і перевіримо її.
Завдання: я зачитую терміни, а ви замальовуєте асоціації, які пов’язані з ними.
Скелет; м’язи; опорно-рухова; тканини; остеоцити; міозити; хондроцити; постава; сколіоз; здоров’я.
Відтворіть за малюнками терміни. Якщо ви відтворили 80 % і більше, у вас чудова пам’ять.
Складіть коротку логічно зв’язану розповідь, використовуючи ці терміни: перший ряд – три; другий ряд – наступних чотири; третій ряд – останні три.
Виходячи з розповідей учнів. що сидять на третьому ряду, з’ясовуємо, що постава і здоров’я взаємопов’язані. Академік Норбеков казав: „Усі захворювання лікуються правильною поставою і добрим настроєм”.
А які ж чинники впливають на її формування, від чого залежить найбільше, на вашу думку, постава людини?
Пригадайте дослід російського анатома Лесгафта?
Відомий філософ Аристотель казав: „Ніщо так сильно не руйнує людину, як довготривала фізична бездія”.
Сама природа створила опорно-рухову систему для руху.
То який фактор визначальний для правильного формування опорно-рухової системи, а оскільки організм – єдине ціле, то і для здоров’я в цілому?
Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку „Рухова активність і здоров’я”.
ІІІ. Етап проектування
То які ж завдання поставимо собі?
- З’ясувати, як впливає на здоров’я довготривала фізична бездія?
- Переконатися, що рух – це життя!
- Вияснити, які інші чинники впливають на формування опорно-рухової системи і здоров’я організму в цілому?
IV. Етап організації виконання плану діяльності
1. Завдання. Опрацюйте отриманий текст. Олівцем зробіть позначення:–
– інформація відома;
+ – нова інформація;
! – цікава інформація;
? – інформація викликає заперечення, запитання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Рухова активність і здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок