Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Свято пам'яті українських Січових Стрільців

Свято пам'яті українських Січових Стрільців

Назва:
Свято пам'яті українських Січових Стрільців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Свято пам'яті українських Січових Стрільців
Вардзарук Ганна П.
ІІ - С група.
Мета: Ознайомити учасників з минулим і важким історичним часом, який був не легкий для тих людей, які боролися за волю України.
Обладнання: Святково прибраний зал. На сцені, у центрі, герб України. Збоку на столику головний убор УСС і поряд букет сухих квітів, перев'язаних чорною стрічкою, поряд запалена свіча.
Ведучий: Історія України... Забуті імена, викреслено з пам'яті цілі сторінки, зруйновані могили, поломані хрести, понищені церкви. Сьогодні ми хочемо воскресити в пам'яті одну із забутих сторінок нашої історії про Українських Січових Стрільців, - проголошення 1 листопада 1919 р. ЗУНР та її збройних сил УГА, зародком яких були УСС.
Ведуча: Створений в розгар І-шої світової війни, легіон Січових Стрільців - це була армія справжніх інтелігентів, носіїв високих ідей і благородних ідеалів.
Пісня "Гей там на горі січ іде".
Ведучий: УСС - єдина армія того жорстокого часу, який ні тодішні, ні пізніші противники ніколи не залишили жодного факту мародерства, насильництва щодо полонених чи населення.
Ведуча: Восени і взимку 1914 р. навесні 1915 р. легіон успішно вів воєнні дії в Карпатах проти угорських військ, зокрема на горах Ключ, Маківка, в боях за Самбір, Стрий, де стрільці вкрили себе невмирущою славою.
Пісня "Там на горі, на Маківці.
Ведучий: Густо падали жертви під час кровопролиття, під час боїв, густо росли білі березові хрести на стрілецьких могилах, однак на зміну полоненим вливалися інші сили із чисто добровольців. Ніщо не могло зупинити січовиків виборювати кращу долю для свого народу.
Пісня "Гей там при долині".
Ведуча: У своєму зверненні до народу стрільці заявляють: "Ми пішли в світову війну лише тому, щоби наша Україна, в часі цього всесвітнього смертельного спору могла проголосини, що є і хоче бути, хоче мати своє місце під сонцем. Коли, ще тривожить нас та думка, чи жертва крові принесе користь Україні, чи ті могили наших товаришів, найкращих синів України, які виростають слідом за нами від далекого Закарпаття аж до подольських степів - просинаються до покрови незавидної долі нашого народу, спішать зірвати ті ганебні кайдани неволі".
Пісня "Чи то буря, чи то грім"
Ведучий: У 1915-1919 роках українські січові стрільці вели кровопролитні бої на подільській землі, щедро окроплюючи її своєю кров'ю.
Сотні юних патріотів впали на схилах гори, що біля Бережан, над селами Комохи, Семаківці.
Пісня "Ой упав стрілець".
Ведуча: Не дивлячись на заборону, крізь довгі роки поневірянь і забуття своєї історії, народ не забув стрільців, наділив їх любов'ю, пошаною і великою зворушливою піснею.
Пісня "Послухай кохана дівчино".
Ведучий: Стрільці - це наша гордість, і наша честь, наша слава.
Ведуча: Так гордо, так лишень виступають чола їх завзяті скрасиме вішей
Як орем до сонця свій зір направляють
Се наші кохані січові стрільці.
Чи може, що грудь зі сталі,
Що серце в грудях, молотом б'є.
Що в бою, як горде козацтво вмирали,
За волю Вкраїни давали життя?
Ведучий: Здобути волю, хоч най скаженіє.
Хоч рад би спочити геть всю нашу кров,
І вбою за волю рука не залишає,
Бо бій цей веде до Вкарїни любов.
Здобувши гарт у горнилі другої світової війни легіони українських січових стрільців стали ядром майбтньої української Галицької Армії, яка на цей раз захищала справжню незалежність і волю рідного і відродженого краю.
Ведуча: Листопадовий переворот у Львові і на провінції здійснили 1410 стрільців при 60-ти старшинах.
Пісня "Горіла золота заграва".
Ведучий: Збройний виступ українців 8 листопада 1918 р., очолений Дмитром Вйовським і забезпечив проголошення ЗУНР. Мета УСС з якою вони ішли на боротьбу в І-шій світовій війні, ними ж була досягнута.
Ведуча: 257 днів проіснувала ЗУНР. 31 листопада 1918 р. до 15 листопада 1919 р. і впала під переважаючими силами ворогів і в першу чергу поляків.
Ведучий: Вже останні ідуть через наше село,
Боже, боже, як тяжко... останні і...
Скільки їх, за два дні туди перейшло,
Всі померли, як зіроньки ранні!
Перебігти б , скитань... Гей, не просить води,
Тільки коні хриплять з непокою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Свято пам'яті українських Січових Стрільців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок