Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Нашого цвіту — по всьому світу

Нашого цвіту — по всьому світу

Назва:
Нашого цвіту — по всьому світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок на тему:
"Нашого цвіту — по всьому світу"


Все на світі можна вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Василь Симоненко
Мета уроку: сформувати в учнів знання про діаспору, причини її виникнення та географію; показати особливості східної та західної діаспори. Розвивати пізнавальний інтерес учнів, установлення причинно-наслідкових зв’язків. Виховувати патріотизм, почуття національної гідності.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форми, методи, прийоми: інформаційно-рецептивно-мовний (усний журнал).
Обладнання: політична карта світу, карта адміністративно-територіального поділу України, вишиванки, запис пісень у виконання Квітки Цісик.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
Бесіда
1. Хто такі емігранти? За яких причин вони можуть опинитися за кордоном?
2. В які держави світу переважно емігрують наші співвітчизники?
3. Які основні особливості побуту українського народу?
4. Як зберігає народ свої традиції, звичаї? Чи пам’ятають про них емігранти?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Географічна сторінка
Діаспора (у перекладі з грецької — розсіяння) — перебування частини народу поза межами країни.
Діаспора — розселення значної частини етносу за межами країни чи етнічної території. Причина виникнення діаспори — міграції населення.
Діаспора — розсіяння в різних країнах народу, вигнаного з батьківщини чужинцями. Уперше поняття «діаспора» ужито стосовно єврейського народу, вигнаного римлянами в І ст. н. е. з Палестини та розсіяного по теренах римської імперії.
Українська діаспора умовно поділяється на східну (у Росії проживає 4,3 млн українців, у Казахстані — 900 тис., у Молдові — 600 тис., у Бєларусі — 300 тис., в Узбекистані — 150 тис., у Киргизії — 100 тис. жителів українського походження) та західну (у США проживає 2 млн українців, у Канаді — 800 тис., у Бразилії та Аргентині — по 400 тис., в Австралії та Франції — по 40 тис., у Великій Британії — 30 тис., у Німеччині — 25 тис. жителів українського походження). Частина українців віддавна проживає на території, які після Другої світової війни увійшли в межі державних кордонів сусідніх з Україною держав (у Польщі мешкає 300 тис., у Румунії — 100 тис., у Словаччині — 400 тис. жителів українського походження). Частина української еміграції віддає перевагу термінові «українці у країнах поселення». У даний момент українська громада організовується в Еквадорі. Серед найбільших організацій української діаспори — Український державницький фронт (Велика Британія), Український державницький фронт країн Бенілюксу, Європейський конгрес українців, Ліга українців і Ліга українок Канади, українсько-американська організація «Воля».
Термін «діаспора» у нашій державі часом трактується неоднозначно. В одних випадках під ним розуміють усіх без винятку українців, розсіяних по всьому світу; в інших лише розпорошені їх частини; нарешті, усіх українців поза Україною, за винятком тих, котрі проживають у сусідніх державах на споконвічній етнічній території. Неоднозначне тлумачення поняття «діаспора» призводить до розмаїття його визначень. На Заході, наприклад, найчастіше вдаються до поєднання етноніма та політоніма («українські канадці») або етноніма й громадянства («українець Канади», «українець США»).
Історична сторінка
Еміграція, тобто розсіювання населення України за її рубежами, почалася давно. Ще за княжих часів міжусобні війни призводили до переміщення людей. Пригадавши історію, ми можемо навести приклади переміщення козаків, з ХVIII ст. почалося масове переселення українців у Поволжя, на Урал. Пізніше — у Сибір, Казахстан, на Далекий Схід. У 30-ті роки минулого століття переселення з України мало політичні мотиви.
Протягом ХХ ст. мільйони українців покинули свої домівки в пошуках кращого життя на Заході. Що ж примусило їх у різні часи залишати рідну домівку, землю? Головні причини — соціально-економічні та політичні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нашого цвіту — по всьому світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок