Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Хто любить, той двічі проживає життя

Хто любить, той двічі проживає життя

Назва:
Хто любить, той двічі проживає життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій уроку
"Хто любить, той двічі проживає життя"
Жіночі образи у творчості Лесі Українки за творами «Камінний господар», «Лісова пісня», «Одержима»


Цілі уроку:*
навчальна — учити старшокласників синтезувати окремі теоретико-літературні та морально-етичні знання в цілісний логічний та емоційний образ, закодований у структурно-логічний схемі; поглибити їхні уявлення про лірику;*
розвивальна — виробляти навички аналізу ліричних творів, уміння висловлювати власні думки та почуття; показати шлях виходу зі стресових ситуацій;*
виховувати культуру почуттів, забезпечувати чутливість молоді на рівні емоційного сприймання, поглибити уявлення старшокласників про кохання як основу любові — суті людського життя й реалізацію особистості через це почуття.
Легкий, пухкий попілець
Ляже, вернувшися, в рідну землицю,
Вкупі з водою там зростить вербицю, —
Стане початком тоді мій кінець.
Будуть приходити люди,
Вбогі й багаті, веселі й сумні,
Радощі й тугу нестимуть мені,
Їм промовляти душа моя буде.
Я обізвуся до них...
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Організаційна частина
Розподіл класу на творчі малі групи.
Вступне слово вчителя.
Вічна загадка любові, життя люблячого серця, різні відтінки людських стосунків завжди були в центрі уваги поезії. Скільки ліричних віршів написано поетами різних часів і народів. Отже, як ви зрозуміли, сьогодні ми поринемо в чудовий світ поезії кохання. І провідником буде добре відома всім в Україні та за її межами письменниця — Леся Українка.
Вивчаючи життєвий і творчий шлях видатної особистості, традиційно читаємо: народилась, училась, працювала, брала участь, боролась, публікувала, творила. Давайте торкнемося сторінок її біографії.
Лесі Українці, не дивлячись на всі труднощі, що випали на її долю, везло, мабуть, тільки на пісні, кобзарів і поетів. Що ж стосується поетів, то тільки постаті Тараса Шевченка, Івана Франка й Лесі Українки достатньо для того, щоб говорити про величезний, світовий рівень української літератури.
На багато десятиліть наш народ опинився на невільничій галері, що пливла проти історичної течії. Наші збитки — і духовні, і матеріальні — незчисленні. Тому, мабуть, і дані нам Господом терплячі поводирі та мудрі пророки, щоб не блукали ми в темряві, а скоріше запалав у серці невгасимий вогонь Прометея.
Рік 1871-й опинився «врожайним» для літераторів. Ровесниками Лесі Українки були Генріх Манн, Марсель Пруст, Теодор Драйзер, Василь Стефаник…
Запитання до учнів: З якої родини походила Л. Українка?
Робота у групах. Повідомлення учнів
Лесині батьки об’єднували два знатних старовинних роди: по матері — Драгоманових (при козачому війську толмачів називали драгоманами), по батьковій — Косачів (рід відомий у Боснії ще з ХІV століття).
Отримавши тільки домашню освіту, у чотири роки дуже добре читала, постійно займалася самоосвітою, отримала енциклопедичні знання, вільно володіла 11-ма мовами. Сучасники згадують, як на одному з публічних виступів Леся цитувала в тому числі й в оригіналі Бодлера, Кардуччі, Шекспіра, Бернса, Барб’є, Верлена. Її перу належать високопрофесійні статті про французьку, польську та італійську літературу.
Блискуче володіючи словом, маючи феноменальну пам’ять і величезний філологічний талант, Леся Українка часто писала свої твори швидко та блискавично, особливо в період душевних буревіїв. Так, «Одержиму» було написано за одну ніч, «Лісову пісню» — за 12 днів.
Учитель. Проаналізуємо жанрову різноманітність творів, які ми будемо розглядати на уроці:
Драма-п’єса | Драматична поема | Драма-феєрія
Показує драматичні стосунки особистості із суспільством і тяжкі переживання, побудовані
на серйозному конфлікті | Твір, що написаний
у формі діалогу, однак
не розрахований на сценічне втілення | П’єса, побудована
на серйозному
й гострому конфлікті,
яка має казково-фантастичний сюжет і персонажі
Учитель. Але сьогодні звернемо свою увагу не тільки на талановиту історичну постать, ми подивимось на поетесу як на звичайну людину, заглянемо в куточок її душі, відчуємо, як билось її серце, чому так боліла душа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Хто любить, той двічі проживає життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок