Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> "Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка

"Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка

Назва:
"Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,21 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
СЦЕНАРІЙ
"Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка  


З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я Івана Франка, відзначаючи його черговий ювілей]. Його називають Каменярем, бо він сміливо вдарив по скелі австро-угорського цісаризму, молотом лупав скелю соціальної несправедливості, гукаючи тисячам: "Лупайте сю скалу. Нехай ні жар, ні холод не спинить вас". Франко став великим тому, що вийшов а народу, йшов з народом і вів його вперед, закликаючи "добувати хоч синам" як не собі, кращу долю в боротьбі". Він завжди бур у передніх рядах тих, хто ламав скелю старого світу в ім'я нового; скелю неправди і визиску в ім'я правди, добра і краси. Іван Франко "внесений до списків найбільших письменників світу і його ім'я висічене на гранітних скрижалях [історії] поруч з іменами найславетніших синів людства.
  Перу письменника належить понад п'ять тисяч творів, які ввійшли до золотого фонду не лише української, а й світової літератури. Його твори завжди служили і будуть служити всьому передовому людству в боротьбі проти імперіалізму, проти гноблення і експлуатації людини людиною, за мир, демократію і [братерство].
  Завдання бібліотечних працівників - доносити до свідомості читачів дорогий скарб творчого доробку Великого Каменяра. Для широкої пропаганди творів та літератури про життя і творчість письменника необхідно використовувати різні форми бібліотечної роботи: бесіди, бібліографічні огляди, літературні, тематичні, літературно-музичні вечори, літературні та франківські читання, години поезії, усні журнали, читацькі конференції.
  В індивідуальних бесідах з різними групами читачів бібліотекарю слід підкреслювати, що творча спадщина І.Франка надзвичайно багата і різноманітна. Він був не лише великим письменником, а й великим вченим-мислителем, продовжувачем традицій Т.Шевченка...
  Пропаганду творів ювіляра та літератури про нього слід здійснювати комплексно, поєднуючи з пропагандою суспільно-політичної, історичної, художньої та іншої літератури, яка відображає життя трудящих Галичини в минулому і [сьогоденні]. ... Особливу увагу слід звернути на книги та статті, де розкривається образ Великого Каменяра, борця за нове, вільне суспільство, яке творять сьогодні, трудящі франкового краю...
  Необхідно активізувати роботу клубів "Любителів поезії", доповнивши тематику їхніх занять заходами, пов'язаними з відзначенням ювілею.
В централізованих бібліотечних системах слід практикувати підготовку загальносистемних, виїзних масових заходів. Доцільно подбати про те, щоб проводились вони ... спільно з школами, клубами, об'єднаннями книголюбів, місцевим відділенням Спілки письменників України, а також літературними об'єднаннями, керівниками та учасниками художньої самодіяльності...
Основна мета [цих] методично-бібліографічних матеріалів - допомогти бібліотечним працівникам організувати широку пропаганду творчості Івана Франка з нагоди його ювілею. В методичних порадах подається план книжкової виставки, цикл франківських читань, літературно-тематичні вечори, усний журнал, бібліографічний огляд літератури та інші форми бібліотечної роботи.
  "ІВАН ФРАНКО - НАШ СУЧАСНИК". (Цикл франківських читань)
  "Син "Яця-коваля","вічний революціонер", трудівник, борець, поет - Іван Франко з нами, серед нас, він наш сучасник, супутник і друг".
  М.Рильський
  Під час проведення франківських читань треба звернути увагу на значення творчої спадщини І.Я.Франка в нашому житті, її місце в духовному світі сучасника. Слід підкреслити, що Іван Франко був провісником ідей свободи і соціальної справедливості, співцем прийдешнього братерства, нового світлого життя вільних людей. З великим запалом він закликав народ до боротьби за свободу і правду, за щастя і гідність людини... Він є нашим сучасником, соратником і прибічником у нашому щоденному житті, в праці, котру він так натхненно оспівував.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: "Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок