Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас...

Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас...

Назва:
Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас...
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
СЦЕНАРІЙ
на тему:
Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас... (перебування Шевченка на Тернопільщині)


Мета: подати учням відомості про перебування Т.Г. Шевченка на Тернопільщині, удосконалювати навички "прочитання" художніх полотен, розглянути твори, в яких Т. Шевченко ділиться враженнями про Тернопільщину, зробити огляд творів сучасних поетів Тернопільщини, присвячених Кобзареві; прищеплювати любов і повагу до Т.Г. Шевченка, поглиблювати знання про історію рідного краю, розвивати вміння переказувати, виразно читати художні твори.
Обладнання: автопортрет Т.Г.Шевченка 1845р. (репродукція), карта "Тернопільщина і Т. Шевченко", репродукції акварелей, зроблених Кобзарем у Почаєві, збірки народних пісень, поеми "Сліпий", "Слепая", "Невольник", "Петрусь", "Варнак", повість "Художник".
Звучать слова із пісні О. Осадчого "Шлях до Тараса" у виконанні В. Зінкевича:
В дні перемог і в дні поразок,
В щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні...
Вступне слово учителя.
Пісня О. Осадчого "Шлях до Тараса" у виконанні знаменитого українського співака В. Зінкевича, без перебільшення, висловлює почуття гордості ледь не кожного українця, бо Тарас Григорович Шевченко і сьогодні найвідоміший наш поет. Його "Кобзар" у кожній нашій хаті лежить на найпочеснішому місці, на столі - поруч із хлібом, а пісні його вишиті на рушниках. Шевченків "Кобзар" став символом сумління нашого часу. В цій книзі автор зібрав кожну сльозину, найменший стогін кріпака. Духовну велич і красу народу він підніс на найбільшу височінь, чим збагатив увесь світ. Ім'я Тараса Шевченка стало символом нашого народу.
Нелегко осягнути багатогранність Шевченкової музи. Доля щедро обдарувала його багатьма талантами: і через сторіччя не згасає слава ні Шевченка-художника, ні Шевченка-співака, ні Шевченка-поета, ні Шевченка-прозаїка, ні Шевченка-драматурга.
Священна земля, яка породила велетня мислі і духу. Священні місця, де бував наш великий поет. Тернополяни свято бережуть пам'ять про Кобзаря і його перебування у Кременці, Почаєві та Вишнівці у 1846 p., люблять і знають його слово.
То ж перегорнімо кілька цікавих сторінок історії нашого краю, пройдімо тими дорогами і стежками Тернопілля, які півтора століття тому сходив великий Кобзар.
(Проектується карта Тернопільщини із позначеними на ній населеними пунктами області, де побував Т. Шевченко)
Ведучий. Подорож Кобзаря на Волинь відбулася 1846 року. А роком раніше, наприкінці березня 1845-го, Т. Шевченко, закінчивши Академію мистецтв у Петербурзі, прибув до Києва. Тут із серпня 1845 почав співпрацювати із щойно створеною Археографічною комісією ("Тимчасовою комісією для розгляду древніх актів"). Метою її діяльності було вивчення пам'яток слов'янської старовини. Наше заняття побудоване у формі усного журналу.
І сторінка
Священна земля, що народжує велетів духу,
Священні місця, де бував наш Великий Поет!
Ведучий. Сьогодні у нас в гостях - науковий працівник Тернопільського краєзнавчого музею. Він і відповість на деякі ваші запитання (далі матеріал першої сторінки усного журналу подається у формі інтерв'ю з науковим працівником музею).
Ведучий. Що спричинило поїздку Тараса Шевченка на Волинь?
Учитель. 10 грудня 1845 року Тараса Григоровича затвердили співробітником Археографічної комісії. Саме за її завданням він подорожував Київщиною, Поділлям і Волинню, змальовував визначні місця і краєвиди. Розпорядження за номером 7247 було підписане генерал-губернатором Д.Г. Бібіковим. Тарасу Шевченку було, окрім всього, доручено зняти загальний зовнішній вигляд Почаївської Лаври, вид на околиці з тераси Почаївської Лаври, внутрішній вигляд храму. На цю поїздку Кобзареві виділили 150 крб. сріблом.
Звичайно, основним приводом для поїздки Тараса Григоровича було завдання Археографічної комісії. Але західноукраїнські землі вабили його і з інших причин. Відомо, що поет знав про діяльність гуртка прогресивної української молоді "Руська Трійця", читав альманах "Русалка Дністровая". Цю книгу Тарас Шевченко обговорював із фольклористом і етнографом П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас...

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок