Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Літературне свято по творчості Т.Г.Шевченка

Літературне свято по творчості Т.Г.Шевченка

Назва:
Літературне свято по творчості Т.Г.Шевченка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Cценарій
Літературне свято по творчості Т.Г.Шевченка


Вірш “Доля”
Ведуча:
Бог сотворив людину - єдину і цілісну: і вона була щаслива. Але людина согрішила і Бог, розгнівавшись на неї. розділив її на дві половинки і пустив по світу. З того часу кожен, блукаючи між людьми, шукає свою. Знайде її матиме щастя, а не знайде приречений на самотність.
Про Шевченка ми чуємо з дитинства, говоримо про нього як про поета, борця, пророка художника. А сьогодні розкриваємо ту сторінку життя, про яку згадують дуже рідко. Ми поговоримо про Шевченкове кохання. Кого і як кохала велика людина, та й навіть не велика, найбільше розкривається її сутність. А для нас це важливі уроки людяності.
Чомусь нас вчили, що поет любові Тарас Шевченко не писав віршів про кохання. Читаю його «Кобзар», і майже через вірш, майже в кожній поемі с рядки про кохання.
Вірш “Сон” (На панщині пшеницю жала...)
Сценка
Ведуча:
У його віршах живе навічно рання, майже дитяча прихильність до дівчинки-кріпачки Океани Коваленко, на три роки старшої від нього.
Приятель Шевченка Гнат Бондаренко розповідав, що в дитинстві Тарас погано сходився з хлопцями-однолітками. Навіть з власними орачами йому не дуже подобалося гратися. А от ч сестричками бавитись полюбляв.
Старша сестра Катерина була для нього Берегинею, а молодшу Ярину він любив більше за всіх. Ярина товаришувала з трохи меншенькою сусідкою Оксанкою. От і грався малин Тарасик з ними обома.
А потім були смерть матері, відьмочка-мачуха, яка гнала Оксану з двору. Смерть, батька і життя у дяка, пошуки вчителя-мадяра і повернення до домівки, де вже хазяїнував одружений Микита. Була праця пастухом біля громадської череди. І були безсмертні вірші.
Пісня “Тече вода з-під явора”
“Ми в купочці колись росли..”
“Мені тринадцятий минало...”
“Мар’яна-черния” (вступ)
“Катерина” (10частина).
“Слепая” (“Кого ридая призову я. – И злое серце человека ее любви не пощадит”.
“Не кидай матері”
У 1928 році доля розлучила Тараса з Оксаною. Кріпак-козачок змушений був мандрувати зі своїм паном у Вільно. Даремно вона казала йому:
Поїдеш з папами.
Знайдеш собі шляхтяночку
Забудеш Оксану! Поїхав. Таки знайшов собі шляхтяночку. Та Оксана таки не забув. Навіть в останньому вірші Оксанкою з його дитинства світяться рядки:
Поставлю хаточку, садок.
Кругом хатини насаджу:
Прилинеш ти у холодочок.
Тебе, мов кралю, посаджу.
Пісня “Зоре моя, вечірняя”
Читання ведучої на фоні музики: Шопен.
ІІ. Дуся Гусиковська - друге вже юнацьке кохання, овіяне чарівністю чужого міста, чужого народу і чужої мови. Те саме старшинство, наставництво, жіночість.
«Как бы я желал поплавать по этой матери литовских рек. Вильно так же дорого по воспоминаниям моему сердцу, как и твоем)». Так писав він у листі до Броніслава Задеського 10 лютого 1857 року.
У відомо тоді в Варшаві художника Лямпі в 1830 році і познайомився він з молоденькою гарненькою швачкою і вперше зрозумів і глибоко відчув свою людську гідність. Годі Тарасові було 16 років. І перше почуття юнацької любові, що зродилося в його душі до дівчини, то належала до іншого середовища, зробило великий вплив на його глибоко вразливу луні}. Ця перша приязнь, як признався сам поет своєму приятелеві. Сошенкові. облагородила його душу, піднісши його у власних очах.
Та любов, як пише Чалий, не обійшлась без жертв: коханка, що була полькою поставила перед Тарасом вимогу, щоб він в ім'я щирих сердечних взаємин відмовився від «хлопської мови» па користь польської. Ці лекції, як можна припускати, ішли досить успішно, бо пізніше Т.Шевченко, як відомо, вільно володів польською мовою.
Але це щастя, що відкрило сироті-кріпакові ніби новий світ, швидко зникло, як привид, і принесло Тарасові багато важких переживань.
Пісня: “Зацвіла в долиті червона калина...”
І дитяча прив'язаність до Оксани Коваленко, і юнацьке кохання до Дусі Гусиковської були тільки прелюдією до того справжнього почуття, яке Шевченко пережив у дорослому віці. Про найдорожче мовчать, і він мовчав, ховаючи свою таємницю десь на дні . Друг поета Чужбинський згадує про це так:
Звучить мелодія Скорика, скрипка
Ганна Закревська –ІІІ
Але до однієї особи він повертався гри ріпи, тобто разів, принаймні, при зустрічі з нею він захоплювався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Літературне свято по творчості Т.Г.Шевченка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок