Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Рекомендації щодо проведення свята до Дня Матері.

Рекомендації щодо проведення свята до Дня Матері.

Назва:
Рекомендації щодо проведення свята до Дня Матері.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Рекомендації щодо проведення свята до Дня Матері.


З першої миті життя схиляються над нами обличчя матерів. У тривозі, любові й надії вдивляються вони в своїх дітей, прагнучи щастя для них. Усім своїм життям і працею утверджують в нас кращі риси людяності й добра. Бережуть від усього лихого.
Матері… Все життя дивляться вони нам услід, бажають добра і щастя. Сподіваються від своїх дітей найвищих духовних злетів, бо й в останню хвилину думають про те, щоб діти їхні жили гідно серед людей і творили добро на своїй землі.
Мати – найдорожча на Землі істота. І найбільшою радістю для неї – щастя її дітей. Тому вчить вона добра і правди, мудрості й великої любові до праці, до всього прекрасного. Тож, друже мій, схилімо голови перед величчю матері, перед її світлим образом.
Найдорожчу для нас людину вшановуємо в травні, коли цвітуть сади, розцвітають яскраві квіти, дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері.
Ще у 1914 р. конгрес США прийняв постанову про введення нового державного свята – День матері. А причетна до цього молода американка Анна Джарвіс.
Вона втратила матір. Смерть була раптова і передчасна. Анна боляче пережила трагедію і звернулася з листами до конгресменів, президента Америки, в яких запропонувала раз у рік, навесні, вшановувати матір.
Ідею Анни підхопили у світі. Вперше в Україні, у Галичині, ця свято відзначили у 1929 р.
У цей день у національному одязі люди йшли зранку до церкви на богослужіння, а пізніше тисячі дітей під звуки музики, з квітами в руках ішли вулицями села чи міста до площі, де відбувалося свято. Пісні, вірші, виставки виробів, квіти, сміх і жарти були адресовані матерям.
А у родинному колі, діти готували для матерів подарунки, приємні дійства, і найголовніше намагалися бути чемними та слухняними.
У 1939 р. це свято було ліквідовано. Але у 1990 р. завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок та Жіночої громади, свято повернулося в Україну, й уособлює в собі три найдорожчі образи: Матері Божої, матері-України, і рідної неньки.
Свято “Устами вдячно притулюсь до материнської руки” має стати святом поезії і музики. Його організовують учні для своїх мам. Підготували для них найпочесніші місця, подарунки, квіти.
Завданнями свята є: показати велич жінки-матері, її роль у житті кожної людини, формувати переконання, що любов до матері та Батьківщини – одна з основних ідей народної педагогіки, усвідомлення свого обов’язку перед батьками, особливо перед матір’ю.
Сценарій шкільного свята повинен бути лаконічним, емоційно насиченим. Матеріалом для нього можуть стати вірші українських поетів, пісні, інсценівки, легенди, прислів’я, народні усмішки.
Сценарій відтворює роботу, що була проведена протягом підготовчого періоду.
Буде доречно ознайомити учнів з внеском жінок-українок в історію, науку, культуру, освіту.
Окрасою української нації стали Маруся Чурай, Настя Лісовська, Леся Українка, Марійка Підгірянка та інші.
Варто залучати дітей до пошукової роботи, а саме: підібрати прислів’я та приказки, вислови відомих людей про “жінку-матір”. “Мати як сонце”, “Мати як молитва”, “При сонці тепло, при матері добре”, “Материна любов ніколи не змінюється”, “Рада б мати для дітей небо прихилити та зорями вкрити”, “До людей по розум, до матері – по серце”, “На світі знайдеш усе, крім рідної матері”, “Не відкладай доріженьку до мами, щоб не спізнитися навік” (слова пісні).
Підсумки цієї пошукової роботи потрібно підбити на святі.
Напередодні свята можна провести конкурс на краще зображення родового дерева. Кожна дитина на своєму дереві роду може розповісти про свій родовід, про цінність родинного щастя, про традиції своєї сім’ї, скласти розповідь про материнські руки, лагідні мамині очі. Цікавою формою підготовки до свята є етап творчості, коли проводиться розучування віршів, пісень, написання творів про матір.
Потрібно звернути увагу на виставки малюнків, художніх виробів, виготовлення вітальних листівок, подарунків для мам, книг українських письменників, в яких висвітлюється образ української жінки – гордої, діяльної і водночас ніжної, люблячої, турботливої матері, берегині сімейного вогнища, зокрема
Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рекомендації щодо проведення свята до Дня Матері.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок