Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать

Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать

Назва:
Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Позакласний захід
«Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать»
(3-й клас)


Мета: розкрити дітям значення книги в житті людини; ознайомити з історією друкованих книг, історією створення книги; сприяти формуванню інтересу до читання; вчити учнів ставитись до книги як до джерела знань, мудрого порадника в житті; розвити пізнавальні інтереси школярів; розширювати кругозір дітей; виховувати любов до книги, бережливе ставлення до них; виховувати любов до поетичного слова, рідної мови.
Обладнання: плакат із назвою свята, плакати про створення книги, плакати „Пригоди книжки”, плакат до гри „Добери риму”, вистава книжок „Зупинись на хвилинку – подивись на новинку”, музичний диск „Професор Крейда”, атрибути до вистави „Повернуте право”, плакат „Суворі закони царства Книг”, старовинна грамота „Урочиста обіцянка школяра”, надруковані вірші на форматних листах до конкурсу „Кращий читець”, ноти пісень „Наша книжка”, „Дружба з книгою” (на мотив „Бременських музик”).
Учитель. Добрий день, шановні друзі. Сьогодні ми вирушаємо в цікаву подорож, щоб ще раз зустрітися з улюбленими книжками. А зустріч з книгою – це завжди свято. І розпочати цю святкову зустріч я хочу зверненням до книги.
У таємний незвіданий Всесвіт
Шлях нам мудра книго, вкажи.
Проведи по всіх зоряних трасах,
Стати вченими допоможи.
Нам відкрий усі вічні закони,
Таємниці минулих століть.
І в майбутньому, книгою, навчи нас
Вберегти від важких лихоліть.
Ведуча.
Любі хлопчики й дівчатка!
В нас сьогодні книжки свято.
Будем разом відзначати,
Друга-книгу шанувати!
Учні. Доброго дня, друзі. „Хто багато читає, той багато знає”, – так кажуть у народі. Книжка вчить, як на світі жить, книжка відповідає на безліч запитань. І кожна людина знає, що найвідданішого і наймудрішого друга, ніж книга, не знайти.
В кожнім домі, в кожній хаті,
В кожнім місті і селі, —
Хто навчився вже читати,
Має книжку на столі.
Перший учень.
Дружба з книгою – це свято,
Не було б його у нас,
Ми не знали б так багато
Про новий і давній час.
Другий учень.
Все ми в книзі знайдемо.
Кращого не знаємо,
Доброго і вірного
Друга школярів.
Третій учень.
Книги дружать з дітворою,
Полюби їх назавжди
І улюблені герої
Будуть друзями в путі.
Гра „Впізнай героя”
Учитель. Перед мною листи-розповіді казкових героїв. Слід впізнати назву і героя, від імені якого йде розповідь.
1. Я вирішив просто подорожувати світом і не знав, що все так станеться. Я гадав, що всі так само добрі, як мої бабуся і дідусь. Але виявилось, що у цьому світі мешкають і злі, і жорстокі, і хитрі. („Колобок”.)
2. Залишився голодним, бо кінь-коняка так вдарив по зубах, що аж в очах заіскрилося. А підкови таки не зняв. (Вовк. „Легкий хліб”.)
3. Пішов дощик, і я застудився. А тепер лежу під пледом. П’ю гарячий чай із медом. (Ліна Костенко „Соловейко застудився”.)
4. Оце так хвіст у цієї Мишки! Не зрівняти його ані з кулаком дідуся, ані бабусі. І треба ж було цій мишці вибіги! (Яйце. „Курочка Ряба”.)
5. Безперечно, ми б не хотіли її підводити. Ми б могли відстати, вся ця історія закінчилась б там на балу. Але ми не маємо права ні поспішати, ні відставати. (Годинники. „Попелюшка”.)
6. Для мене дуже шкідливо стільки часу знаходитись у воді... Дякую цьому допитливому хлопчику. Як би гне він і не черепаха, то скільки б ще довелося лежати мені на дні? (Золотий ключик. „Пригоди Буратіно”.)
Звучить музика. До глядачів виходить Королева-книга.
Королева-книга.
Дуже я потрібна всім –
І дорослим, і малім.
Всіх я розуму навчу
Хоч сама завжди мовчу.
Ну що, друзі, відгадали, хто я? (Діти-глядачі відповідають: книга.) Так, я – Королева-книга – володарка книжкової країни Читалії. А історія мого царства дуже давня і цікава.
Давним-давно на землі взагалі не було книжок, бо люди ще не вміли їх робити. „Сторінками” найдавніших книжок були камені, стіни печер, сокири, вояцькі щити. Писали на всьому, бо ж не було тоді ані паперу ані пер чи олівців.
Згодом люди додумались писати на глині, яку потім сушили й випалювали на вогні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок