Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Поет - виразник дум народних: методично-бібліографічні рекомендації до 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченко 

Поет - виразник дум народних: методично-бібліографічні рекомендації до 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченко 

Назва:
Поет - виразник дум народних: методично-бібліографічні рекомендації до 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченко 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СЦЕНАРІЙ
Поет - виразник дум народних: методично-бібліографічні рекомендації до 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченко 


"...Добре жить
 Тому, чия душа і дума
 Добро навчилася любить!"
                               Т.Шевченко. 
Неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель Тарас Григорович Шевченко відомий в історії України як непохитний борець за її державну незалежність та політичну самостійність, за повне визволення українського народу від національного й соціального гноблення. Його пройняті демократичними ідеями твори набули популярності серед громадськості та широких народних мас. Тарас Шевченко піднісся до вершин людського духу, до вершин вселюдської любові, бо був найбільшим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру. Забуваються усі лиха важкого Тарасового дитинства, але чомусь назавжди запам’ятовується той епізод, коли він, малий і босий, вийшов за село і пішов до обрію - шукати залізні стовпи, що підпирають небо. Мабуть, ця пригода й була символічним початком життя Великого Кобзаря.
Він поет усього людства, - так сказала про Тараса Григоровича Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі .- Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе - до волі, має всесвітнє значення". Підтвердженням цьому є той факт, що твори Кобзаря видавались за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мов світу. Творчість Т.Шевченка майже вся стала якщо не піснею, то джерелом для створення опер, балетів, кантат, сюїт тощо. Вдивовижу факт, що не має аналога в світовому письменництві: на 240 шевченкових творів, які становлять його "Кобзар", композиторами складено понад 500 музичних творів. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США (Вашингтон, Керхомоксон), Канаді(Вінніпег), Італії (Рим), Аргентині (Буенос-Айрес), Франції (Париж, Тулуза-Мірта). Є мала планета "Кобзар" - її відкрив 20 грудня 1976 року український астроном Микола Чорних.
Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури", - так писав І.Франко у своїй "Присвяті " Шевченкові. 
березня минає 190 років від дня народження великого українського поета, а рік 2004 - проголошений Президентом України роком вшанування пам’яті Тараса Шевченка. З метою популяризації його творів та відзначення ювілейної річниці пропонуємо організувати книжково-ілюстративні виставки:  
"Між нас, тобі, Тарасе, жити";  
"Життя поета і художника Тараса Шевченка";  
"Велич Тарасового слова";  
"Шевченкова творчість";  
"Любов і святиня українського народу";  
"Тарас Шевченко - України син";  
"Палітра Шевченка" тощо. 
З цією метою пропонуємо матеріали, які можна взяти за основу у проведенні заходів по відзначенню ювілейної дати та вшануванню пам’яті Т.Г.Шевченка. 
Окрім літератури та матеріалів періодичних видань на виставках бажано представити фотопродукції, картини, альбоми, платівки з записами українських пісень на слова Т.Г.Шевченка. На протязі року широко використовувати різноманітні форми масової роботи з читачами-дітьми.
Велич Тарасового слова".: Книжкова виставка для читачів-учнів 5-9 класів
Цитата: "Ну що б здавалося слова,
    Слова та голос - більш нічого.
    А серце б’ється - ожива,
    Як їх почує!...Знать от Бога
     І голос той, і ті слова
    Йдуть меж люди!"
                                     Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поет - виразник дум народних: методично-бібліографічні рекомендації до 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченко 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок