Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Диктатура Юлія Цезаря

Диктатура Юлія Цезаря

Назва:
Диктатура Юлія Цезаря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,63 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок на тему:
"Диктатура Юлія Цезаря"
(6 клас)


Мета: ознайомлення учнів зі змінами в житті Римської держави; висвітлити основні періоди в біографії Юлія Цезаря; розглянути основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики Юлія Цезаря; розвивати зорову пам’ять та логічне мислення; виховувати мужність, хоробрість, саможертви на користь держави.
Обладнання: карта Стародавнього світу, ілюстрації, портрети, виставка рефератів з теми „Диктатура Юлія Цезаря”, Гай Светоний Транквили „Жизнь двенадцати Цезарей”, В. Кузищина „История Древнего Рима”, відеофільм „Клеопатра” – дві частини.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організація учнів класу.
2. Перевірка домашнього завдання.
Усно:
1. Яким було становище і життя рабів у Римі?
2. Як Корнелія Сулку можна охарактеризувати як диктатора?
3. Дайте характеристику повстанню під проводом Спартака. Чи могло повстання досягти успіху?
Письмово по картах:
1. Які джерела поповнення рабів ти знаєш?
2. Для чого римляни тримали гладіаторів? Ким був Спартак?
3. Як спалахнуло і як розвивалося повстання рабів у Римі?
4. Які достоїнства Спартака Плутарх вважає найважливішими?
5. Як виникли слова „гладіатор”, „арена”?
7. Хто з населення брав участь у повстанні? Як загинув Спартак?
Перед тим як перейти до вивчення нового матеріалу, я пропоную пограти в інтелектуальну гру-змагання між рядами.
Питання
1. Яка найдовша річка у світі? (Ніл.)
2. Назвати найглибше озеро в світі? (Байкал.)
3. Скільки ручок мала давньогрецька амфора? (Дві.)
4. Як називалося Дніпро в давнину? (Борисфен.)
5. В якій кількості взяв Ной звірів у свій ковчег? (По парі.)
6. Назвіть найвищу гору в світі? (Джомолунгма або Еверест.)
7. Обчислити 7 Ч 6? (42.)
8. Як перекласти на українську мову російське слово „галстук”? (Краватка.)
9. Назвати сьомий місяць року? (Липень.)
10. Які небесні тіла модна побачити на нічному небі? (Зірки, планети, супутники, комети, астероїди.)
11. Які розділові знаки можна зустріти в друкованому тексті? (Крапка, кома, тире, дужки, лапки.)
12. Які зернові культури вирощують на наших полях? (Пшениця, жито, овес, ячмінь, просо.)
13. Як називали себе монархи різних країн? (Імператор, цар, король, залізо, олово, ртуть, свинець.)
14. Які метали були відомі людям ще до нашої ери? (Золото, срібло, мідь, залізо, олово, руть, свинець.)
15. Як у різних релігіях називали культові споруди? (Церква, костел, собор, синагога, мечеть.)
3. Пояснення нового матеріалу.
План
1. Дитячі та юнацькі роки Юлія Цезаря.
2. Кар’єра політика, диктатура Цезаря.
3. Реформи Гая Юлія.
4. Смерть Цезаря.
5. Вплив диктатора на народ після смерті.
На минулому уроці дві групи учнів отримали завдання підготувати розповідь про походження та юність Гая Юлія.
Доповідь першого учня
Гай Юлій Цезарь народився 13.07.1000 року до н. е. Походив із стародавнього і знатного патриціанського роду. Він сам з притаманною справжньому римлянові гордістю підносив свій рід до напівлегендарних царів і навіть до богів.
„Рід моєї тітки Юлії підноситься від матері до царів, а по батьку ж – до безсмертних богів, так як від Анка Марція походять Марси-Рекси — рід Юліїв, до якого належить і моя сім’я”.
Що стосується матері царя – Аврелії, вона також походила з стародавнього плебейського роду Аврелії. Незважаючи на знатність походження, родина Цезаря традиційно була зв’язана з противниками сенатського режиму, з тими, кого вважають представниками демократичного крила. Така традиція могла йти від матері, в роду якої були не тільки консули, але й народні трибуни.
Доповідь другого учня
У 84 році до н. е. юній Гай Юлій, очевидно, завдяки протекції впливових родичів і друзів родини, був обраний жрецем Юпітера. На цей поважний пост міг бути обраний лише той, хто належав до патриціанського роду.
У 84 році до н. е. він одружився з Корнелією, донькою консула Л. Корнелія Цінни, який залишився після смерті Гая Марія фактично єдиним правителем Риму. Але користуватися привілеями цього стану, як і виконувати не стільки важкі, як стиснуті обов’язки жерця Юпітера Гаю Юлію Цезарю припало недовго.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Диктатура Юлія Цезаря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок