Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Рослинний і тваринний світ Київщини. Охорона природи (5-й клас)

Рослинний і тваринний світ Київщини. Охорона природи (5-й клас)

Назва:
Рослинний і тваринний світ Київщини. Охорона природи (5-й клас)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок з предмету „Мій Київ”
Рослинний і тваринний світ Київщини. Охорона природи
(5-й клас)


З 2001 року в 5-х класах загальноосвітніх шкіл м. Києва вивчається предмет „Мій Київ”, який став своєрідним поєднанням основних історичних, географічних та біологічних відомостей про рідне місто. Розглядаючи тему „Рослинний і тваринний світ Київщини. Охорона природи” і, взявши за основу текстовий матеріал автора підручника, ми пропонуємо наступний варіант її подання.
Обираємо стандартний урок, але максимально насичений різноманітними формами та методами роботи вчителя і учнів, який буде спрямований на глибоке засвоєння знань, умінь і навичок учнів з даної теми і одночасно не буде переобтяжувати їх.
Методика проведення цього уроку вимагає попередньої підготовки учнів, роботи з так званим творчим активом класу. Також перед уроком бажано відвідати природничий музей, зоопарк, або хоча б здійснити екскурсію в природу.
Мета:
- розвинути в учнів інтерес до рослинного і тваринного світу рідного краю;
- сформувати цілісне уявлення про природу, закономірності її розвитку і співіснування з людьми;
- виховувати в учнів любов, інтерес і повагу до рідної природи, необхідність її оберігати.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Обладнання: підручник, ілюстративний та роздатковий матеріал, природоохоронні знаки, Кримінальний Кодекс України.
Основні поняття: бульвари, ліси, сквери, квітники, газони, Святошинський та Голосіївський ліси, Володимирська гірка, Парк Вічної слави, Народницький парк, Гідропарк, Червона книга України.
Хід уроку
Багато хто милується природою, але мало хто бере її до серця, і навіть тим, хто приймає її до серця, не часто вдається так зійтися з природою, щоб відчути в ній свою власну душу.
М. Пришвін
І. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і завдань уроку
Учитель. На минулих уроках ми з вами вивчили теми, присвячені рослинному і тваринному світу Києва і Червоній книзі України. Ми дізналися про те, які зелені насадження є у нашому місті (парки ліси, сквери, бульвари, квітники, газони, насадження вулиць), а також про тваринний світ лісопарків столиці (лисиці, зайці, білки, тхори, кроти, їжаки, сови, кожани, качки, коропи, карасі тощо). Знаємо також про Червону книгу України, в яку занесено рідкісні та зникаючі види рослин і тварин, яких нам треба оберігати.
Сьогодні на уроці ми поглибимо наші знання про тваринний і рослинний світ нашого міста, дізнаємося багато чого цікавого про тих, хто оточує нас, перевіримо і закріпимо наші знання з даної теми.
Запис теми уроку.
ІІ. Узагальнення фактів, явищ, понять і засвоєння відповідної їм системи знань
Наше місто розташоване на межі двох природніх зон: лісостепу і лісу. Це найзеленіше місто світу, в якому 70 % площі – це зелена смуга і лише 30 % – будівлі.
Які природні угрупування є в нашому місті? (Парки, ліси, сквери, бульвари, квітники, газони, насадження вулиць.)
1. Ліси (опитування: діти називають відомі їм ліси м. Києва).
У знаменитому давньоруському літописі „Повість полум’яних літ” автор згадує: „...був коло города ліс і бір великий і ловили звірів”.
Отже, як ви вже здогадалися, перше, на чому ми зосередимо свою увагу, будуть ліси нашого міста.
Повідомлення (підготовлений учень).
1. Ліси
Площа київських лісів становить 49,38 тис. га. У нашій столиці є чотири ліси: Святошинський, Пуща-Водицький, Голосіївський, Дарницький.
Святошинський і Голосіївський ліси – це в основному широколистяні, а Пуща-Водицький і Дарницький – хвойні.
Учені дослідили, що 1 га лісу за 1годину поглинає 2 кг вуглекислого газу (це стільки, скільки за цей час видихають 200 чоловік) і виділяє при цьому 2 кг кисню. Отже, наша київські ліси, площа яких майже 50 тисяч гектарів, з 1годину виділяють 100 тон кисню!
Крім того, ліси випаровують велику кількість вологи, але не однаково. Найбільше води за літо з 1 га випаровують ялинові ліси – 2240 тон, дубові – вдвічі менше, а соснові – тільки 470 тон.
Є також і різниця в рослинності цих лісів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рослинний і тваринний світ Київщини. Охорона природи (5-й клас)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок