Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Від коріння – до крони…продовження традицій українського професійного театру у XX столітті

Від коріння – до крони…продовження традицій українського професійного театру у XX столітті

Назва:
Від коріння – до крони…продовження традицій українського професійного театру у XX столітті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Урок позакласного читання
Від коріння – до крони…продовження традицій українського професійного театру у XX столітті


Мета уроку: розкрити учням традиції, які успадкував український професійний театр у XX столітті від класичного, роль Леся Курбаса у його створенні; виховувати учнів на прикладах полум’яного життя талановитого режисера в дусі патріотизму, вмінню протистояти негараздам, труднощам, мужньо їх переборювати; до кінця свого життя залишатися відданим своїй Вітчизні, народу.
Обладнання: малюнок портрета Леся Курбаса, символічне театральне дерево, стежка пам’яті, устелена одвічним національним оберегом — вишиваним рушником, оздоблена вінком з барвінку й калини, на ній твори Леся Курбаса «Березіль», Івана Дністровського «Яблуневий полон», Спиридона Черкасенка, 2-томник Миколи Куліша, портрет драматурга.
Тип уроку: урок-лекція.
Хід уроку І. Вступне слово вчителя.
Осінь… Така чудова пора року. Хазяйнує Жовтень скрізь, де не глянь. Заграла вона золотистими кольорами. Але осінь приходить до нас ще з початком нових осінніх театральних сезонів. Нам, глядачам початку XXI століття, навіть і на думку не спадає задуматись над тим, який важкий, нерідко тернистий шлях пройшов український професійний театр. Уявляючи його могутнім деревом і простежуючи його зародження й розвиток, ми навіть не задумуємось, що його коріння сягають у глибину XIX століття. З глибоких надр землі п’є соки це дерево, його могутня крона.
А зараз я запрошую вас до співпраці зі мною.—
Хто стояв біля витоків українського професійного театру?
(Перші, найглибші його корені, проростаючи у XIX ст., сягають творчості Т.Г. Шевченка, а саме звідси починає брати силу це дерево. Його збагачують своїми неповторними творами М.П. Старицький, М.Л. Кропивницький, І.К. Карпенко-Карий. А далі їхні традиції підхопили й продовжили І.Я. Франко, Леся Українка…).
Пошукова робота. Розповідь учнів про створення українського професійного театру.
Початок XX ст. ознаменував собою початок бурхливого творчого процесу. Новий зміст творів гармоніював із широким використанням традицій національної й світової літератури. У драматургії продовжували активно працювати С. Васильченко, В. Винниченко, С. Черкасенко, Л. Яновська, І. Дністровський, М. Куліш.
II. Розповідь про величну особистість Леся Курбаса.
Учитель. А на сцені уже славилось ім’я основоположника, фундатора нового українського професійного театру, талановитого режисера Олександра Степановича Курбаса, любовно названого друзями Лесем Курбасом.
Забуті імена
Відкриваю для себе
Нові імена.
І глибинні думки,
І душевні висоти…
Скільки років ховала
Їх прірва страшна,
Що хотіла наш дух,
Нашу суть побороти.
Скільки їх, що приходять
З далекої тьми, —
Хоче серце усіх
Поіменно назвати…
І на болях своїх
Знову пишемо ми
Імена, імена…
І вкорочені дати.
Вадим Крищенко
Непоправної втрати зазнали драматургія й театр через численні заборони на імена і твори, фізичне знищення митців. Адже з літературного і культурного процесу повністю або майже повністю й надовго було викреслено імена В. Винниченка, Л. Старицької-Черняхівської, М. Ірчана, І. Дністровського, М. Куліша, а також Леся Курбаса. Ми їх сьогодні називаємо «білі плями в історії красного письменства». Це аж ніяк не загублені, забуті імена, це чорні сліди пожеж, свідомого винищення української культури, її найкращого цвіту — інтелігенції, генофонду нації. Це криваві сторінки історії нашої Вітчизни, її біль, невідрадна туга, скорбота.
Уширь і ввись розростається крона уявного театрального дерева, буйно зеленіють гілля уже зараз, у 20-х роках ХХ століття саме завдяки кумиру, кому не байдуже українське мистецтво. Майстру з великої літери, кий велично піднімається на цьому дереві — Олександру Степановичу Курбасу.
Учень. Народився О.С. Курбас 25 лютого 1887 року у місті Самборі Львівської області у сім’ї акторів. З 1893 року навчався у гімназії, потім — у Віденському та Львівському університетах на історико-філологічному факультетах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Від коріння – до крони…продовження традицій українського професійного театру у XX столітті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок