Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Нестандартний урок-гра з геометрії у 5 класі

Нестандартний урок-гра з геометрії у 5 класі

Назва:
Нестандартний урок-гра з геометрії у 5 класі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,16 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Методична розробка (сценарій)
на тему:
“Нестандартний урок-гра з геометрії у 5 класі
“Турнiр допитливих”


Тема. Геометричні фігури.
Мета. Узагальнення та систематизація знань учнів про основні геометричні фігури. Розвиток швидкості мислення та послідовності суджень. Виховання ігрової культури та комунікабельності.
Обладнання. Секундомір, кольорова крейда, графопроектор чи кодоскоп, плакат з кросвордом, картки з завданнями (див. додатки).
Правила
Запрошується журі, яке може складатися з учнів інших класів та вчителів. Журі рахує бали або в цілому оцінює виступ в кожному з турів для команди, а також для найбільш активних учасників змагання (якщо зрозуміло, що конкретні бали зароблені для команди одним із учасників, то для нього відкривається особистий рахунок, до якого бали додаються протягом гри). Бали для команди нараховуються після кожного з турів за чітко визначеним планом, який оголошується перед проведенням туру. Бали для конкретних учасників гри виставляються за наступним принципом. Учневі, в якого найбільша сума зароблених балів, виставляється максимальна кількість балів – 12. Пропорційно від кількості балів в цього учня іншим учням виставляється відповідна оцінка. Кожному члену команди-переможця додається 1 бал до підсумкової оцінки.
Презентація
Кожна команда до уроку отримала завдання представити одну з геометричних
фігур. Це творчий тур, який може проводитися у довільній формі, яка обирається командами. Найдоцільніше брати теми „Трикутник” і „Чотирикутник”, оскільки ці поняття досить обширні і прості для розуміння. Оцінюється як математична точність формулювань в твердженнях, так і артистизм (гумор, „декорації”, новизна і т. п.). Також команда оцінюється за кількістю учасників (чим більше учасників задіяно, тим більша оцінка кожного з її членів і загальна оцінка команди). На кожну з презентацій відведено по 5 хвилин, в які обов’язково потрібно вкластися. Цей тур можна оцінювати голосуванням журі за 6-бальною шкалою.
 


Бліц-турнір
Команди розгадують кросворд:
Відрізок, що сполучає дві несусідні вершини многокутника.
Замкнена ламана з її внутрішньою областю.
Сума довжин сторін многокутника.
Одна з основних геометричних фігур.
Прямокутник, у якого всі сторони рівні.
Кут, сторони якого є доповняльними променями.
Геометрична фігура, утворена з відрізка, продовженням за обидва його кінці.
Фігура, яка складається з відрізків.
Геометрична фігура, що утворюється з відрізка, продовженням його за один кінець.
Трикутник із сторонами різної довжини.
Слід від олівця між двома точками-кінцями.
Зобразити кросворд на плакаті та, почергово задаючи питання учасникам команд, рахувати правильні відповіді команд (плюс одне очко за кожну правильну відповідь). Відповідно перемагає команда, яка дасть більшу кількість відповідей.


Розминка
Кожен з членів команди задає підготовлене ним заздалегідь запитання випадково вибраному (за жеребом, щоб виключити попередню домовленість) супернику. Запитання, на які не дана правильна відповідь, переадресовуються. Це можна організувати наступним чином. Для кожної команди є “капелюх” з картками-номерами. Спочатку члени однієї команди витягають по картці зі свого “капелюха”. Потім кожен член команди-суперника витягає картку зі свого “капелюха” і задає питання власнику картки з таким же номером. Якщо отримано правильну відповідь, то картка з цим номером “залишає капелюх”. Якщо ж відповідь неправильна, то витягається інша картка, а попередня картка вкидається назад до “капелюха”.
Бали в цьому турі не додаються, а віднімаються (мінус один бал за кожну неправильну відповідь).
Геометрична естафета
Етап 1:
Кожен з членів команди перед початком естафети витягає картку з назвою геометричної фігури (наприклад, на картці написано “?ABC” або “незамкнена ламана FGHK”; картки до уроку готують капітани команд). Виграє команда, учасники якої закінчують першими, вірно намалювавши ескізи геометричних фігур.
Етап 2:
Беруть участь по три найкращих в попередньому конкурсі учні з кожної команди. Кожен з них повинен виконати по два малюнки, які запропонує виконати капітан команди-суперника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нестандартний урок-гра з геометрії у 5 класі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок