Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Уроки у шкільному музеї

Уроки у шкільному музеї

Назва:
Уроки у шкільному музеї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,93 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сценарій уроку
"Уроки у шкільному музеї"
(Історія України)


У травні 1999 року в Київській гімназії східних мов № 1 було відкрито шкільний музей історії українського війська. Основною метою діяльності музею стали пропаганда знань з військової історії України, виховання любові до Батьківщини, формування бажання в юнаків захищати свій рідний край у лавах Збройних Сил України, пов’язати свою долю з військовою професією.
У музеї проводяться уроки та оглядові й тематичні екскурсії.
Вашій увазі пропонується декілька нетрадиційних уроків-екскурсій, які провела вчитель-методист початкових класів Соломонюк Ольга Вікторівна на уроках позакласного читання при вивченні тем «Київська Русь» і «Козацтво».
РІДНУ ЗЕМЛЮ ВОНИ БЕРЕГЛИ
Мета: познайомити дітей з історією Київської Русі, розширити знання учнів про славне минуле українського народу, його мужність, героїзм, розвивати зв’язне мовлення, виховувати почуття громадянськості у другокласників.
Матеріал для роботи*
Зародження перших загонів воїнів.*
Аскольд і Дір — основоположники українського війська.*
Українське військо за часів Київської Русі.*
Галицько-Волинська держава.
Обладнання:
1. Стенди:
Першопочатки українства (до 80 рр. IХ ст.).
Давньослов’янське військо, Київська держава (Київська Русь) 80 рр. IХ ст. — перша третина ХII ст.
Військо княжих часів. Політична роздробленість Київської Русі (ХII–ХIV ст.).
Монголо-татарська навала та Галицько-Волинська держава.
2. Малюнки учнів.
3. «Добридень, школярику!» — хрестоматія для позакласного читання в 1–4-х класах.
ХІД УРОКУ
І. Вступне слово вчителя. Сьогодні ми перегорнемо з вами сторінки історії утворення українського війська.
Давньослов’янське військо бере свій початок від східних слов’ян, які жили на території теперішньої України. Тоді ще справжнього війська, такого як сьогодні, не було. Люди жили невеликими групами, які називались племенами. Але приходилось захищатися від нападів сусідніх племен. Тому хлопчиків з дитинства вчили стріляти з лука, кидати каміння, долати перешкоди. Невеликі загони, які захищали своє плем’я, були сміливими, винахідливими, управними, відзначались героїзмом, самопожертвою. Подивіться, який одяг носили тоді воїни та якою зброєю користувалися (показує на стенд).
За часів створення Київської держави військо зміцнилося для того, щоб захищати рідну землю.
Але разом із тим велись війни між князями, бо кожен хотів бути Київським князем. Це призвело до того, що Київ був знищений, а Київська держава почала занепадати. Це відбулося не відразу, а поступово. Вона проіснувала ще 200 років, тільки її центр перемістився на захід. Тепер це Галичина, Волинь, Буковина. Чули такі назви? (Так.) Одним із перших галицьких князів був син Володимира Великого Борис, за ним Всеволод. Утворюється міцна Галицько-Волинська держава зі своїм військом. Перед вами одяг і зброя воїнів того часу. Але найбільшу силу та могутність держава отримала за часів правління Данила Галицького, якого коронували, і він став першим і поки єдиним королем України. Данило заснував велике і красиве місто, яке назвав на честь свого сина Льва.
Може, хтось із вас здогадався, як зветься це місто? (Львів.)
Так. Львів. Хто-небудь з вас був у цьому місті?
Воно не менш красиве, ніж Київ, і має велику та славну історію. Я сподіваюсь, що у вас буде нагода поїхати до Львова.
ІІ. Розширення додаткової можливості пізнавального інтересу
1-й учень. У жовтні ми їздили на екскурсію до Києва. Тому ми хочемо трішечки розповісти, що бачили, і доповнити Ольгу Вікторівну. Ми дізналися, що засновники нашого міста мужні та хоробрі лицарі Кий, Щек, Хорів і сестра їх Либідь пливли Дніпром з півночі і побачили дуже красиву місцевість, яка їх зачарувала. Найстарший брат Кий сказав: «Ось тут заложимо оселю для себе і для тих купців, що сюди будуть приїжджати». Вони вирубали ліс і побудували перші хати. А те збудоване місце обвели ровом та обгородили гострокіллям; назвали цю оселю місто Київ, тобто Києве місто.
2-й учень. Пройшло багато часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Уроки у шкільному музеї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок