Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Українці – співтворці європейської культури

Українці – співтворці європейської культури

Назва:
Українці – співтворці європейської культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,05 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сценарій уроку
на тему:
Українці – співтворці європейської культури


Україна – не тюрма народів, а колиска культур: погляньте, які сильні пагони російської, польської, єврейської літератури і мистецтва зросли тут!
І. Огієнко
Фальшиву репутацію некультурності, котру нам під час революції утворили наші вороги і всіма силами підтримують, ми оплатили не менш тяжко, ніж брак воєнної сили.
М. Грушевський
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
про внесок України в культурну спадщину Європи і світу.
Культура українського народу має багатовікові традиції. Культурна спадщина України – це і найкращі зразки пам’яток первісного суспільства, і культурні пам’ятки племен Трипільської культури, і досягнення різних етносів (кіммерійці, скіфи, сармати,греки, готи), що в різні часи проживали на території сучасної України.
Це також багата спадщина Київської Русі, козацько-гетьманської держави. Попри надзвичайно важкі умови Не перервався культурний розвиток і в період імперського панування, в радянські часи.
Жодна культура не може існувати ізольовано. Для кожної культури однаково шкідливими є як національна "закритість", що призводить до застою, так і ігнорування національних традицій, які складають її внутрішню основу. Культура України завжди існувала в тісній взаємодії з іншими культурами, в першу чергу, європейськими.
Завдання:
Об’єднавшись у групи, спробуйте скласти таблиці:
а) європейський вплив на українську культуру;
б) внесок України і українців у європейську культуру.
Поміркуйте і обговоріть:
Прочитайте уривок з полемічної статті. Чи згодні ви з автором? Організуйте дискусію.
„Господь покарав дуже тяжко — велів народитися українцем в Україні. Ця думка не нова: подібне писали Пантелеймон Куліш та Іван Франко... Бути українцем — це покута. Любити покуту – значить, бути мазохістом. Цього дива не бракує в нашім краї – від співу патріотичних пісень за чаркою до більш вишуканих форм маразму, як-от відродження козацтва. (Добре, що хоч німці тевтонців не відроджують)...
Годі любити Україну містичну – компіляцію поганських вірувань, героїчних традицій та сентиментальних вивержень. „Заунывные песни моей Родины", — влучно визначив цей стан свідомості Шевченко. "Заунивно” бути наприкінці ХХ ст. січовим стрільцем. Вульгарно співати, що „ми тую червону калину піднімемо”, коли кущ отої калини знаєш лише з малюнка в дитячій книжці. Жлобно правити тризну за померлими від голоду 33-го в оперному театрі. В театрі треба слухати оперу... Сьогоднішня Україна подібна до колишньої, плеканої уявою, приблизно так само, як сьогоднішня Франція – до королівства когось із Людовиків. Чи люблять французи Францію – сумніваюсь, особливо жовтошкірі, або чорношкірі вихідці з колишніх колоній. Цікаво, чи зросла б їх національна свідомість від публічного носіння кимось мушкетерських строїв або вуличних співів про Трістана та Ізольду?”... Українська культура й духовність, українське інтелектуальне та матеріальне багатство мають втрутитися в усталену ієрархію світових авторитетів. Люди з молодою кров’ю мислять так – "Світ для України!” Маю вже досить маргінальної, забиченої, вузьколобої України. Я люблю іншу”.
О. Кривенко "Україна маргінальна. Форум націй", № 5, 2003
Внесок України у світову культурну спадщину
Україна є державою з багатовіковою історією. На її території знаходиться велика кількість пам'яток давнини, що мають всесвітнє значення. У 1990 році наша країна приєдналась до Конвенції Світової Спадщини ЮНЕСКО. До списку Світової культурної спадщини було включено собор Софії Київської, Києво-Печерську Лавру та історичний центр міста Львова. Ознайомимося з кожним з них.
.
Собор Святої Софії у Києві
Красуня-церква – біла наречена,
Що загубилась на стежках небесних,
Вона позначена на всіх космічних сферах
Як рятівний притулок для воскреслих.
Тут Спокій проживає і Розрада,
Утіха і Безмежнеє Кохання,
Ніхто, крім Бога, нам не може дати ради
І з першим подихом і вже з останнім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Українці – співтворці європейської культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок