Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Будь благословенна, нене

Будь благословенна, нене

Назва:
Будь благословенна, нене
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сценарій уроку
Cвято матері. Будь благословенна, нене


(Методичні порад до проведення Свята Матері в навчальних закладах)
Травень — місяць Пречистої Діви Марії. Вона благословила у хресну путь сина, що став спасителем людства. До Матері Божої зверта-ються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа-мати виряджає свою доню-земчю є пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, дорогу праці і радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві,
Є у кожної дитини
Матінка едина;
Та, що любить нас і дбає.
Розуму навчає.
Є у кожної дитини,
Навіть сиротини -,
Наша мати солов'їна —
рідна Україна.
І у кожному серденьку
Є і буде жити
Божа Мати — наша Неньта,
Мати всього світу.
Свято Матері стосується і сім'ї, і церковної громади, і кожної нації, і важкої держави, бо вшановує людину, від якої залежить життя суспільства і його поступ. Нехай же цей день об'єднає нас у вдячності за минуле, у сподіванні радісного завтра.
Пропонуємо сценарій проведення, свята Матері в навчальному закладі,
Тема: «Мати — берегиня роду».
Інтер'єр: рушники, квіти, столи прикрашені вишитими серветками, на чільному місці портрет жінки з немовлям. На стінах — плакати з висловлюваннями видатних людей про матір.
Вступне слово вчителя: Мати... Це перше слово, яке з 1 радісною усмішкою вимовляє дитина. Мама — це те слово, яке ! найчастіше повторює людина в хвилини страждання і горя. Матерів мільйони, і кожна несе в серці любов. Жінки однаково прекрасні, коли підносять дитину до грудей. Кожен скаже: «Найкраща мама — моя», бо безмежна її ніжність, хто б вона не була, де б не жила...
Якби стільки доброти, скільки випромінює серце матері, поширювалось на всіх, — зло загинуло б.
Учень: Мати — щира шанувальниця народної пісні, традицій і звичаїв, невсипуща піклувальниця про долю дитини, берегиня її сну і спокою, наставниця і порадниця в житті, захисниця у дні лихоліття. Сьогодні ми вдячним словом вшановуємо жінок-матерів, вітаємо всіх зі святом. Бажаємо добра і здійснення мате-ринських мрій і надій, успіхів у вихованні вірних українців і українок, бо від них залежить доля України.
Зичим радості земної два крила, Аби вам калина довго ще цвіла. Шана Вам і земний уклін, Дорогі наші матері!
Учень: Ніжне, любовне ставлення до матері знайшло відображення у великій кількості звертань до неї: мама, матінка, неня, ненька, матуся, мамуся, мамочка. «Матері —- не купити, не заслужити». «До людей — по розум, до матері — по серце». «Дім тримається не на землі, а на жінці» — так кажуть про жінку-матір народні прислів'я та приказки.
Учень: Згідно з народними уявленнями, без матері немає життя на землі. Саму землю ласкаво називають «Земля мати». Матір мають не тільки діти, звірята, а й навіть рослини, квіти. Існує такий переказ про квітку сон: «У всіх квіток є своя мати. Тільки в сон-трави — не рідная мама, а зла мачуха. Ось тільки ще сніги стали танути, а вона вже прийшла, розбудила його: «Вставай, сонливий та дрімливий, вже всі квітки цвітуть, один ти спиш». Ось він схопився й одцвів раніш за всіх, ніхто його краси й не бачить».
(У виконанні учнів звучить «Пісня про рушник» на слова А.Малишка), Учитель може звернутись до присутніх і назвати прізвище тієї мами, яка напередодні назвала цю пісню улюбленою, а донька чи син підходить, цілує і дарує їй живі квіти.
Учень: Колискова пісня. Скільки їх створив народний геній! Лагідний материн наспів засівав дитячу душу любов'ю до людей, до природи, до всього живого. (Звучить колискова пісня у виконанні мами),
Учень: Вслухаюся в поетичні образи колискових і уявляю немовлятко... Дрімота-сон ходить біля вікон, заглядає у шибки, а там, на воротях, стоїть кіт у червоних чоботях;.. А над усіма образами — величний образ жінки-матері, ніжне серце якої переповнене безмежною любов'ю до дитини. (Учениця дикламує «Колискову» Лесі Українки.
Учень: Калина, верба, тополя, мальви... Одвічні символи, якими опредметнювалося найсвященніше, найдорожче, найсокровенніше — любов до рідної землі, до свого народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Будь благословенна, нене

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок