Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сім чудес світу

Сім чудес світу

Назва:
Сім чудес світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,57 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Відкрите засідання історичного гуртку (6 клас)
"Сім чудес світу"


Засідання історичного гуртка учнів 6-х класів
Мета: закріпити і систематизувати знання учнів з історії Стародавнього світу, розглянути матеріали про найвизначніші пам’ятки світової культури; розвивати в учнів логічне мислення та зорову пам’ять; виховувати любов до прекрасного, інтерес до історії.
Обладнання: політична карта світу, ілюстрації „Семи чудес світу”, книги з історії Стародавнього світу, книга К. Іоніна „100 Великих чудес світу”, відеофільм „Голоса мертвецов из древних могил”.
Хід уроку
Вступне слово учителя
Часто доводиться зустрічатися з висловом „Сім чудес світу”. Що входить в це поняття?
Так називають прославлені в давнину споруди і статуї. Згадки про них ми можемо знайти ще в ІІІ ст. до н. е. в елліністичній літературі. Згідно найбільш поширених версій до „Семи чудес світу” належать:
1. Єгипетські піраміді в Гізе.
2. Висячі сади Семіраміди в Вавилоні.
3. Храм Артеміди в Ефесі.
4. Гігантська статуя Зева в Олімпії.
5. Галікарнаський мавзолей в Малій Азії.
6. колосальна статуя бога сонця Геліоса на острові Родос.
7. Фароський маяк в Олександрійському порту.
Додому, діти, вам було задане завдання підготувати доповіді про названі культурні пам’ятники давнини.
1. Доповідь учня про Єгипетські піраміді в Гізі
Єгипетська піраміда – найдавніше з семи чудес світу. До цього ж це єдине чудо, яке збереглося до наших днів. Велика піраміда була самою високою спорудою в світі – 147 м, утримуючи цей рекорд майже 4 000 років. Її збудували як гробницю Хуфу, відомого грекам, як фараон Хеопс. Вона стоїть на давньому цвинтарі в Гізі, на протилежному від Каїра — столиці сучасного Єгипту, березі р. Ніл. На будівництві працювало 100 000 чоловік. Піраміду будували 20 років і завершили в 2 580 році до е. н. Вона створена з 2 млн кам’яних блоків, вага кожного з 2,5 т. Коли основна споруда була завершена, вона нагадувала ряд східців, які потім закрили блоками з білого вапняку з відшліфованою блискучою поверхнею. Блоки були настільки відшліфовані, що між ними неможливо було просунути навіть лезо ножа. Сторона основи Великої піраміди досягає 230 м. Вона займає більшу площу, ніж дев’ять футбольних полів. Пізніше в Гізі було збудовано ще дві піраміди для сина і онука Хуфу, а також менший піраміди для їх цариць.
Розповідь учителя
Загальна вага блоків, які пішли на будівництво піраміди Хеопса складала 5,7 млн тон. За підрахунками французького імператора Наполеона Бонапарта блоків з трьох пірамід в Гізе вистачило б, щоб збудувати стіну висотою 3 м і товщиною 30 см навколо кордонів Франції.
Згідно з релігійними віруваннями стародавніх єгиптян людина складалася з трьох тіл: фізичного, духовного двійника (ка) і душі (ба) дає право на безсмертя. Тому вони прагнуть якомога довше зберегти покійника. Спочатку тіла померлих закопували в пісок, який висушував його і не давав розложитися. Пізніше навчилися з тіла померлого робити мумію.
Подивимося уривок з відеофільму „Голоса мертвецов из древних могил”.
2. Доповідь учня про Висячі сади Семіраміди
Грецькі і римські письменники розказують, що Висячі сади були збудовані близько 600 років до н. е. по наказу повелителя Вавилона Навуходоносора ІІ. Місто Вавилон лежало на берегах ріки Євфрат, на південь від сучасного м. Багдада, столиці Іраку. Їх збудували для дружини царя Амітіди, яка сумувала за гірськими лісами своєї батьківщини Мідії. Спочатку будівельники звели потужні склепіння, які спираються на кам’яні стовпи. Зверху на них насипали родючу землю і висадили дерева, кущі та квіти. Навуходоносор наказав звезти рослини з усього світу. Сади буди збудовані у вигляді терас, сама верхня з яких піднімалась над землею на 40 метрів. Успіх садівників залежав від гарної системи поливу, для якого використовували воду з Євфрату. Воду піднімали на верхню терасу за допомогою ряду відер, які кріпилися до колеса, колесо обертали раби. Потім вода збігала водоспадом і струмками, що давало змогу землі завжди залишатися вологою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сім чудес світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок