Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Свята Матері

Свята Матері

Назва:
Свята Матері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій
Свята Матері


Учасники заходу: ведучі, читець, історик-народознавець, мати, син, донька. Оформлено книжкову виставку "її величність Жінка". Зал святково прикрашений рожевими і білими квітами ( як символ вшанування живої і померлої матері), гілками яблуні, вишні і калиною.
Притишено грає музика (лунають пісні про матір - див. додаток) доки збираються гості свята, поступово музика стихає.
Читець:
Мати моя, мати,
Стара голубко в сяйві сивини,
Подвір"я тихе і дідівську хату,
Казок дніпрових золоті мости,
Тебе, маленьку, рідну, сивувату,
Дано повіки в серці пронести. (А.Малишко)
Ведуча 1: У пору, коли природа пробуджується до нового життя, коли земля квітує у білому пишному цвітінні, приходить до нас світле і радісне свято. Воно стукає у кожну оселю і, ставши на порозі, нагадує призабуту мудрість віків - звичай вшановувати Материнську Долю.
Ведуча 2: Матінко, мамо, ненько... Що є святішого за ці слова? У всі часи її - прародительку роду людського - звеличували, обожнювали. Бо від малечку і протягом багатьох літ супроводжують нас у житті її ніжна ласка, палка любов і турбота.
Ведуча 1: Традицію пошанування Матері започаткувала у 1910 році американка Анне Джервіс із м.Філадельфії, а 1914 р. президент США Вільсон затвердив її як загальнонародне свято. У Європу воно прийшло після першої світової війни, яка принесла багато бід, страждань, призвела до руйнації моралі. У суспільстві виникла потреба у чистому, шанобливому ставленні до жінки-матері, що завжди було критерієм цивілізованості. Тож повернення до християнської моралі Європа почала з визнання й поширення свята Матері, що відзначається й понині у другу неділю травня. Святкують його і в Україні.
Звучить пісня "Чорнобривці"  (Муз. в.Верменича, сл. М.Сингаївського).
Історик-народознавець: У 1929 р. свято Матері відзначив Союз українок у Канаді. А наступного року воно прийшло і в Західну Україну. У цей день молодь клонила голови перед своїми матерями, просила захисту у Богородиці і славила неньку Україну. У церкві правилися молебні на честь матерів, бо це свято співпадало з релігійним святом жінок-мироносиць. Матерів вітали квітами, влаштовували дитячі концерти, вечори поезії, конкурси, вистави.
Ведуча 2: Діти поспішали до рідної домівки, щоб разом із ненькою обійняти яблуню, пригорнути вишневі віти й уклонитися вінку землі -барвінку.
Звучить пісня "Смерекова хата* (Муз. П.Дворського, сл. М.Бакая)
Подальший діалог подається у вигляді сценки. Слова, які промовляють дійові особи, супроводжуються означеними в ремарках діями
Син: Спасибі тобі, земле, за те, що рід людський увічнила, бабусю у вишню возвела, матінку яблунею назвала, а сестру з калиною поєднала.
Донька: Закопаємо ж під дерева кусні хліба...
Син: ... покладемо гроші й зерно, щоб у добрі і спокої довіку бути.
Донька: Попросимося до хати, щоб за давнім звичаєм вшанувати любу
господиню дому хлібом та дарунками.
(Йдуть до хати, відчинивши двері, промовляють):
Донька: 
Пороги, пороги, із вас дороги. Дозвольте ступити, матір обійняти, сиву голубоньку поцілувати.
Мати зустрічає дітей, скроплюючи їх свяченою водою.
Мати: Вода до ніг - на долю, вода до рук - на щастя, вода на поріг - щоб у достатку жив наш рід.
Син (подаючи матері хліб і дарунки): Нене-горличко, сива ластівко, сонце яснеє, усміх дня, ви прийміть цей дарунок, матінко.
Донька (даруючи вишиванку): Матусі від сонця й від мене гостинець на стіп покладу, щоб біля вікна. Носіть, моя неба, сама вишила на долю, на міцне здоров'я і на красне життя.
З великою вдячністю приймає мати скромні гостинці і кладе їх на стіп поряд із хлібом.
Мати: Хліб на столі - доля у руці. Щастя вітається, доля не цурається.
Нехай люди бачать, а онуки - вчаться, матір поважають - честь бережуть.
Учасники сценки вклоняються і виходить.
Ведуча 1: Лежить біля синових дарунків доччина вишиванка - блакитне й жовте по білому, оберіг від зурочення і хвороб. Нитки добирались у святкові дні, а сплітались у візерунок у Чистий четвер, щоб мали заступальну силу від лихого ока і слова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Свята Матері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок