Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> КВК до дня правових знань

КВК до дня правових знань

Назва:
КВК до дня правових знань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,89 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сценарій
КВК до дня правових знань


Тема заходу. “КВК до дня правових знань”.
Мета. Познайомити учнів середніх класів з основними правознавства. Закріпити знання ІІ розділу Конституції України. Вчити дітей використовувати теоретичні знання з права в різноманітних ситуаціях. Виховувати у дітей почуття відповідальності за свої вчинки, популяризувати правові закони, формувати правову культуру школярів.
Використана література:
Хід проведення
1. На початку гри вчитель пояснює всім присутнім (особливо молодшим класам) значення слів, які, можливо, будуть використані в ході гри: адвокат, президент, прокурор, гідність, право, повноліття, громадянин і т. д.
2. Команди беруть участь у жеребкуванні.
3. Представлення назви команди, емблеми, девізу і т. д.
4. Вчитель задає питання згідно з жеребкуванням, на відповідь — не більше 1 хв. Якщо команда не відповідає, право відповіді надається суперникам. Журі оцінює відповіді, коментує, веде рахунок.
Питання
№ 1. Настя К. допомагає мамі розносити пошту. Вона дуже цікавиться життям своїх друзів, а тому іноді перечитує листівки, листи, адресовані іншим.
Яке право вона порушує? (ст. 31 КУ)
№ 2. В багатьох американських фільмах фінал та-кий: затримавши злочинця, полісмен говорить: «Ви маєте право мовчати. Все, що ви скажете, може бу-ти використане проти вас. Ви маєте право на ...».
Про які права людини і громадянина тут йдеться? Чи маєте ви такі права? (ст. 29 КУ)
№ 3. В деяких містах нашої планети на крамни-цях, бібліотеках, клубах можна зустріти вивіски: «Тільки для чорних» або «Тільки для білих».
Чи можливо це в Україні? (ст. 24 КУ)
№ 4. Один канадський письменник говорив: «Пра-во бути здоровим в наші дні — настільки дорога річ, що його може дозволити тільки багатий».
Що мав на увазі письменник? Чи реалізована ст. 49 КУ?
№ 5. У 1917 році, після революції, був прийнятий декрет «Об уничтожении сословий и гражданских чи-нов», в якому було записано: «Всякие звания (дворя-нина, купца, мещанина, крестьянина и пр.), а также наименования гражданских чинов (тайные, статские и пр. советники) уничтожаются и устанавливается одно общее для всего населения наименование — ...».
Яке?
№ 6. Дванадцятирічний Володимир М. в суперечці зі своїм сусідом використав нецензурну лайку.
Яке право порушено, яку відповідальність повинен нести?
№ 7. Дев'ятирічний Сергій написав вірші, хотів надіслати їх в дитячий журнал. Але його старший брат Дмитро сказав: «Даремно посилаєш. Ти ж непо-внолітній, не можеш бути автором і тому твої вірші не надрукують».
Чи правий Дмитро? (ст. 34, ст. 54)
№ 8. Громадянин М. перейшов вулицю на черво-не світло. Водій, намагаючись його не збити, різко вивернув кермо. В результаті зіткнулись два автомобілі.
Яке правопорушення здійснив громадянин М.? Хто нестиме відповідальність за аварію?
№ 9. Громадянин К. запідозрив свого сусіда Б. в крадіжці магнітофона, виламав двері квартири Б. і знайшов свою річ. Ні К., ні Б. не повідомити про ці події правоохоронні органи.
Хто з них і як порушив Конституцію України? (ст. 30)
№ 10. Сергій М. повідомив в органи внутрішніх справ, що Андрій К. готує злочин. Слідчий, якому бу-ло доручено цю справу, дізнався, що у Андрія є спільники в іншому місті.
Отримавши дозвіл прокурора, слідчий ознайо-мився з особистим листуванням Андрія. Зміст одно-го з листів допоміг слідчим попередити злочин.
Чи не порушена Конституція України? (ст. 31)
№ 11. Чи може жінка стати Президентом України? (ст. 24)
№ 12. Костя Л., 12 років, подарував своїй подрузі велосипед. Приголомшеним батькам від пояснив, що велосипед — його приватна власність. А в Консти-туції записано, що кожен має право розпоряджатися своєю власністю.
Хто ж правий — Костя чи батьки?
№ 13. Чи можливо (і за яких умов), щоб сільським головою Басівки був негр?
№ 14. Напередодні огляду шкільної художньої самодіяльності директор школи змусив працювати вчителів без вихідних протягом місяця.
Дайте оцінку діям директора. Яке конституційне право порушено? (ст. 45)
№ 15. Два учні 5-6 кл. пробралися увечері в приміщення дитячого садка, побили посуд, понівечи-ли меблі, іграшки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: КВК до дня правових знань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок