Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Українознавчий компонент у процесі вивчення зарубіжної літератури

Українознавчий компонент у процесі вивчення зарубіжної літератури

Назва:
Українознавчий компонент у процесі вивчення зарубіжної літератури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Урок на тему:
Українознавчий компонент у процесі вивчення зарубіжної літератури


Вивчення зарубіжної літератури як єдиного взаємопов'язаного явища вимагає від учителя нових підходів при подачі нового навчального матеріалу. Зокрема, вибір проблеми зумовлений динамікою подій, змін, що відбуваються у сучасному світі, ідеєю гуманізації освіти в навчальному предметі "Зарубіжна література", підходами до вивчення цього курсу в загальноосвітній школі, головними завданнями яких є розвиток гуманітарної культури учнів, виховання в них творчих життєвих орієнтацій, вміння самостійно спілкуватися з творами мистецтва слова та свідомо сприймати втілені в них естетичні, духовні цінності.
Одним з головних напрямів вирішення даної проблеми є вдосконалення навчально-виховного процесу, створення оптимально-сприятливих умов для реалізації здібностей кожного учня, з урахуванням його інтересів, підготовки індивідуальних особливостей.
Предмет "Зарубіжна література" дає можливість формувати в учнів уявлення про діалектичну єдність світового літературного процесу, про взаємозв'язки між національними літературами.
Відомості про перебування зарубіжних письменників в Україні завжди цікавлять учнів, пробуджують інтерес, їх пізнавальні здібності спонукають розшукувати додатковий матеріал. З непідробним інтересом вивчають учні тему “Україна в житті О. Пушкіна, А. Міцкевича, М. Гоголя, В. Короленка, Оноре де Бальзака, М. Булгакова, А. Ахматової, Р. М. Рільке”.
Обирати доцільно такі методичні прийоми і засоби, які забезпечують діалог на уроці. Коротке повідомлення вчителя орієнтує учнів на самостійні заняття: підготовку повідомлень, рефератів, складання географічних маршрутів, добір ілюстративного матеріалу, краєзнавчу роботу (відвідини пам'ятних місць та музеїв).
Наприклад, під час вивчення теми "Шляхами О. С. Пушкіна по Україні" учні виконують такі завдання:
1. Підготувати повідомлення "Пушкін у Києві", "Катеринослав", "Подорож на північний Кавказ", "Крим", "Легенда та бувальщини", "Відвідини Кам'янки", "Одеса і поет".
2. Простежити маршрути поета і позначити їх на карті України.
3. Написати реферат "Українські мотиви в творчості О. С. Пушкіна".
4. Дібрати історичний матеріла до поеми "Полтава".
5. Оформити стінгазету "Шляхами О. Пушкіна по Україні".
6. В позаурочний час відвідати пам'ятні пушкінські місця в України.
Автобіографічний елемент у творчості митців зарубіжної літератури відіграє важливу роль в розумінні сутності творчої спадщини письменників.
Наприклад. вивчаючи творчий доробок відомого французького письменника Оноре де Бальзака, слід розглянути історію його кохання до Евеліни Ганської, яка тісно пов'язала письменника з Україною. Цей матеріал можна подати у вигляді лекції, або написати реферат "Історія легендарного кохання Оноре де Бальзака і графині Евеліни Ганської".
Як бачимо, Україна, Київ в житті не одного письменника іншої країни стали джерелами творчого натхнення.
Зокрема, ознайомлення учнів з творчістю М. Булгакова можна розпочати з екскурсії по місту Київ.
Під час подорожі діти мають можливість познайомитись, де жив, де народився майбутній письменник, в якій церкві його хрестили. Для того, щоб розкрити тему "Київ у житті М. Булгакова", дітям необхідно попрацювати з додатковою літературою та підготувати повідомлення, включивши в них враження від екскурсії по Києву.
Українські фольклорні та історичні мотиви представлені в творчості М. Гоголя (цикл повістей "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Тарас Бульба"), О. Пушкіна ("Полтава"), Дж. Байрона "Мазепа"), А, Міцкевича ("Світязь", "Кримські сонети").
Ознайомлюючись з цими творами, можна запропонувати учням такі завдання дослідницького характеру:
1. Як вам здається, чи є спільні риси між повістями "Вечори на хуторі…" М. Гоголя та українськими народними казками?
2. З'ясуйте, які фольклорні та літературні джерела використовує М. Гоголь у повістях?
3. Для того, щоб передати специфічні національні ознаки певного народу, автори вживають екзотизми - назви національних релігій, які в перекладі залишаються незмінними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Українознавчий компонент у процесі вивчення зарубіжної літератури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок