Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Світова книга прав дитини (урок): гра, інсценізація, робота в парах, тести

Світова книга прав дитини (урок): гра, інсценізація, робота в парах, тести

Назва:
Світова книга прав дитини (урок): гра, інсценізація, робота в парах, тести
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Світова книга прав дитини (урок): гра, інсценізація, робота в парах, тести


Мета:*
познайомити учнів зі змістом основних статей Загальної Де-кларації прав людини, Конвенції про права дитини. Конституції України;*
допомогти запам'ятати основні поняття, розвивати пам'ять, мо-ву, вміння класифікувати й узагальнювати;*
довести учням, що в основі документів про права людини ле-жать головні потреби всіх людей.
Обладнання: ілюстративний матеріал, скринька нових слів, чисті аркуші для малюнків, фломастери.
Основні поняття: закон, Конституція, ООН, Декларація, Кон-венція, право.
Методичні рекомендації
Учитель звертається до учнів класу і пропонує поговорити про права дитини, підкреслює важливість вивчення своїх прав і повідомляє, що їх однолітки за кордоном не тільки вивчають свої права, але щ вміють ними користуватися.
Дачі учитель задає питання і підводить учнів до роз’яснення основних понять, які повинні вивчатися на уроці:
"Уявіть собі, що ви опинилися на острові, де ніхто не живе. Чого вам буде не вистачати над усе? (солодощів, телевізора, друзів).
Більшості не вистачає друзів, спілкування, тому що ми з вами —люди, й живемо серед нам подібних.
Робить нас людьми не народження, а те, що ми живемо, зростає-мо в людській спільноті.
Кожна людина має почуття, здібності, характер. Як же зробити, щоб такі різні, несхожі люди все ж таки жили з повагою один до одного? Для цього існують правила, які визначають стосунки між людьми. Життя змусило людей встановити багато різних правил, і ми зустрічаємось з ними на кожному кроці.
Ти заходиш до школи — і перед тобою на стіні — правила по-ведінки учнів. Ти — учень, а всі учні мусять їх дотримуватись: щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожен мав своє місце за пар-тою, щоб легше було вчителям тебе вчити, а тобі — вчитися.
Сідаєш у трамвай чи тролейбус— перед тобою — правила ко-ристування міським транспортом, або простіше — правила для па-сажирів. Ти тепер пасажир, а всі пасажири дотримуються цих правил, щоб не було штовханини у дверях, щоб усі могли сісти в трамвай чи тролейбус, щоб ні з ким не сталося нещасного випадку.
Заходиш у кінотеатр — і тут свої правила, яких повинні дотриму-ватись глядачі. Всі глядачі сидять тихо, як того й вимагають правила поведінки в кінотеатрі.
Навіть на пляжі існують свої правила — правила поведінки на воді. Якщо ти хочеш покупатися в морі або в річці, позагоряти на пі-сочку, мусиш їх знати: не пустувати у воді, далеко не запливати, щоб не було з тобою та твоїми товаришами ніяких неприємностей.
Дуже суворі правила дорожнього руху. За їх виконанням слідкує ціла армія працівників Державної автоінспекції, бо тут уже йдеться не тільки про порядок, але часто й про життя людей. Коли ти йдеш вулицею — ти пішохід, і зобов'язаний виконувати правила дорожнього руху. (Розповідь вчителя супроводжується показам відповідних ілюстрацій).
Але є такі правила, що обов'язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були —дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов'язки кожного громадянина та його права. Ці правила затверджує найвища влада у країні, а в нашій країні — Верховна Рада України. Називають-ся такі правила державними законами.
Це слово буде першим для нашої скриньки, куди ми будемо складати всі нові слова. (Діти кладуть до скриньки "нових слів" табличку "За-кон — обов’язкове для всіх правило. Приймається і захищається дер-жавою. ") Головний закон нашої країни — Конституція (до скриньки). Ця невеличка книжка, що складається із вступної частини і 161 статті, є визначальною для всього українського народу. В статтях Конституції сформульовані права і обов'язки громадян України. Цей документ, разом з тим, є й програмою їх конкретних дій. На основі Конституції склада-ються всі інші закони, постанови, рішення, які регулюють діяльність і взаємини громадян. Розділ про права людини — один з найважливіших у Конституції нашої країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Світова книга прав дитини (урок): гра, інсценізація, робота в парах, тести

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок