Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Європейський союз

Європейський союз

Назва:
Європейський союз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій уроку
на тему:
Європейський союз


На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
що таке ЄС, чому він створений і як працює;–
яка його структура;–
чому Україна прагне вступити до ЄС, і що для цього потрібно.
Європейський Союз є економічною і політичною організацією держав Європи. Європейський Союз – це результат п'ятдесятирічної інтеграційної діяльності в Європі. Будівництво Європи без кордонів почалося тоді, коли у 1951 році шість держав підписали в Парижі угоду про заснування Європейського обґєднання вугілля і сталі (Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччи-на та Франція), продовжується сьогодні і триватиме ще не одне десятиліття.
Найважливіші дати об’єднання Європи:
1951 рік – Заснування Європейського об’єднання вугілля і сталі.
1957 рік – Створення Європейського Економічного Співтовариства та Європейського товариства з атомної енергії (Євроатому).
1967 рік – Об’єднання Європейського економічного Співтовариства, Європейського об’єднання вугілля і сталі та Євроатому й утворення Європейського співтовариства.
1992 рік – Завдяки спільним зусиллям, спрямованим на подальше зміцнення економічних і політичних зв’язків між країнами Європейського співтовариства, з’являється Європейський Союз (Маастрихтський договір; набрав чинності з 1 січня 1993 р.). Ліквідовано практично усі перешкоди вільному руху в межах Союзу людей, товарів і послуг, капіталу; прийнято рішення про введення єдиної валюти; громадяни держав-членів отримують право на Європейське громадянство.
1997 рік – підписано Амстердамську угоду про проблеми працевлаштування та прав громадян, свободу пересування.
Європейський Союз базується на принципах свободи, демократії, поваги до прав та основних свобод людини, а також верховенства права; ці принципи є спільними для усіх країн-членів. Важливий момент: усі складові нації становлять меншість ЄС, Союз поважає розмаїття культур і традицій європейських народів.
Відкрита економіка, раціональне використання робочої сили та розумна організація виробництва сприяють досягненню таких найважливіших цілей ЄС: збереження миру між країнами, які раніше воювали; створення міцного союзу народів Європи; “підтягування” рівнів економічного розвитку до максимально високих показників; збереження та примноження загального добробуту.
ЄС зобов'язується:–
забезпечити громадянам ЄС високий рівень охорони з питань свобод, безпеки та юстиції;–
запобігати расизму і ксенофобії, а також боротися з цими явищами;–
запобігати організованій злочинності та боротися з нею;–
боротися з тероризмом, торгівлею людьми, торгівлею наркотиками, торгівлею зброєю, корупцією та зловживаннями.
ЄС розробляє спільну стратегію в таких сферах, як: сільське господарство, телекомунікації, транспорт, енергетика, навколишнє середовище. У зовнішній політиці ЄС розробляє політику зовнішньоекономічних зв’язків і торгівлі з поступовим збільшенням своєї міжнародної ролі шляхом реалізації спільної зовнішньої політики і політики безпеки.
Органи Європейського Союзу
Європейський Союз має систему інституцій, завданням яких є створити “найщільніше обґєднання народів Європи”. Це динамічна система, яка весь час змінюється під впливом процесів європейської інтеграції і базується на такому розподілі політичних обовґязків: Комісія пропонує, Парламент радить, Рада Міністрів вирішує, а Суд визначає правила. (Європейський Суд не плутайте з Європейським Судом з прав людини, створеним відповідно до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, – це різні органи).
ГОЛОВНІ
 
Допоміжні, спеціалізовані
 
Європейська Комісія вис-тупає із законодавчими та політичними ініціативами, захищає цілісність внутрішнього ринку, виробляє, контролює та розвиває політику регіонального розвитку й аграрну політику, виступає як охоронець права Європейського співтовариства і може передавати справи на розгляд Європейському Суду.
Рада Європейського Союзу (Рада Міністрів) є головним керівним органом ЄС, визначає політичні цілі Союзу, координує політику національних урядів, усуває суперечності між ними, розглядає пропозиції, подані Комісією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Європейський союз

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок