Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Біблія — пам’ятка світової писемності

Біблія — пам’ятка світової писемності

Назва:
Біблія — пам’ятка світової писемності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Урок-конференція
Біблія — пам’ятка світової писемності
(9-й клас)


Мета: познайомити старшокласників з історією виникнення Біблії, її історичним шляхом. Довести вічну цінність Біблії для всіх без винятку людей. Опрацювати втілення біблійної теми в українській літературі та інших видах мистецтв. Прищепити учням загальнолюдські цінності, їх взаємозв‘язок з національними, навчити жити за народною мораллю.
Обладнання: Біблія за перекладом І. Огієнка, П. Куліша й І. Нечуя-Левицького, І. Хоменка. Плакати з висловами про Біблію, ілюстрації, фото археологічних знахідок.
Мотивація навчання школярів
1. Вступне слово вчителя. Ми сьогодні маємо чудову нагоду доторкнутись до найвеличнішої світової скарбниці духовності. Сьогодні ми вивчаємо Біблію. Ураховуючи об’ємність цієї теми, пропоную провести урок у вигляді літературної конференції.
2. Оголошення теми, мети та завдань уроку
Виклад нового матеріалу
Учень. Слово «біблія» походить від грецького «biblia», що означає «папірусні сувої» або «книги».
Власне кажучи, Біблія — це збірка, бібліотека, що складається із 66 окремих книг, які писалися протягом приблизно 1600 років, з 1513 до н. е. по приблизно 98 рік н. е.
Перші 39 книг — близько три чверті Біблії — складають Старий Заповіт, визнаються за «Святе Письмо» іудаїзмом і християнством. Ще його називають «Єврейським Письмом», тому що більшість книг були написані мовою цього народу.
Ці книги можна поділити на три групи:
1) історичні — від Буття до Естер (17 книг);
2) поетичні — від Іова до Пісні Пісень Соломона (5 книг);
3) пророчі — від Ісаї до Малахії (17 книг).
У Старому Заповіті йде мова про ранню історію Землі та людства, а також про історію давнього ізраїльського народу з часу його появи до V ст. до н. е.
Решта 27 книг Нового Заповіту вважаються «Святим Письмом» тільки у християн, відомі як «Грецьке Письмо», тому що книги були написані грецькою мовою — міжнародною мовою того часу.
В основному вони розташовані за тематикою:
1) 5 історичних книг (Євангелія та Дії святих апостолів);
2) 21 послання;
3) Об’явлення Івана Богослова.
Християнське Грецьке Письмо зосереджене на вченні та діяльності Ісуса Христа та його учнів.
Учитель. Пропоную вам за допомогою ілюстрацій пригадати сюжети біблійних оповідань.
(Учні розповідають біблійні оповідання.)
Хто ж записав Біблію?
Чи існують докази достовірності біблійних записів?
Про це ви дізнаєтесь із наступного виступу.
Учень. Уважається, що приблизно 40 осіб різного походження писали Біблію. Серед них були царі, пастухи, рибалки, державні службовці, священики й один полководець.
Але, незважаючи на це, у Біблії зберігається головна думка, усі книги узгоджуються між собою та доповнюють одна одну.
А доказом достовірності біблійних записів є археологічні знахідки.
Базальтовий камінь із Тель-Дана. На камені висічені слова «Дім Давида» та «Цар ізраїльський».
Моавітський камінь містить опис сутички між Моавом та Ізраїлем із точки зору царя Меси (4 царств 3:4-27) та різні географічні назви, ім’я бога, написані давньоєврейськими буквами. Зберігається Моавітськнй камінь у музеї Лувр, що в Парижі.
Літопис Набоніда — клинописна табличка, що розповідає про раптове взяття Вавілону Кіром (Данила, 5 розділ). Знаходяться у Британському музеї.
У 1849 році в Куюджику, у городищі, яке виявилося частиною Ніневії, археологи розкопали стародавній палац. На стінах однієї з кімнат містився рельєф із зображенням взяття укріпленого міста, захват полонян, які проходили перед царем-завойовником. Над зображенням містився напис: «Синахериб, повелитель світу, цар Ассірії, сів на німеду троні та виконав огляд добутих трофеїв у Лахісі». Ім’я Синахериба в Біблії згадується 13 разів.
Учитель. Усі перераховані археологічні знахідки є не біблійними. Вони підтверджують достовірність Біблії з історичної точки зору. Але існують докази, які безпосередньо стосуються біблійних записів. Послухайте про таку знахідку.
Учень. «Найбільшою знахідкою сучасності» стали сувої книги Ісаї, знайдені біля Мертвого моря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Біблія — пам’ятка світової писемності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок