Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Ні наркотикам!

Ні наркотикам!

Назва:
Ні наркотикам!
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Cценарій
Ні наркотикам!


Мета. Пропагувати здоровий спосіб життя. Викли-кати в учнів негативне ставлення до наркоманії, до вживання наркотиків, які завдають великої шкоди здоров'ю людини.
У прес-конференції беруть участь: ведуча, хімік, лікар-нарколог, психолог, міліціонер.
Ведуча. Доброго дня, шановні глядачі!
Сьогодні наша зустріч присвячена проблемам ве-личезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а жит-тя взагалі. Ми поговоримо про наркоманію. Нарко-манія — хвороба особлива. Чому, наприклад, вона виникає в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання нарко-тиків, а інша без цього зілля не може існувати? Тре-ба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.
Отож, розпочнемо наше обговорення. Сьогодні до нас завітали почесні гості: хімік ..., лікар-нарколог .... психолог ..., міліціонер ...
Привітаймо їх! А зараз слово надається професору-хіміку ...
Хімік. Доброго дня! Перш за все, давайте з'ясуємо, що ж таке наркотики, наркотичні речови-ни?
Наркотичні речовини — це такі речовини, за до-помогою яких людина досягає певного емоційного стану або нервового збудження. Ці наркотичні речовини можуть бути різного походження (хімічні, рос-.ц;іш7 і різних видів. З медичної точки зору нарко-тичні речовини поділяються на «важкі» і «легкі», в залежності від того, чи становлять вони небезпеку для суспільства, зокрема людини, що приймає їх.
Запитання. А що таке важкі наркотики?
Важкі наркотики є різних видів. Зараз я оз-найомлю вас із основними видами цих наркотиків: опіоїди (морфін, героїн, діаморфін, діацетилморфін), синтетичні (метадон, петизин, фенозацин, пектадоцин), психостимулятори (ефедрин, кокаїн), галюциногени, розчинники (клей, бензин, фарби).
Всі ці речовини становлять величезну небезпеку для здоров'я людини, що приймає їх.
Запитання. А що ви можете сказати про «легкі» наркотики?
Так звані «легкі» наркотики не спричиняють фізичної залежності, а деякі з них у суспільстві вва-жаються за цілком безневинні продукти. Ось скажімо, плитка шоколаду, чашка кави чи міцного чаю, сигарети, які не викликають у нас занепо-коєння, а, між тим, містять у собі кофеїн, нікотин, хімічні сполуки, які здатні спричинити певну підзалежність, переважно психологічну.
Хоча, офіційно «легкими» наркотиками визнано лише коноплю (або ж маріхуану) і кокаїн.
Запитання. А що таке кокаїн, як його виготов-ляють?
. Кокаїн виготовляють із листя дерева кока, яке рос-те в Латинській Америці. Ще в древні часи листя цієї рослини поряд з тютюном використовувалось індійськими шаманами, як перша «кока-кола».
Ведуча. Немає більше запитань до професора? Дя-куємо вам, пане професоре!
А зараз ми поговоримо про негативне значення наркотичних речовин для здоров'я людини. Слово надається лікарю-наркологу.
Лікар-нарколог. Отже, що ж таке наркоманія? «Наркотікос» давньогрецькою означає «неру-хомість», «безпам'ятство».
Ліки-наркотики приписують важкохворим, щоб полегшити їх страждання, аби не відчувати болю. Але ці ліки небезпечні — організм швидко звикає до них і починає вимагати нових доз. Більшість підлітків знає, що вживання наркотиків шкідливе для ор-ганізму, навіть веде до смерті.
Запитання. Чому ж вони вживають наркотики?
Можливо, підлітки стають жертвами друзів-негідників, які їх штовхають до цього, примушують. Наркотики дуже дорого коштують, на них нажива-ються наркобізнесмени, які спеціально направляють до компаній неповнолітніх своїх «представників», аби вони заразили їх хворобою і забезпечили збут наркотиків. Вони обіцяють, погрожують, заманюють, прикидаються звичайними хлопцями і дівчатами. Наркотик вбиває найсильніших людей.
Запитання. А що робити, наприклад, якщо тебе до цього примусово залучили?
Якщо з вами трапилася ця біда, то сьогодні ж, доки ще збереглося хоч трошки розуму і сил, відмовтеся від наступної дози, чого б вам це не коштувало, навіть великих зусиль, бо завтра наркотик повністю насяде на вас! Останньої дози не буває.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Ні наркотикам!

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок