Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Шануй батька свого і матір...

Шануй батька свого і матір...

Назва:
Шануй батька свого і матір...
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Урок на тему:
Підготовка до написання твору на морально-етичну тему «Шануй батька свого і матір...»


Програма з рідної мови визначає зміст роботи над формуванням в учнів комунікативних умінь і навичок, які необхідні їм у період навчання, в процесі майбутньої діяльності і просто в життєвому спілкуванні.
Невичерпні можливості у вихованні в учнів людяності, шляхетності, милосердя закладені в роботі над творами-роздумами на морально-етичну тему. На таких уроках учні вчаться спостерігати життя (помічати людську доброту, жертовність, громадянську мужність), ділитися добротою, щедрістю душі, шанувати батьків, рідний дім, любити рідну мову, пісню, знати свій родовід.
Мета уроку: вчити учнів самостійно добирати матеріал на задану тему; розвивати усне зв’язне мовлення та виразне читання художніх творів; виховувати шанобливе ставлення до найдорожчих людей — батька та матері; формувати почуття обов’язку перед батьками.
«Шануй батька свого і матір твою,
щоб продовжились дні твої на землі,
яку Господь, Бог твій, дає тобі»
(Біблія. Вихід 20: 12)
Неоціненне значення у вихованні шанобливого ставлення до батька, матері, родини має художня література. Вона формує культуру почуттів, високі естетичні смаки, прилучає до родинного виховання. Учитель мас повною мірою використати ці величезні можливості мистецтва слова для розвитку зв’язного мовлення учнів на уроці літератури.
На початку слід провести словникову роботу і розкрити лексичне значення слів «мораль» та «етика». Доцільно порадити учням протягом такого уроку робити тематичні виписки. Це допоможе в складанні плану до майбутнього твору.
Мораль — це система поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей. Найважливішою функцією моралі є узгодження вчинків окремих осіб з інтересами інших людей, певної спільності, суспільства в цілому.
Термін «етика» для позначення .вчення про моральність вперше застосував Аристотель. Як теорія моралі, етика аналізує природу моральних відносин, досліджує моральні почуття, за допомогою яких виражаються моральні норами, принципи, оцінки, судження. Головну увагу етика надає обґрунтуванню моральної, доброчесної поведінки людини, прагнучи дати відповідь на запитання, що таке добро і зло, чому слід дотримуватися саме такої поведінки. Основні категорії етики — добро і зло, обов’язок, совість, честь, гідність, гуманність, відповідальність та ін.
Вступне слово вчителя. Майже три з половиною тисячі років тому на кам’яних таблицях, які отримав пророк Мойсей від Бога на горі Сінай, були висічені слова, які стали четвертою Божою заповіддю і епіграфом нашого уроку.
Шанування батьків — один з найсвятіших обов’язків дітей. Батько й матір — найрідніші і найближчі кожному з нас люди. З них починається родина, що є святинею людського духу, хранительницею благородних почуттів: любові, вірності, синівської та дочірньої вдячності. Недаремно образи батьків опоетизовані у віршах, оспівані у музичних творах, прославлені у казках, легендах, прислів’ях та приказках.
Діти цитують дібрані прислів’я про батьків.
1. Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
2. У сокола і діти соколята.
3. Добрі діти батькам — вінець, а злі діти — батькам кінець.
4. Яка сім’я, такий і я.
5. За науку цілуй батька й матір в руку.
6. Який дуб — такий тин, який батько — такий син.
7. Який кущ — така калина, яка маяти — так й дитина.
8. Мати однією рукою б’є, а другою гладить.
Розкривши учням суть понять «мораль» та «етика» слід нагадати їм, як складається елементарний роздум. Можна запропонувати їм скласти роздум (розгорнутий: теза — аргумент, приклад — висновок стягнений: теза — аргумент), узявши за тези прислів’я, щойно зачитані дітьми.
Восьмикласникам потрібно пояснити, що твір-роздум — це текст, у якому в логічній послідовності викладені думки, міркування, висновки. Як правило наступні після певної думки (тези) речення є обґрунтуванням та поясненням (аргументами).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шануй батька свого і матір...

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок