Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Гроші, їх види та функції

Гроші, їх види та функції

Назва:
Гроші, їх види та функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,02 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інтегрований урок з основ економіки
Гроші, їх види та функції


Мета: опрацювати інформацію про гроші, їх види та функції, розширити відомості про історію виникнення грошей, зміни в різні історичні епохи, про історію впровадження гривні, про грошову реформу, способи захисту грошей, розвивати вміння дітей давати наукову інформацію, узагальнювати, робити висновки, формувати самооцінку, самореалізацію, рефлексію.
Тип уроку: ток-шоу.
Обладнання: плакати із зображенням української гривні різних номіналів, монети та банкноти різних держав та України, конверти з умовними банківськими рахунками, лупи, сувенір Національного банку України (утилізовані банкноти), зразки кредитних карток, рекламна продукція банків України, таблички «Відділ нумізматики», «Національний банк України», «Міністерство фінансів», «Міністерство економіки», «Банкнотно-монетний двір».
ХІД УРОКУ
1. Вступне слово ведучої-вчителя
Ведуча. Економіка — це господарське життя країни. Механізми, що приводять у дію економіку, досить складні, але один з найдавніших і важливих — гроші. Як економічний механізм гроші відомі нам з раннього дитинства — з першої монетки чи банкноти.
2. Рольова гра (учні класу виступають у ролі представників наукових і фінансових структур)
Представлення гостей ток-шоу
Але всі закони світу грошей відомі професіоналам-експертам — нашим гостям — ученим-економістам, банкірам, які завітали на наше ток-шоу «Гроші, їх види та функції». Гості — наші випускники, які проміжок часу між закінченням нашої школи та сьогоднішньою зустріччю провели в навчальних закладах, де отримали знання та практичні навички своєї майбутньої професії, потім вони утвердилися на робочих місцях як професіонали. Отже, представляємо наших гостей: науковий співробітник відділу нумізматики історичного музею України; експерт із питань ринкових відносин міністерства економіки України; відповідальний працівник банкнотно-монетного двора; представник НБУ України; спеціаліст міністерства фінансів України.
Обговорюючи тему грошей, я вважаю, кожен учень нашого класу отримає корисну інформацію теоретичного та практичного напрямку.
Інформація наукового співробітника нумізматичного відділу Історичного музею.
Ведуча. Як же виникли гроші? Чому люди їх створили? Уважно слухаємо представника нумізматичного відділу історичного музею.
Науковий співробітник відділу нумізматики Історичного музею. Перші загадки про появу грошей постійно будуть оновлюватися новими фактами археологічного походження й уточнюватись, доки існує інтерес людей до цієї проблеми. Тому виділяти конкретний час виникнення грошей на Землі було б недалекоглядним. Але можна стверджувати напевно, що гроші виникали на різних територіях у різні часи в безпосередній залежності від рівня розвитку цивілізації і насамперед торгівлі. Гроші з’явилися неминуче у процесі самого обміну на певному щаблі розвитку в усіх народів. Тобто обмін як такий, без якого-небудь порозуміння чи угод між людьми, викликав народження грошей. У процесі обміну на певних територіях починали відокремлюватися такі товари, які для кожного народу в певний час були придатні для того, щоби стати грішми. Так, у народів, що жили, наприклад, з полювання, грішми, природно, стають шкіри та хутра; з вирощування худоби — різноманітна худоба; у хліборобських народів — хліборобські продукти (пшениця, рис, овес тощо). Мало є таких речей, які би десь не були за гроші. У Новій Гвінеї в якості грошей використовували рабів, у Норвегії — сушену рибу, в Ефіопії — сіль. У Центральній Африці за гроші були різні тканини. У народів, що знаходилися на нижчому щаблі розвитку, грішми часто було намисто. Посеред цього різноманіття грошових товарів деякі визначились як особливо придатні для ролі грошей на широких територіях і на довгий час ставали ними. Найбільш виразним фактом є те, що такими міжнародними грішми ставали переважно різні прикраси. На широких просторах басейну Індійського океану аж до XX століття грішми були низки мушлі каурі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Гроші, їх види та функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок