Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Не бійтесь заглядати у словник...

Не бійтесь заглядати у словник...

Назва:
Не бійтесь заглядати у словник...
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,08 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Урок на тему:
Не бійтесь заглядати у словник... (урок-презентація словничка найуживаніших винятків з орфографічних правил)


Мета: презентувати словничок винятків з орфографічних правил, шляхом виконання різноманітних завдань; повторити слова-винятки; акцентувати увагу учнів на активному використанні словників для досконалого вивчення української мови; спонукати школярів розвивати усне мовлення, сприяти усвідомленню того, що грамотне письмо і правильне мовлення — вагомі чинники освіченості особистості.
Виховувати любов до рідного слова, гордість за багатство і красу української мови. Виховувати громадян-патріотів своєї Вітчизни, що здатні як освічені люди творчо й самовіддано працювати у сферах освіти, науки, культури.
Обладнання: виставка мовних словників, гасла-афоризми, оціночні картки, набір матеріалів для проведення реклами, український правопис, книга «Антисуржик».
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя. Повідомлення теми та мети уроку.
Орфографія — один з розділів української мови, що вивчає правила написання слів. Вивчення орфографічних правил є особливо важливим для вироблення грамотного письма. Щоб навчитися правильно писати, треба наполегливо працювати.
Ви повинні пам’ятати, що грамотне письмо, правильне мовлення — важливі фактори освіченості людини.
Академік Л. Щерба писав: «Безграмотне писання читати трудно, ніби їдеш у таратайці мерзлою дорогою».
Тож прагніть, щоб ваше писання не викликало таких асоціацій.
У 10-му класі ми продовжуємо узагальнювати вивчене з орфографії, закріплюємо опрацьоване, окремі питання вивчаємо глибше, розглядаємо нові поняття. Ось на цьому шляху повторень ми звернули увагу на винятки з орфографічних правил, які складають труднощі для учнів, створюють певні проблеми, коли їх не знаєш. Порадившись, ми вирішили виписати їх і створити словничок найуживаніших винятків з орфографічних правил, сподіваючись, що він стане добрим помічником кожному учневі.
В українській мові є багато винятків, словникових слів, які треба запам’ятати. Ми взяли лише окремі найуживаніші винятки.
Отже, сьогодні ми презентуємо цей словничок. (Учитель показує його).
Над його остаточним оформленням, групуванням матеріалу працювала група учнів. Вони розкажуть про свою роботу. Ви продемонструєте свої знання цих слів-винятків. Ми поговоримо про роль словників в житті людини. Хотілось би, щоб ви ще раз переконалися, як важливо кожній людині дотримуватися норм української літературної мови. І на цьому шляху робота зі словниками має велике значення. Тож хай епіграфом нашого уроку стануть рядки з вірша Максима Рильського:
Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Доля.
Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад.
Запишіть тему нашого уроку. Самостійно прочитайте лексичне значення слова презентація, записане на дошці.
Презентація (лат.) — захід, присвячений знайомству, популяризації і т. ін. кого, чого-небудь.
Кожен з вас має оціночну картку, де записане ваше прізвище. Перед уроком я запропонувала вам реально оцінити свої знання слів-винятків і взяти відповідну оціночну картку з позначкою:
Для зручності ми будемо користуватися умовними назвами: перша, друга, третя, четверта група.
Протягом уроку на ній ви будете фіксувати знаком «плюс» всі позитивні відповіді, які прозвучать, а в кінці уроку повторно оціните свої знання уже певним балом, аналізуючи свою роботу, порівнюючи її з роботою інших учнів. Сьогодні на уроці визначимо рівень вашої самооцінки (реально оцінюю свої знання, переоцінюю, недооцінюю).
Один з учнів буде виконувати індивідуальну роботу: писати замітку інформаційного характеру про урок.
II. Демонстрування словничка винятків.
Учні з групи, яка працювала над створенням словничка, розповідають про свою роботу: особливості оформлення матеріалу, створення короткого тлумачного словничка винятків.
III. Розподільний диктант «Перевір себе».
Учитель називає по два слова на одне правило (одне зі слів-винятків).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Не бійтесь заглядати у словник...

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок