Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Інтелектуальна гра “Чи знаєш ти свій край”

Інтелектуальна гра “Чи знаєш ти свій край”

Назва:
Інтелектуальна гра “Чи знаєш ти свій край”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Cценарій
Інтелектуальна гра “Чи знаєш ти свій край”


Мета. Розвивати інтерес учнів до вивчення історії, географії, культури та тра-дицій рідного краю, зміцнювати їх почуття національної гордості й гідності, сприяти моральному збагаченню підлітків.
Обладнання: історія України, портрет гетьманів України.
Хід уроку
І. Підготовча робота.
Класний керівник з допомогою членів батьківського комітету знаходить меце-ната, щоб придбати призи для переможців у змаганні. Це заохотить учнів до уча-сті в грі, стимулюватиме їх пошукову роботу при підготовці. За тиждень-два до початку гри рекомендуємо повідомити учнів про орієнтовну тематику. Для того, щоб їхня участь у змаганні дала бажані результати, їм треба знати:
а) український алфавіт;
б) міста, гори, ріки та озера, природоохоронні зони України;
в) історичні події, які відіграли важливу роль у долі українського народу, примножили його славу;
г) імена великих українців — видатних історичних діячів, правителів, уче-них, митців, героїв;
ґ) культуру, звичаї, обряди свого народу;
д) історію державної символіки України.
ІІ. Організація гри.
1. Звучить у записі чи у виконанні учнів пісня:
Гей, шуми, Великий Луже!
Мати-Хортице, співай!
Запорожців плем'я дуже
Повернулось в рідний край.
То не вітер лине з поля
В придніпровській стороні —
То летить козацька воля
На буланому коні.
Наша мова солов'їна
Піде з нами у віки.
Доти буде Україна,
Доки будуть козаки!
2. Вступне слово вчителя.
Жодна з держав не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам українцям. Адже від нас цілеспрямовано, упродовж століть намагались відібрати історичну пам'ять, а, отже, й позбавити національної гідності, перетворити в ра-бів із синдромом меншовартості. А тим часом наша історія, наша культура, наші традиції, може, й найдавніші у світовій цивілізації. Численні археологічні дослі-дження підтвердили, що на території сучасної України задовго до античної Елла-ди та Стародавнього Єгипту була високорозвинута культура.
Де коріння сильне й глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ста-вить могутній опір. Звісно, що сила дуба зберігається не лише в його могутньому стовбурі й крилатих гіллях, а й головним чином — у корінні.
Перекотиполе з никлим корінням безсиле у борюканні з вітрами, які ганяють його, тому, нарешті, воно закочується у провалля й гниє.
Ви, юне покоління, є та молода парость, з якої розквітне пишна крона нашого народу. Але, нагадую, за умови, що та пишна крона живитиметься глибоким ко-рінням, адже воно — мова народу, його історія, культура, мистецтво, звичаї і традиції. Наскільки старанно ви їх вивчаєте та засвоюєте, якоюсь мірою покаже сьогодніш-ня гра.
У наш час модними стали показові змагання інтелектуалів. Усі ми з цікавістю дивимось телевізійні ігри, наприклад, "Перший мільйон", мистецькі конкурси юних — "Зірки на сцену!", змагання ерудитів — "Найрозумніший" тощо. Прове-демо сьогодні у класі інтелектуальну гру — "Чи знаєш ти свій рідний край?". Переможці в грі будуть нагороджені чудовими призами (книгами, передплатою на молодіжний журнал чи газету тощо — на вибір класного керівника). Користу-ючись нагодою, хочу щиро подякувати нашому меценату (назвати), членам бать-ківського комітету, які допомогли придбати призи.
ІІІ. Гра.
Перший тур гри — відбірковий. У ньому беруть участь усі бажаючі. Мета його — відібрати переможців, які стануть учасниками наступного етапу змагання.
Отож приступаємо.
Клас ділимо на два варіанти. Учні отримують чисті аркуші паперу. Після цьо-го усі записують букви українського алфавіту зверху вниз.
Варіант 1-й. Записати в алфавітному порядку назви українських міст (напро-ти кожної букви алфавіту по одній назві).
Варіант 2-й. Записати в алфавітному порядку прізвища видатних людей Укра-їни (історичних діячів, учених, митців, героїв визвольних змагань).
Переможцями, а отже й учасником другого туру стануть ті, хто першим запи-ше 25 назв (прізвищ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Інтелектуальна гра “Чи знаєш ти свій край”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок