Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Cценарій Знай свої права дитино. (методичні рекомендації для бібліотекарів з популяризації правових знань серед читачів-учнів 1-9 класів) 

Cценарій Знай свої права дитино. (методичні рекомендації для бібліотекарів з популяризації правових знань серед читачів-учнів 1-9 класів) 

Назва:
Cценарій Знай свої права дитино. (методичні рекомендації для бібліотекарів з популяризації правових знань серед читачів-учнів 1-9 класів) 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Cценарій
Знай свої права дитино.
(методичні рекомендації для бібліотекарів з популяризації правових знань серед читачів-учнів 1-9 класів)   


"Учитися жити по закону, поважати закон і виконувати його,
людина повинна з малих літ, з сім'ї, дитячого садка, школи".
    Рибінський Є.М.   
Сьогоднішні діти - це дорослі XXI століття. Тому головним завданням дитячої бібліотеки поряд з сім"єю, школою і іншими соціальними інститутами суспільства - допомогти їм засвоїти соціально-правові прин- ципи, які закріплені в Конвенції ООН про права дитини.   
Працівники дшколи повинні знати ті положення і статті Конвенції ООН про права дитини, які стосуються їх професійної діяльності.   
Ст.13 Дитина має право на пошук, отримання і передачу інформації...
   Ст.17 Дана стаття признає право дітей на користування засобами масової інформації,які відповідають мовним потребам дитини.
   Ст. 28 і 29 присвячені визнанню прав дитини на освіту,яка сприяє розвитку особистості,таланту,розумових і фізичних навиків дітей в найбільш повному об’ємі.   
Згідно з цими статтями бібліотеки як інформаційні центри повинні забезпечити доступ до інформації і матеріалів в області освіти і професійної підготовки для всіх дітей.
   Ст.ЗІ Констатує право дитини на відпочинок і дозвілля, вільно брати участь в культурному житті,займатися мистецтвом.
   Ця стаття відповідає важливому аспекту бібліотечної діяльності -виконанню функції центрів організації змістовного дозвілля дітей.   
Зміст Конвенції складний для розуміння дітей, вчителями необхідно виксристовувати такі форми і методи, які допомогли б познайомити дітей з її положеннями на зрозумілій для них мові.   
Перш за все, це різноманітні тематичні полички, книжкові виставки, перегляди літератури : "Я - дитина, я - людина", "Твої права і обов’язки", "Правовий компас", "Знай свої права змолоду".   
В масових заходах можуть використовуватись приклади з книг, статей, періодики, мультфільмів, які роз'яснювали б дітям положення і статті Конвенції.    Не менш важливі ігрові форми роботи : це - літературні ігри "Ваші права, діти", "3 героями казок по статтях Конвенції", ролеві, ситуаційні ігри "Правова асамблея героїв книг", "З дітьми про серйозне", ігри, конкурси, турніри сімей-ерудитів "Вчимося захищати свої права", "Конвенція твоїх прав" конкурси "Кращий знавець права", "Права людини і моя особиста думка".   
Важливим аспектом роботи бібліотеки в даному напрямку є широке ознайомлення дітей і організаторів дитячого читання, батьків зі статтями Конвенції, інформування про її наявність у фонді і надання в користування читачам. В каталозі і систематичній картотеці статей повинна бути виділена рубрика "Права дітей" /в розділі 67 "Держава і право"/, в яких, крім тексту Конвенції, будуть зібрані і інші нормативні міжнародні і українські акти і документи, що їх коментують. 
СТАТТІ КОНВЕНЦІЇ ПРО ПРАВА ДИТИНИ (адаптований текст):   
"Всі права і свободи, вказані в Конвенції, належать кожній дитині, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови і віросповідування." /ст.2/
   "Кожна дитина має право на життя і здоровий розвиток." /ст.6/
   "Кожна дитина має право на ім'я." /ст.7/
   "Дитина має право на індивідуальність." /ст.8/
   "Ніхто не має права розлучати дитину з батьками." /ст.9/
   "Дитина має право вільно виражати свою думку." /ст.13/
   "Дитина має право на особисте життя, недоторканість житла, тайну кореспонденції." /ст.16/
   "Ніхто не має права кривдити іншу людину,принижувати її і жорстоко наказувати." /ст.І9/
   "Дитина має право на користування сучасною охороною здоров"я. /ст.24/
   "Дитина має право на освіту." /ст.28-29/
   "Кожна людина, і дитина теж, має право на відпочинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Cценарій Знай свої права дитино. (методичні рекомендації для бібліотекарів з популяризації правових знань серед читачів-учнів 1-9 класів) 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок