Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Я в цім світі не один

Я в цім світі не один

Назва:
Я в цім світі не один
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Урок-драматизація
"Я в цім світі не один"


Мета: дати дітям початкове поняття про характер. Розвивати вміння аналізувати ситуацію, сприяти виявленню позитивних рис поведінки стосовно інших. Допомагати усвідомлювати значення конкретної людини в житті інших. Виховувати гуманне ставлення, повагу до людей.
І. Вступ
Нашу розмову я хочу почати із загадки:
Кругла куля непроста,
Голуба, велика.
Без будинків там міста,
Без води там ріки,
Без людей і без землі
І шляхи, і гори,
І моря, і взагалі,
Всі Землі простори.
(Глобус.)
Що являє собою глобус?
Так, це модель Землі, тобто Земля у зменшеному вигляді. Наша планета — величезна. На ній шість материків — Північна та Південна Америки, Євразія, Африка, Австралія та Антарктида, котра незаселена через те, що там дуже холодно й усе навколо вкрите кригою, як у казці про Снігову Королеву.
Подивіться на карту України. Наша країна займає чималу територію, на якій проживає 48 млн. населення. У столиці України місті Києві мешкає близько 3 млн., а в Ніжині — близько 70 тисяч. Ви уявляєте, як це багато? А тепер відшукаймо Україну на глобусі. Вона нам здається не такою вже й великою.
Уявляєте, скільки людей живе на нашій планеті! І кожна людина — індивідуальність, не схожа на іншу. У кожної людини бувають щасливі й нещасливі хвилини, періоди удач і невезіння. Від цих обставин і залежить поведінка кожної особистості.
Сьогодні ми з вами повчимось оцінювати поведінку людей у певних ситуаціях і визначимо, що необхідно зробити для того, щоб чути навколо менше поганих слів і плачу, щоб чути лише сміх, відчувати до себе піклування з боку інших.
А допоможуть нам у цьому Усмішка та Сонячний Зайчик. (Усмішка — дівчинка в яскравому платтячку з різнокольоровими бантами, з веснянками на щоках; Сонячний Зайчик — хлопчик у жовтому костюмі, у шапочці з вушками, на грудях — сонечко з усмішкою. Усмішка й Сонячний Зайчик вітаються з дітьми та сідають.
ІІ. Основна частина
1. Розповідь учителя
У кожного з вас є сім’я — мама, тато, бабуся, дідусь, братик чи сестричка і ви. Це значить, що вас удома оточують люди, з якими ви постійно спілкуєтесь. Уявіть собі таку ситуацію: бабуся сплела внукові рукавички. Він дуже зрадів дарунку, пішов гуляти з товаришами й загубив їх. Іде він додому і плаче.
Чому хлопчик плаче? (Удома його будуть лаяти, рукавички новенькі, не хоче засмутити бабусю.)
Отже, хлопчик засмутився тому, що не хотів, щоб журилась бабуся. Коли ви вдома, то намагаєтесь поводитись так, щоб не засмучувати своїх близьких. Правда?
А чому ви не хочете їх засмучувати? (Якщо мама чи тато засмучені, то в сім’ї виникає якась напруженість.)
Так буває в сім’ї. А наша планета — це теж сім’я, хоча й дуже велика. Тому до всіх людей слід ставитися з такою ж повагою, як до своїх близьких.
А чим люди відрізняються один від одного? (Поведінкою, настроєм.)
Ось, наприклад, хлопчик Роман має звичку — коли приходить зі школи, то перевдягається, акуратно вішає одяг, трішки відпочиває, а вже потім виконує домашні завдання. Чи хороша в нього звичка?
Хлопчик Сашко має іншу звичку: не доводить справи до кінця, розкидає свої речі, уроки робить пізно, а зранку мама не може добудитись його у школу. Чим хороша в цього хлопчика звичка? Чому?
Отже, звички бувають позитивні й негативні.
2. Бесіда за малюнками. Наочний посібник «Про культуру поведінки».
Спробуймо охарактеризувати людей, зображених на малюнках.
Учитель. Якою видається вам перша людина? (Спокійна, урівноважена, повільна.) Коли людина буває спокійною? (Коли вона не хвилюється, коли в неї все добре.)
Усмішка. А який настрій у цієї людини? (Весела, життєрадісна, чимось задоволена.) Від чого людина може бути веселою? (Досягла якоїсь мети, цілий день їй зустрічались лише добрі люди.)
Учитель. Що можна сказати про цю людину? (Вона плаче, засмучена.) А чому людина може бути такою? (Її хтось образив; її покарали за поганий учинок; можливо, в неї щось болить.)
Усмішка. Який настрій у цієї людини? (Поганий, вона зла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Я в цім світі не один

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок