Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Державні та народні символи України

Державні та народні символи України

Назва:
Державні та народні символи України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Cценарій
Виховний захід: Державні та народні символи України


Мета. Ознайомити дітей з національними та на-родними символами України; формувати національ-ну свідомість школярів; виховувати почуття любові до своєї землі.
Обладнання. Державний прапор України, Герб, Гімн, Конституція України, вишиті рушники, гілоч-ки верби та калини.
Вчитель. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила перший крок, вимовила перше сло-во, почула мамину пісню-колисанку, пішла стежи-ною до школи. Ці почуття вічні.
1-й учень.
Що таке Батьківщина?
Під віконцем калина,
Тиха казка бабусі,
Ніжна пісня матусі,
Дужі руки у тата,
Під тополями хата,
Під вербою криниця,
В чистім полі пшениця.
Серед лугу лелека
І діброва далека,
І веселка над лісом,
І стрімкий обеліск.
2-й учень.
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не питай,
Рідніше нам своя святиня,
Аніж земний в чужині рай.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
Вчитель. Так, для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де жи-вуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки.
Це — наша рідна земля, наша Україна. Кожна країна світу обов'язково має свої символи. А що оз-начає слово «символ»?
Учень. Символ — це предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, господарю-вання, історичне минуле, прагнення народу.
Вчитель. У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано: «Державними символами Ук-раїни є Державний Прапор України, Державний
Герб, Держаний Гімн України». Символіка — своєрідна візитна картка країни, вона ніби представ-ляє її, підтверджує її існування.
З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя.
Виросли сини і розійшлися по світах, прославляю-чи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім'я Тризуб.
Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жов-тий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчин-ками. Люди запам'ятали його і назвали Прапором.
А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала йо-го дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім'я Тризуб.
Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку-Україну.
1-й учень. Герб — розпізнавальний знак держави. На Україні це золотий тризуб на блакитному тлі. Він був родовим знаком Рюриковичів. Згодом карбував-ся і на срібних монетах Великого князя Київського Володимира Великого. Існує близько сорока версій пояснення тризуба: це риболовний гарпун, вила бога Нептуна, уособлення природних стихій (повітря, во-ди й землі), а можливо відображено триєдність жит-тя: батько — мати — дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.
2-й учень. Після проголошення Української На-родної Республіки в листопаді 1917 року в Києві відбулася спеціальна нарада, в якій взяли участь знавці українського мистецтва, гербознавці. На ній пропонувалися такі символи майбутнього герба Ук-раїни: архангел Михаїл, козак із самопалом , золоті зорі на синьому тлі, тризуб. Було вирішено зупини-тися на символі тризуба.
30 серпня 1991 року, після проголошення Акту про незалежність України, був прийнятий Національний Державний герб— золотий тризуб на блакитному тлі.
Знак країни головний —
Це тризубець золотий.
Він — як сонце в небі синім,
В ньому слава, в ньому сила.
В нім священне слово «воля»,
Що рятує від недолі.
Будь же, рідна Україно,
Під гербом цим вільна й сильна.
Хай про тебе в цілім світі
Знають всі: дорослі й діти.
Вчитель. А тепер давайте з'ясуємо, яку роль відігравав прапор у різні часи?
1-й учень. Прапор, як засіб сигналізації, відомий з античних часів. Найчастіше це був шматок ткани-ни, прив'язаний до списа чи держала і вказував місце збору воїнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Державні та народні символи України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок