Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Іван Франко – “Нам пора для України жить”

Іван Франко – “Нам пора для України жить”

Назва:
Іван Франко – “Нам пора для України жить”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Сценарій
Іван Франко – “Нам пора для України жить”


"...Він був у передніх рядах тих, хто ламав скелю старого світу в ім'я нового, скелю неправди і визиску в ім'я правди і краси. Він звав людський дух "вічним революціонером". Вічним революціонером був він сам". (М.Т.Рильський на відкритті пам'ятника І.Франкові у Києві). Він - це Іван Франко, - [150] літній ювілей якого відзначатиметься 27 серпня. Хочеться нагадати читачам важливий "вирок" Івана Франка, винесений ним самому собі: "Нехай пропаде моє ім'я, але нехай росте і розвивається український народ!" Важко було вірити в майбутнє, коли після багатьох років тиранії царя Миколи І Валуєвським указам 1863 р. Східна Україна стала приреченою на національно-культурну загибель. Це тоді, коли вже не було Шевченка, а залишились його заповіти. І з волі Провидіння з'являється Франко - месія, пророк, щоб "переорати переліг зарослої бур'янами Батьківщини і етнографічну масу перекувати в себе свідому націю". Іван Франко першим глибоко і всебічно вивчив Шевченкову правду і взявся за її втілення. Будучи руйнівником старого ладу, він був водночас будівничим нового, допомагав людям вирватися з проклятого невольничого льоху на вільний світ розкованої праці.
   Франко виводив Галичину на сцену світової цивілізації,
прилучав її до культурних досягнень інших націй, прокладав дорогу до Дніпра, Києва, де формувалась нова українська генерація, з якої згодом вийшло багато славних людей, що боролись за українську державність. Твори Івана Франка виховували у читачів прагнення свободи і правди. І сьогодні є актуальними проблеми, які намагався збагнути поет, пишучи свого "Мойсея": "Невже замість гордого пориву в серці нації завше гніздитиметься укрита злість, осудлива покірність"? Невже на чолі народу все ступатимуть провідники "знесилені журбою, роздерті сумнівами, биті стидом", не створені, щоб його "провадити до бою"?
   24 серпня ми святкуємо річницю проголошення незалежності України, а 27 серпня - день народження Івана Франка, який закликав нас "навчитися чути себе українцями". Проведімо паралель між обома датами і збагнімо: хто ми і чиїх батьків діти, і зрозуміймо суть відомої сентенції: вистрелиш сьогодні в національну ідею з пістолета - завтра вона вистрелить у тебе з гармати. У цьому зв'язку пророчими стають слова Великого Каменяра:
"Кожний думай, що на тобі
Міліонів стан стоїть,
Що за долю міліонів
Мусиш дати ти одвіт".
(І.Франко. Великі роковини).
   То ж нехай 15-ий випуск методичних порад "Правда життя і образу" допоможе Вам представити Івана Франка, перед читацький загалом як поборника національної ідеї. В своїх творах він звертався до свого народу, нації, тому він вічний як і вічний народ, котрий його породив і котрому присвячені його твори.
   В переддень свята бібліотечні працівники покликані забезпечити високий рівень популяризації творів та літератури про життя і творчість письменника. Цій меті послужить книжкова виставка "Іван Франко - поет національної честі". Крім того, пропонуємо інші варіанти тем:
- Вищий сенс його мислі;
- Каменяр у царстві духа;
- А праведний житиме вірою;
- Життям своїм світив;
- Поезія болю і нескореності духу.
   В розрізі ідей державотворення до послуг бібліотекарів літературно-музичний вернісаж: "Нам пора для України жить" і вечір-представлення з циклу "Пісні, які піднімають з колін", "Заповіт українському народові".
   Під час проведення вищезазначених заходів радимо використати [наявні] джерела.   
Книжкова виставка "І.Франко - поет національної честі".
   "... О ні! Не самі сльози і зітхання
Тобі судилось! Вірю в силу духа
і в день воскресний твойого повстання". І.Франко   
Розділ І. "Він прийшов услід за Шевченком". (Життєвий шлях І.Франка)
   "Лишім ми віру нашому народові, бо то є ще один амальгам, який його держить!" І.Франко
   Розділ ІІ. "Огнище духовного життя і сторінки громадської діяльності І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Іван Франко – “Нам пора для України жить”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок