Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Молода мама

Молода мама

Назва:
Молода мама
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,04 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Мамина пісня: Сценарій засідання клубу "Молода мама"     
Мета: ознайомлення слухачів із колисковими піснями, як одним із жанрів української народної пісні, збудити інтерес до них.
    Обладнання: інтер'єр селянської хати, колисочка, виставка книг, нот та АВМ "Українські народні пісні", магнітофонні та грамзаписи колискових пісень.
    1-а ВЕДУЧА (вступне слово). Шановні гості! Сьогодні зустріч ми присвячуємо українській народній пісні, зокрема ознайомимося з колисковими піснями.
    Пісня - один із найдавніших і найулюбленіших видів усної народної творчості і здається всю щедрість обдарувань, всю красу і благородство душі, всю ніжність і ласку, весь високий і гордий політ думки вклали протягом століть у свої пісні легіони безіменних народних поетів і співців.
    Адже кожен із присутніх знає багато різних пісень на різноманітні теми. Згадайте про що йдеться в піснях?
    (Відповіді: про кохання, про працю, про землю, рідний край, про війну, про природу і т.п.).    
2-а ВЕДУЧА. Це лише краплина в пісенному морі, що котить свої мелодійні хвилі над українськими просторами і вихоплюється самоцвітами-бризками ген-ген за національні береги. І серед цього багатоголосся пісенних тем нам хочеться виділити одну тему: МАТИ І ДИТИНА.
    Нічого кращого немає
    Як тая мати молодая
    З своїм дитяточком малим. (Т.Г.Шевченко)
    1-а ВЕДУЧА. Мати і дитя - це найпрекраснійший образ із загальнолюдської скарбниці духовності. Їх душі і серця зливаються у перших піснях, які чує дитина. Як вони називаються? (Так колискові).
    Колискові пісні - це материнські пісні, жіночі пісні; вони мають чітко окреслену тематику. Ці пісні призначені для од-кого слухача - дитини, і мають одного виконавця - матір або близьку людину.
    2-а ВЕДУЧА. Колискова... Звідки це слово? (Тут можуть бути короткі розповіді присутніх) На Україні здавна існував звичай класти дитину у колиску, яку підвішували в теплому кутку за гачок, що був забитий у стелю або сволок батьківською рукою. Колиска на м'яких вервечках гойдалася, навіваючи сон дитині.
    Коли дитина виростала, колиску не викидали, а берегли, доки в цій оселі жили люди. Колиску робили з клену, осики, калини, вибирали дерево легке, співуче і здорове.
    (На сцені "кімната". Мати гойдає колиску. Лине пісня "Котику сіренький").
    МАТИ.
    Котику сіренький, котику біленький,
    Котку волохатий, не ходи по хаті,
    Не ходи по хаті, не буди дитяти,
    Дитя буде спати, котик воркотати.
    Ой, на кота воркота, на дитину - дрімота.
    А - а - а - а.
    (Пісня поступово затихає, тихо-тихо веде мову ведуча).
    2-а ВЕДУЧА. Ось ця колискова перенесла нас сьогодні у чарівний світ дитинства, адже почалося воно від дотику неньчиної руки, від ніжного маминого співу.
    Материнська пісня... Вона приходила до нас кожного вечора, ніжно і лагідно навівала нам поетичні образи. Всю любов і ніжність, бажання бачити своє дитя розумним і щасливим, мати вкладає в невибагливі рядки і простеньку мелодію.
    У материнської пісні звучить чарівна мелодія, поезія рідної мови, вслухаючись у яку дитина незабаром скаже своє перше і найкраще слово: "МАМА".
    Мабуть всі ви знаєте якісь колискові пісні, то ж давайте, друзі, ще раз згадаємо цей дивосвіт маминих колискових, вслухаємось у неповторні поетичні образи.
    1-й УЧАСНИК.   
    Ходить сон по долині
    В червоненькій жупині,
    Кличе мати до дитини:
    - Ходи, сонько, в колисоньку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Молода мама

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок