Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Життя та наукова діяльність Д. І. Менделєєва. Відкриття та значення періодичного закону

Життя та наукова діяльність Д. І. Менделєєва. Відкриття та значення періодичного закону

Назва:
Життя та наукова діяльність Д. І. Менделєєва. Відкриття та значення періодичного закону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,29 KB
Завантажень:
557
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Урок хімії
"Життя та наукова діяльність Д. І. Менделєєва. Відкриття та значення періодичного закону"


Мета уроку: більш докладно ознайомити учнів з періодами життя та наукової діяльності першовідкривача періодичного закону Д. І. Менделєєва. Усвідомити суть створення періодичної системи та відкриття періодичного закону як фундаменту для природної класифікації хімічних елементів і значення для розвитку хімії й суміжних з нею наук; розкриття суті загального закону природи — періодичності. Сприяти вихованню цінності (престижності) знань.
Засоби наочності: електронно-періодична система хімічних елементів. Комп’ютер з диском, програмно-методичний комплекс «Таблиця Менделєєва»; плакати-проекти; дидактичні картки з домашнім завданням; виставка літератури, використаної під час підготовки проектів.
Девіз уроку: «Д. І. Менделєєв здивував нас широчінню своїх знань і водночас учив, що ми для того вчимося, щоби потім нести світло знань у нашій Батьківщині, розробляти її природні багатства, підносити її добробут і незалежність».
В. Є. Тищенко
ХІД УРОКУ
І. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
Доброго дня! Прошу сідати.
Згадаємо щось приємне, посміхнемося і почнемо наш урок.
Учитель. Ми живемо у ХХІ сторіччі — це нова цікава епоха, коли починають перетворюватись у дійсність найсміливіші ідеї. Усі досягнення науки стали можливими завдяки великій праці вчених, серед яких ми називаємо ім’я одного з найвидатніших корифеїв науки Д. І. Менделєєва.
Отже, тема сьогоднішнього уроку ... (учні записують у робочих зошитах тему уроку).
Завдання уроку: більш докладно ознайомитися з періодами життя та наукової діяльності Д. І. Менделєєва. Усвідомити суть відкриття та значення для класифікації хімічних елементів закону природи — періодичності.
 
Тези проекту
Учитель. А зараз ви запишете тези лекції-проекту.
1.Дитинство та роки навчання Д. І. Менделєєва.
2.Захист магістерської дисертації. Педагогічна діяльність.
3.Наукова та громадська діяльність.
4.Відкриття періодичного закону.
5.Значення періодичного закону.
ІІ. Інтерактивна вправа — центральна частина заняття
Учитель. До кожного пункту ви маєте вписати найважливіші факти із захисту проекту координатором і повідомлень членів проекту.
Запрошуємо координатора першої групи для представлення свого проекту.
Координатор І групи. Завдання нашої частини спільного проекту — пошукова робота над інформацією про дитячі роки та навчання Д. І. Менделєєва.
Мати Марія Дмитрівна та батько Іван Павлович, портрети яких ви бачите, обоє вихідці із сімей російської інтелігенції.
Символічне зображення села — це розповідь про те, що дитячі роки Дмитра Менделєєва пройшли серед розкішної сільської природи.
Ці зображення будівель з написами «Гімназія», «Інститут» — закладів, у яких навчався Дмитро Менделєєв. Газетна сторінка символізує перші нариси майбутнього вченого у пресі про досягнення наук на той час.
А зараз слово учасникам проекту.
Перший учасник проекту. Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834 р. в Тобольську в сім’ї директора гімназії народних училищ Тобольської губернії Івана Павловича Менделєєва. Це була велика дружня культурна сім’я російського інтелігента.
Мати Дмитра Івановича — Марія Дмитрівна походила з давньої культурної сибірської сім’ї. Вона була зразковою вихователькою своїх багатьох дітей. Дмитро Іванович — остання сімнадцята її дитина.
Другий учасник проекту. Дитинство та роки ранньої юності Дмитро Іванович Менделєєв провів у селі, у здоровому трудовому оточенні, серед селян і заводських робітників. На все життя він зберіг набуту в дитинстві любов до праці, глибоку повагу до майстрів своєї справи, велику зацікавленість до фабрично-заводського виробництва й сільського господарства. Як найменший член сім’ї він рано навчився читати та писати і в семирічному віці підготувався до вступу в гімназію разом зі старшим братом Павлом. Однак через малу кількість років він був прийнятий у Тобольську гімназію з умовою, що залишиться на другий рік у першому класі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Життя та наукова діяльність Д. І. Менделєєва. Відкриття та значення періодичного закону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок