Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Народознавча пам’ятка випускнику

Народознавча пам’ятка випускнику

Назва:
Народознавча пам’ятка випускнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,31 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Урок на тему:
"Народознавча пам’ятка випускнику"


Дорогий(а) юначе (юнко)!
Ти ступаєш на поріг самостійного життя. Перед тобою відкриваються нові обсяги, нові шляхи, нові можливості. У тебе є букет мрій та задумів. Вибиратимеш фах, освоюватимеш духовні орієнтири. І, безумовно, шукатимеш собі пару та створюватимеш сім’ю. Це є чи не найважливішою обставиною в людському житті. Із маленької сім’ї, як зі струмочка ріка, починається рід і народ. У сім’ї, як у росині, відбиваються суть і краса безмежного світу. Створення добре організованої сім’ї є запорукою багатьох успіхів людини та справжнього земного щастя. Пам’ятай, що створення сім’ї потребує величезного терпіння, взаємоповаги та взаєморозуміння. В українській традиції офіційним актом створення сім’ї вважаються шлюб і весілля.
Відповідно до Сімейного кодексу України сім’я є первинним та основним осередком суспільства і створюється на підставі шлюбу (ст. 3). Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення в жінки та чоловіка прав та обов’язків подружжя (ст. 21). Шлюбний вік для жінки встановлюється в сімнадцять, а для чоловіка — у вісімнадцять років (ст. 22).
Кожна молода пара, яка вирішила створити сім’ю, хоче, щоб їх весілля пройшло якнайкраще. У народі кажуть: «Як пройде весілля, таке буде й життя». Адже весілля це не просто бенкет чи гуляння, а своєрідне обрядове дійство, що спрямоване на забезпечення господнього сприяння в житті родини. Традиційне українське весілля складалось віками. Воно має чіткий порядок проведення дій та певний перелік обов’язкових елементів, без яких весілля втрачає свою суть. У весільній обрядовості українців збереглось чимало ритуалів, атрибутів і символів, первісний зміст яких забувся, але народ їх дотримується за традицією, «бо так треба». Уважалось, що шлюб буде щасливим, коли у весільному ритуалі присутні: коровай, весільні свічки, віночки, гільце, кожух, хлібне зерно, діти тощо, і супроводжується обряд піснями, забавами, танцями, діями, примовками, певними ритуалами тощо. Нині весілля проводиться одноденно. І нерідко перетворюється в хаотичну забаву.
В Україні дуже довго переважали традиції народної весільної обрядовості, церковне вінчання стало обов’язковим лише в ХІХ столітті, коли церква поступилась народному звичаєвому праву тим, що дозволила вінчатись у день весілля, таким чином були об’єднані народний і церковний шлюб (християнська церква вінчає тільки у п’ятницю та неділю). Якщо ти хочеш, щоб твоє весілля мало українську традиційну основу, — розгорни цю пам’ятку. У ній ти знайдеш відповіді на багато запитань, які виникатимуть у тебе під час одруження.
Що таке шлюб і сім’я? Сім’я — одна з найдавніших форм спільності людей, яка виникла ще в надрах первісного ладу, коли не було класів, націй та держави.
Ось як описує сімейні стосунки Нестор Літописець:
«Поляни мали звичай своїх Предків, тихий і лагідний, і поштивість до невісток своїх, і до сестер, і до матерів своїх, а невістки до свекрів своїх і до діверів велику пошану мали. І весільний звичай мали вони: не ходив жених по молоду, а привозили (її) ввечері; а назавтра приносили (для її родини те), що за неї дадуть...»
Літопис Руський. — К., 1989 — С. 8–9.
Що таке шлюб? Шлюб — це вища форма родового співжиття чоловіка й жінки. Життя у шлюбі є ознакою культурних взаємин між ними. Здавна в Україні існували різні форми шлюбу: викрадання дівчини; шлюб-купівля; говірне весілля; матріархальний шлюб (сватання дівчини до хлопця); сватання через сваху; звільнення шляхом шлюбу від смертної кари, але традиційно в Україні відомі три різновиди шлюбів: за договором (згодою), на віру та уходом або уводом. Два останніх уважались незаконними, оскільки не мають благословення батьків.
Сьогодні в українській державі законними визнаються зареєстрований (за договором) шлюб і так званий громадянський (на віру).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Народознавча пам’ятка випускнику

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок