Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Населення України

Населення України

Назва:
Населення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,51 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: «Населення України».
Мета: закріпити знання, отримані під час вивчення теми, уточнити знання термінів (уміння вільно ними оперувати, висловлювати свої думки, погляди).
Формування особистісно значущої для учнів мети відбувається методом проблематизації: «Чому зменшується кількість населення України?» «Шляхи вирішення цієї проблеми.
Для орієнтації учнів у ході уроку на дошці підготовлено план уроку і варіативні домашні завдання.
У ході опанування теми було за-стосовано метод проектів, і ще до по-чатку уроку учні знайомляться з ви-ставкою навчально-пошукових робіт однокласників з наступних тем:*
Демографічні проблеми Запо-різької області.*
Безробіття в Запорізькій області;*
Міграції в Запорізькій області.*
Захворювання учнів колегіуму. *
Зайнятість батьків (хронометраж часу — як його використовує мама і тато, чи багато часу залишається для відпо-чинку і для спілкування з учнями).*
Мінімальний кошторис витрат на дитину в сім'ї: наскільки «дорога дитина» у грошовому вимірі (скільки коштують дитячі речі, дитяче харчу-вання...).*
Динаміка шлюбів, народжува-ності, смертності, розлучень у Хор-тицькому мікрорайоні м. Запоріжжя (за даними Хортицького ЗАГСу).*
Вивчення можливостей Хор-тицького центру зайнятості (які про-фесії можна отримати, як тощо).*
Опитування бажаючих виїхати за межі України (постійно, тимчасово), в які країни, чому.
Хід уроку:
Учитель: «Ми — народ...» Із цих слів починаються тексти Конституцій багатьох демократичних держав. Тим самим підкреслено, що основною цінністю тієї чи іншої держави є на-род. Ми сьогодні підіб'є підсумок з теми «Населення України». Ш питан-ня хвилюють багатьох, засоби масо-вої інформації це питання висвітлю-ють постійно, учні Запорізького Січо-вого колегіуму їх також досліджува-ли (звернути увагу на наукові роботи учнів).
На уроці пропоную обговорити про-блему: чому зменшується кількість населення України? Виробити про-позиції щодо вирішення проблеми.
Подивіться на план (на дошці):
1. Кількість населення.
2. Розміщення й густота населен-ня.
3. Віковий і статевий склад.
4. Природний рух населення.
5. Механічний рух.
6. Національний і етнічний склад.
7. Система розселень.
8. Трудові ресурси і зайнятість на-селення.
9. Демографічні проблеми і шля-хи їх вирішення.
(Пропоную учням вибрати питання для обговорення, що будуть стосуватися нашої проблеми).
Учень обводить номери питань.
1. Кількість населення. Учні, ви-користовуючи практичну роботу, ко-ментують, як змінювалася кількість населення починаючи з 60-х років. Чи можна сказати, що Україна стала не-залежною?
Учні: Ні, бо це питання набагато складніше, і на кількість населення впливає багато факторів.
2. Природний рух населення.*
Учні пояснюють, що таке природний приріст і встановлюють, що він впливає на кількість населення. Зараз смертність перевищує народжу-ваність.
Чому не хочуть мати більше дітей?*
Учні з'ясовують причини, вико-ристовуючи свої дослідження.
Перший учень: Вважаю однією з причин низького приросту населен-ня розлучення. За даними райзагсу, в 2000 р. — 268 розлучень, а шлюбів — 263. У першому півріччі 2001 р. — 371 розлучення, 286 — .шлюбів. Молоді треба серйозніше підходити до про-блеми створення сім'ї.
Другий учень: Ще одна з причин — це здоров'я людей. Дорога медицина (не-доступна для пенсіонерів). За 2000 р. у Хортицькому районі народилося 925 немовлят, у першому півріччі цього року — 442. Смертність за цей період, перевищує народжуваність.
Третя учениця: Я вважаю, що однією з причин є недостатня освіта і зайнятість жінки. Я зробила аналіз часу мами за декілька днів. Мама не має вищої освіти, 7 годин — сон, 9 го-дин — робота, 4 години — домашні справи, 4 го-дини вільного часу, за який мама хоче відпочи-ти, приділити увагу собі і сім'ї, і тому вона не змогла народити другу| дитину. Я в сім'ї одна.
Четвертий учень: Також робив хронометраж часу зайнятості мами.
П'ятий учень: Наводить ціни і доводить І вислів «дорога дитина» — це означає, що до народ-ження дитини треба І зібрати до 3-х тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Населення України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок