Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Політична палітра Європи

Загрузка...

Політична палітра Європи

Назва:
Політична палітра Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,14 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій уроку
на тему:
Політична палітра Європи


На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
які форми правління та державного устрою існують в сучасних європейських державах;–
що в них спільного, а що відмінного;–
які переваги та недоліки демократичних систем;–
чому, попри всі відмінності, ми вважаємо європейські країни демократичними.
Згадайте:–
Що таке “форма держави”?–
Які форми правління та форми державного устрою Вам відомі?
Погляньте на карту Європи. Пригадайте, в яких країнах існує монархія, а які є республіками. Ви побачите, що зовсім не всі європейські країни мають республіканську форму правління. Так, Велика Британія, Швеція, Норвегія, Іспанія – конституційні монархії. А Франція, Австрія, Фінляндія, Італія – республіки. Якщо Ви аналізуватимете далі, то побачите, що навіть політичні системи республік істотно відрізняються одна від одної. У Франції існує інститут сильної президентської влади, а, наприклад, в сусідній Італії Президент виконує, в основному, представницькі функції. В більшості країн парламент є двопалатним (ФРН, Франція, Велика Британія та ін.), але в деяких він однопалатний (Греція, Данія, Португалія). В одних країнах існує двопартійна система (дві сильні партії змінюють одна одну при владі, хоча це не виключає існування інших партій), а в інших – багатопартійна (жодна з партій не може здобути більшість в парламенті і сформувати уряд, тому партії об’єднуються в коаліції). За формою державного устрою теж велике розмаїття – є і федерації, й унітарні держави.
Завдання:–
Об’єднайтеся в 2 групи: одна виділяє країни з конституційною монархією, інша – республіки. Підрахуйте, чого більше?–
Спробуйте від імені громадянина – а) країни з конституційною монархією; б) республіки – визначити переваги тієї чи іншої форми правління. Можна організувати дискусію.
Отже, як бачимо, політична палітра Європи – доволі строката і різноманітна. І все ж таки ми можемо стверджувати, що в усіх країнах її організація політичного життя має багато спільного. І всі європейські країни можна вважати країнами демократичними.
Які ж ознаки демократії можна виділити? Країну можна вважати демократичною, якщо в ній:–
існує поділ влади на три гілки (законодавча, виконавча, судова), створено “систему стримувань і противаг” між ними; це забезпечує політичну стабільність, неможливість сповзання до диктатури або анархії; особливо важливе значення має забезпечення дійсної незалежності судової влади;–
вільно діють різноманітні політичні партії, які беруть участь у виборах до парламенту та органів місцевої влади; партія або блок партій, який здобув більшість, формує органи виконавчої влади;–
громади та регіони створюють органи місцевого самоврядування, які самостійно вирішують питання місцевого значення;–
забезпечено демократичні права і свободи громадян, вільне волевиявлення їх на виборах, неможливе переслідування їх за політичні переконання;–
існує ринкова економіка, різні форми власності;–
забезпечено свободу слова, вільно діють засоби масової інформації, які слугують засобом громадського контролю над діяльністю влади;–
забезпечено верховенство закону – всі органи влади, політичні партії, громадські організації, громадяни суворо дотримуються його.
Отже, головне в сучасній демократії – існування громадянського суспільства, можливість ефективного контролю громадян, суспільства за діями влади.
Завдання (робота з джерелами): проаналізуйте нижченаведені висловлювання. На яких аспектах проблеми вони наголошують? На які проблеми вказують? Чому В.Черчілль вважає демократію недосконалою системою?
Джерело 1. Лише таке суспільство, в якому народ користується верховною владою, є справжнім місцем свободи.
Цицерон, римський політик, філософ, оратор (І ст. до н.е.)
Джерело 2. Демократія пропонує правити кожному з нас – інакше кажучи, всі ми маємо владу втручатися в суспільні справи.
Х. Ортега-і-Гассет, іспанський філософ (ХІХ–ХХ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Політична палітра Європи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок