Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Боротьба ОУН „УПА” У 40-х – на початку 50-х років

Боротьба ОУН „УПА” У 40-х – на початку 50-х років

Назва:
Боротьба ОУН „УПА” У 40-х – на початку 50-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,80 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сценарій на тему:
Боротьба ОУН „УПА” У 40-х – на початку 50-х років


Мета: поглибити, конкретизувати ц узагальнити знання про діяльність ОУН „УПА”, дати оцінку діяльності ОУН „УПА”; розвивати вміння збирати і аналізувати інформацію з різних джерел, систематизувати знання, готувати аргументовану відповідь, вести дискусію з даної проблеми на основі набутих знань з історії; сприяти розвитку історичної свідомості учнів, критичному осмисленню історичних подій; виховувати учнів в дусі патріотизму, толерантності, утвердженню ідеалів демократії; виховувати в учнів активну громадянську позицію.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.
Форма уроку: диспут (обговорення висунутої проблеми).
Очікувані результати: у процесі уроку учені мають закріпити й розвинути здобуті знання, уміння й навички: точно визначити загальне й відмінне; складати портреті лідерів-політиків та лідерів-людей; аргументовано захищати свою точку зору, свою позицію; разом з учителем аналізувати події та явища; формувати й відстоювати власне ставлення до вивчених подій, явищ та діяльності історичних персоналій; зіставляти свою точку зору з точкою зору інших; персоніфікувати події.
Наочність: фотознімки бабусь, дідусів, прабабусь та прадідусів учнів класу (прикріплені до карти України); ксерокопії фото- і публіцистичних матеріалів періодичної преси епохи; портрети лідерів-політиків та лідерів-людей.
Основні поняття:
ОУН – організація українських націоналістів – український політичний рух, що ставив собі за мету встановлення незалежної української держави.
Буржуазні націоналісти – традиційний ярлик комуністичної системи, що стосувався тих, хто виступав за збереження національної мови, культури, звичаїв, історичних традицій рідного народу.
УПА – утворена у 1942 р. як партизанська армія для боротьби з німецькими окупантами та більшовиками.
Репресії – незаконні осудження, масові розстріли і звинувачення населення.
Рух опору – антифашистський патріотичний рух народних мас під час війни 1939–1945 рр., що розгорнувся на окупованих територіях.
Депортація – вигнання, висилка окремих осіб чи цілих народів.
Хід уроку
Вступне слово вчителя. Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Учора – це наша історія. Ми майже не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страждань. Кожен народ, якщо він справжній народ, має свою власну історію. Сьогодні, коли ми будуємо на рідній землі свою незалежну державу, ми повинні розібратися з нашою історією, з життям наших бабусь й дідусів, прабабусь і прадідусів, які в лихоліття війни бились і вмирали заради ідеї. Якої саме ідеї? Чи праві вони були? Сьогодні на уроці ми спробуємо в цьому розібратися. Отже, наша тема: „Боротьба ОУН „УПА” у 40-х – на початку 50-х років”. Завдання класу: по ходу уроку записати основні тези деяких виступів, що вам сподобаються, та висновки уроку.
Метод „Інтелектуальна хвиля” – метод сплеску розумової активності старшокласників на уроці
Загальна картина вивчаємого часу. 1939–1953 роки (14 років) на західноукраїнських землях.
Це були роки (замальовка 1):
· Другої світової війни;
· Великої Вітчизняної війни;
· величезної мужності та героїзму людей4
· партизанського руху;
· підпілля;
· прорахунків сталінського керівництва у війні;
· сталінського тоталітаризму. Що це таке?
· введення радянських військ на території Західної України згідно з таємним протоколом про сфери впливу ж СРСР – Німеччиною;
· мрій західних українців щодо кращого життя;
· тотального контролю над населенням. Тотального, це якого? (Контроль партії над всіма сферами життя – економіки політики, ідеології.);
· націоналізація на західноукраїнських землях;
· колективізація;
· це роки масових депортацій. Що таке депортація?
· розвитку безкоштовної освіти;
· відкриття українських шкіл;
· розвитку безкоштовного медичного обслуговування;
· недовіри до місцевих кадрів;
· це роки колабораціонізму;
· повоєнної героїчної відбудови;
· боротьби ОУН „УПА” проти радянської влади на західноукраїнських землях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Боротьба ОУН „УПА” У 40-х – на початку 50-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок