Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Інтегрований урок з української літератури і математики

Інтегрований урок з української літератури і математики

Назва:
Інтегрований урок з української літератури і математики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інтегрований урок з української літератури і математики (6 клас)


Переорієнтація суспільства на розвиток людини зумовили якісно нові вимоги до вивчення шкільних предметів. Нині робота вчителів повинна бути спрямована головним чином на формування національно-мовної особистості — людини, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно вправно користуватися усіма засобами української мови, термінами й висловами з різних галузей наук, постійно виявляє увагу до культури й естетики свого мовлення, любить, поважає мову свого народу.
Сучасний урок будується на засадах розвивального навчання, що сприяє розвитку в учнів мисленнєвих операцій, умінь аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, систематизації, класифікації, визначення причинно-наслідкових зв’язків та залежностей фактів і явищ, а також їх логічного структурування, використання елементів дослідження, пошуку, визначення головного і другорядного.
Крім того, на уроках має бути створена така психологічна атмосфера між учителем і учнями, яка сприятиме інтересу до навчання, викликатиме готовність до сприймання й засвоєння предмета. Тобто навчання необхідно нині будувати на гуманістичних засадах. Серед них можна виділити такі: —
учень — це особистість, основна фігура у навчально-виховному процесі; —
великого значення вчитель має надавати розвиткові мотивації, тобто, новий матеріал подається лише тоді, коли в учнів сформується інтерес до його вивчення; —
основне завдання вчителя — уміння добирати засоби для реалізації учнем внутрішньої свободи вчитися і виявляти ініціативу в цьому процесі; —
використовувати індивідуальні і групові форми роботи. А тому вчитель повинен використовувати різноманітні форми і методи роботи, різноманітні типи уроків, зокрема, інтегровані уроки, на яких учні отримують інформацію із різних галузей наук.
Ми пропонуємо інтегрований урок української літератури і математики в 6-му класі (урок-пара) на тему «Про Т. Г. Шевченка і його творчість на уроках математики».
Навчальна мета: повторити та закріпити знання учнів про життя та творчість Т.Г. Шевченка; удосконалювати навички виразного читання, зв’язного мовлення; виробляти вміння і навички розв’язування вправ на всі дії з дробами.
Розвивальна мета: розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів; викликати інтерес до вивчення предметів, зацікавленість.
Виховна мета: на прикладі життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка виховувати учнів справжніми громадянами своєї країни.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.
Обладнання: портрет Т.Г. Шевченка, український рушник, ілюстрації до творів поета, хронологічна таблиця, різноманітний роздатковий матеріал, вислови видатних діячів літератури про Кобзаря, математику.
I. Оголошення теми та мети уроку.
Учитель математики. Тема нашого сьогоднішнього уроку «Про Т. Г. Шевченка та його творчість на уроках математики». Ми будемо вдосконалювати вміння та навички виконання дій з дробами.
Учитель літератури. Але урок з математики у вас сьогодні буде незвичайним, бо усі математичні дії ви будете виконувати, повторюючи і закріплюючи відомості про життя та творчість великого українського письменника Т.Г. Шевченка.
II. Повторення та закріплення знань, умінь та навичок. Учитель літератури. Слово надається бібліографу, який
нагадає нам основні факти з життя та творчості Т.Г. Шевченка.
(На дошці — хронологічна таблиця, за якою бібліограф будує свою розповідь.)
Тарас Шевченко був не лише творцем геніального «Кобзаря», тобто поетом, а й драматургом, прозаїком, художником, мислителем, фольклористом, який залишив велику образотворчу спадщину — понад тисячу творів.
Літературна спадщина Шевченка — «Кобзар», п’єса «Назар Стодоля».
Балади: «Катерина», «Гайдамаки», «Гамалія», «Мар’яна-черниця», «Іван Підкова», «До Основ’яненка», «Тарасова ніч», «Тополя».
Поеми: «Сова», «Сліпий», «Наймичка», «Відьма», «Сон».
Поезії: «Думи мої», «Заповіт».
Українські народні думи: «Невольники на каторзі», «Маруся Богуславка», «Втеча трьох братів з Азова».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Інтегрований урок з української літератури і математики

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок