Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ПРОДУКТИВНІСТЬ ЦУКРОВОГО БУРЯКА ЗАЛЕЖНО ВІД ФОНІВ ЖИВЛЕННЯ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ

ПРОДУКТИВНІСТЬ ЦУКРОВОГО БУРЯКА ЗАЛЕЖНО ВІД ФОНІВ ЖИВЛЕННЯ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ ЦУКРОВОГО БУРЯКА ЗАЛЕЖНО ВІД ФОНІВ ЖИВЛЕННЯ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК: 631.8:635.11
Бутов В.М., Порудєєв В.О.
ПРОДУКТИВНІСТЬ ЦУКРОВОГО БУРЯКА ЗАЛЕЖНО ВІД ФОНІВ ЖИВЛЕННЯ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ
Наведено результати досліджень впливу режиму живлення на продуктивність і якість урожаю цукрового буряка в умовах зрошення.
Ключові слова: цукровий буряк, зрошення, добрива, врожайність.
Приведены результаты исследований влияния режима питания на продуктивность и качество урожая сахарной свеклы в условиях орошения.
Ключевые слова: сахарная свекла, орошение, удобрения, урожайность.
The results of researches on influence of nutritious regime on productivity and quality of sugar beet yield in conditions of irrigation.
Key words: sugarbeet, irrigation, fertilizers, productivity.
Вступ
Поживний режим є важливим важелем керування ростом і розвитком рослин. Умови живлення значно впливають на хід росту і темпи формування окремих органів рослин, на інтенсивність біохімічних процесів, і, в кінцевому результаті, на кількість і якість урожаю. Не дивлячись на те, що за ефективністю добрив під цукровий буряк накопичена велика кількість даних, питання про вплив фонів живлення на ріст і розвиток, урожайність культури залишається нез'ясованим унаслідок появи нових сортів та гібридів.
Для формування врожаю цукровий буряк потребує високого вмісту поживних речовин у ґрунті [2, 4]. А тому важливим завданням є створення оптимального режиму живлення для цієї культури, особливо в умовах зрошення. Досліди багатьох установ показують, що внесення добрив в оптимальних співвідношеннях підвищують урожайність цукрового буряка, цукристість та збір цукру з гектару. Велике значення має внесення з осені під оранку гною сумісно із мінеральними добривами. У зоні чорноземів південних Степу України дослідження щодо удобрення цукрового буряка проводилися протягом 1973-1982 рр. на Миколаївській державній сільськогосподарській станції [1]. Найбільші прирости врожайності коренеплодів (10,1-12,2 ц/га), цукристості (0,5-0,4 %), збору цукру (1,7-2,0 т/га), залежно від режиму зрошення, були отримані на фоні 40 т гною на 1 га та N200600.
Але сьогодні, в умовах зростаючого дефіциту гною, для удобрення полів господарствам необхідно ширше використовувати солому, гичку, інші післяжнивні рештки. Це не тільки підвищить урожайність та якість продукції, але й сприятиме поповненню в ґрунті запасів гумусу та елементів живлення [3]. Так дослідженнями, що були проведені у 2003-2006 рр. на чорноземах вилугуваних у зоні Лісостепу, встановлено, що при додатковому внесенні разом із мінеральними добривами соломи та сидератів урожайність коренеплодів збільшувалася на 9,6-13,2 т/га, а збір цукру - на 1,37-19,1 т/га [5]. Таким чином, застосування альтернативних органічних добрив у поєднанні з рекомендованою дозою мінеральних добрив підвищує врожайність цукрового буряка, але це питання недостатньо вивчено в умовах південного Степу України, що зумовлює актуальність досліджень.
Матеріал і методика досліджень
Метою наших досліджень було вивчення ефективності мінерального та зеленого добрива при вирощуванні цукрових буряків на зрошенні. У зв'язку з цим протягом 2006-2008 рр. на землях Миколаївського інституту АПВ УААН висівали гібрид Український ЧС 70. Ґрунт дослідної ділянки - чорнозем південний важкосуглинковий на карбонатному лесі, площа облікової ділянки - 50 м2, повторність чотириразова. Агротехніка - загальноприйнята для Степу України. Попередник - озима пшениця. Посів проводився стрічковим способом (60+40 см) сівалкою СО-4,2, густоту рослин формували вручну, у різні роки вона складала 80-98 тис. шт./га. Мінеральне та зелене добриво (зелена маса редьки) вносили відповідно до схеми досліду під оранку восени. Поливи проводили дощувальною машиною ДДА-100 М, вологість метрового шару ґрунту підтримували на рівні не нижче 70-80-70 % НВ за періодами росту цукрового буряка. Урожай враховували суцільним зважуванням коренеплодів з кожної ділянки. Під час проведення досліду керувались загальноприйнятими методиками (Б.А. Доспєхов, 1965; М.М. Горянський, 1965; В.Ф. Зубенко та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ ЦУКРОВОГО БУРЯКА ЗАЛЕЖНО ВІД ФОНІВ ЖИВЛЕННЯ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок