Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,51 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
БУТОВ В.М., к.с.-г.н., Миколаївський ІАПВ УААН КУХАРЧУК В.М., голова СГВК "Авангард"
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
У статті наведено ефективні заходи по вирощуванню буряків цукрових як у наукових установах, так і в умовах виробництва.
In the article the effective receptions on till of beet of saccharine both in scientific establishments are resulted, and in the conditions of production.
Вступ. Цукрові буряки - культура економічно вигідна, в останні роки це стало зрозумілим багатьом. Але ж відомо, що цукрові буряки дуже вибагливі до умов вегетації особливо у зоні недостатнього зволоження. Жодна інша культура в нашій зоні, крім овочів, не вимагає такої величини матеріальних затрат на кожен гектар посівів і такої пильної уваги. У сьогоднішніх умовах одержання сталих урожаїв цієї культури з високими економічними показниками може гарантувати творчий підхід до виконання всіх агротехнічних завдань.
Аналіз останніх публікацій. Як відомо, на формування продуктивності сільськогосподарських культур впливає багато факторів, серед яких в умовах зрошення найважливіше значення має забезпеченість ґрунту елементами живлення у засвоюваній формі та вологою.
У дослідженнях, що проведені на темно- каштановому ґрунті в зоні зрошення півдня України [1] повідомляється, що високий урожай коренеплодів формується за внесення N120-90X90 і це є оптимальною нормою по впливу на цукристість та вихід цукру. Врожайність при цьому склала 541,0 при 364,6 ц/га у контролі, а збір цукру 94,7 та 67,9 ц/га. Відзначаючи найбільш істотну залежність між поживним режимом та врожайністю цукрових буряків, дослідники встановили, що максимальну їх продуктивність забезпечило сумісне застосування в ланці сівозміни сидерату фацелії і соломи, сидератів буркуну, редьки, фацелії - відповідно 525 і 553 ц/га і 492 ц/га на виробничому контролі [2]. Аналогічні дані отримали й інші дослідники [3-6].
Методика досліджень. Дослідження проводили на полях Миколаївського інституту АПВ УААН на чорноземі південному в зоні зрошення Інгулецької зрошувальної системи протягом 1996-1998 рр. Площа посівної ділянки 195 м2, облікової - 100 м2, повторність досліду чотириразова. За рекомендованого режиму зрошення у період від сходів до початку інтенсивного росту коренеплодів розрахунковий шар становив 0,6 м, у подальший період вегетації - 1 м. Вологість відповідно підтримували на рівні не нижче 70 та 80 % НВ, у фазі інтенсивного цукронакопичення - 70 % НВ.
При водозберігаючому режимі зрошення розрахунковий шар ґрунту відповідно становив 0,5 і 0,7 м, вологість ґрунту на рівні 70 % НВ протягом вегетаційного періоду.
Дослідження проводили з цукровим буряком Український ЧС 70. Агротехніка його вирощування - загальноприйнята для зони зрошення півдня України.
Виробничі досліди проводили у сільськогосподарському виробничому
кооперативі "Авангард", що розташований у Жовтневому районі Миколаївської області. Окрім зазначених факторів при цьому вивчали інші складові елементи технології.
Результати досліджень. Продуктивність цукрових буряків у повній мірі пов'язана з тими процесами, які відбуваються в рослинах протягом вегетації. Проведені дослідження підтвердили, що вплив факторів добрив у поєднанні з режимом зрошення є вирішальним для одержання високого врожаю цукрових буряків. Застосування всіх видів добрив, які вивчали у досліді, обумовили одержання істотної
Аналізуючи рівні врожайності коренеплодів залежно від умов років досліджень необхідно відзначити, що вони виявилися досить близькими. У середньому по фактору фону живлення у 1996 році за рекомендованого режиму зрошення зібрано 481, у 1997 р. - 453, 1998 р. - 440 ц/га, у середньому за 1996-1998 рр. - 458 ц/га коренеплодів, а на фоні водозберігаючого режиму зрошення відповідно сформовано 380; 440; 406 і 409 ц/га коренеплодів цукрових буряків.
Ми визначали вміст цукрів у коренеплодах цукрових буряків протягом вегетації. Слід зазначити, що їх кількість збільшувалася з початку визначення до технічної стиглості коренеплодів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок