Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> НОВІ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ З ЕЛЕМЕНТАМИ БІОЛОГІЗАЦІЇ

НОВІ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ З ЕЛЕМЕНТАМИ БІОЛОГІЗАЦІЇ

Назва:
НОВІ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ З ЕЛЕМЕНТАМИ БІОЛОГІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПРИЛІПКА О.В., кандидат економічних наук, генеральний директор; КАЛМИКОВА Н.О., кандидат біологічних наук, зав. комплексної лабораторії; СТЕЛЬМАХ Л.І., науковий співробітник комплексної лабораторії; ЛІНІК В.В., головний агроном;
ДЗЯТКІВСЬКА Т.П., начальник цеху гідропонних теплиць.
Державне підприємство "Науково-дослідний виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця"
НОВІ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ З ЕЛЕМЕНТАМИ БІОЛОГІЗАЦІЇ
Показана доцільність використання ефективних стимулюючих та захисних бактеріальних препаратів, регуляторів росту рослин як елементів біологізації сучасних технологій вирощування овочевих культур в умовах закритого грунту.
The expediency of use of effective stimulating and protective bacterial preparations, regulators of growth of plants, as elements modern biotechnologies of cultivation of vegetable cultures in conditions of the protected ground is shown.
Овочівництво закритого грунту є однією з провідних галузей агропромислового комп-лексу України, основним завданням якої є постачання населенню вітамінної овочевої продукції в зимово-весняний період. Сьогодні потреби населення в ній задовольняються приблизно на 40-45 %, тому проблеми підви-щення продуктивності культур, які вирощуються в умовах закритого грунту, набувають особливої актуальності та потребують розробки комплексу заходів, де, окрім селекційно-генетичних методів, використання добрив та пестицидів, передбачено також застосування різноманітних екологічно безпечних препаратів природного походження. Цей напрямок набуває особливого значення в зв'язку з високим рівнем спеціалізації овочівництва закритого грунту, використанням великих доз мінеральних добрив, хімічних засобів захисту рослин, потрібних для забезпечення інтенсивного росту рослин та їх високої продуктивності. Перспективними в цьому плані є впровадження в сучасні технології бактеріальних препаратів комплексної дії на основі високоефективних штамів мікроорганізмів, захисних біологічних препаратів, біодобрив та регуляторів росту рослин.
У виробничих умовах ДП "Науково- дослідний виробничий агрокомбінат "Пуща- Водиця" починаючи з 2000 р. досліджувалась ефективність дії бактеріальних азотфіксуючих препаратів, які, за даними багатьох авторів (Антипчук А.Ф., 1985; Самошкін В.М., Чернеча В.І., 1987; Патика В.Ф., 1989; Патика В.Ф., Шерстобоєв М.К., 1989; Калмикова Н.О., 1990), окрім фіксації атмосферного азоту, продукують ростові речовини, сприяючи оптимізації росту рослин і посиленню процесів поглинання азоту із субстратів, позитивно впливають на утворення репродуктивних органів, збільшують кількість бокових пагонів і плодів, а також проявляють фунгіцидні властивості за рахунок синтезу пектинів.
За даними Мельничук Т.М. (1997), застосування азотфіксуючих бактеріальних препаратів дозволяє економити до 60 кг/га мінеральних азотних добрив, є природоохоронним, енергозберігаючим заходом, який сприяє отриманню овочевої продукції підвищеної якості.
У ході проведення експериментів були апробовані різні методи використання діазотро- фних препаратів, починаючи з передпосівної інокуляції насіння, обробки розсади і внесення в кореневу зону вегетуючих рослин. Встановлено, що за рахунок бактеризації насіння, залежно від використаних препаратів (азотобактерін, агрофіл і флавобактерін), на культурі помідора врожайність можна підвищити на 7,5-20 %. Найбільш активним виявився флавобактерін, при цьому ступінь ефективності його визначалася генетичними особливостями гібридів, умовами їх вирощування. Наприклад, при використанні як субстрата агроперліту врожайність культури зросла на 19,5 %, а на агроперліті з додаванням щебеню - на 8,2 %.
У дослідах було також встановлено, що, крім стимулюючої дії на розвиток і продуктивність рослин, бактеріальні препарати сприяли поліпшенню фітосанітарного стану субстрату і зниженню ступеня їх токсичності, яка визначалася методом Гродзинського А.М. (1965) з наступним перерахуванням у умовні кумаринові одиниці. Найбільш ефективним в цьому плані при обробці розсади виявився флавобактерін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: НОВІ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ З ЕЛЕМЕНТАМИ БІОЛОГІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок