Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ВПЛИВ СПОСОБІВ основного ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСІННЄВОЇ ЛЮЦЕРНИ В УМОВАХ ПІВДЕННИХ ЧОРНОЗЕМІВ УКРАЇНИ

ВПЛИВ СПОСОБІВ основного ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСІННЄВОЇ ЛЮЦЕРНИ В УМОВАХ ПІВДЕННИХ ЧОРНОЗЕМІВ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ СПОСОБІВ основного ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСІННЄВОЇ ЛЮЦЕРНИ В УМОВАХ ПІВДЕННИХ ЧОРНОЗЕМІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,41 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 633.315:631.531.1/477.7
Антипова Л.К., Миколаївський інститут АПВ УААН, м. Миколаїв, Україна
Антипова Лідія Климівна - кандидат сільськогосподарських наук, автор близько 50 наукових робіт. Коло наукових інтересів: агроекологія, рослинництво, зокрема екологічно безпечна технологія вирощування насіннєвої люцерни та захист сільськогосподарських культур від шкодочинних об'єктів (бур'янів, шкідників, хвороб).
ВПЛИВ СПОСОБІВ основного ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСІННЄВОЇ ЛЮЦЕРНИ В УМОВАХ ПІВДЕННИХ ЧОРНОЗЕМІВ УКРАЇНИ
Досліджено різні способи основного обробітку ґрунту під посіви люцерни насіннєвого призначення. Встановлено, що більш екологічно безпечним і енергозберігаючим є застосування розпушення ґрунту КПЕ-3,8А на глибину 1214 см порівняно з традиційною глибокою оранкою на 28-30 см.
Different methods of basic till of soil under sowing of alfalfa of the seminal setting are probed. It is set, that more ecologically safe and energy-safed is application of loosening of soil of KPE-3,8A on a depth 12-14 see comparatively with the traditional deep ploughing on 28-30 see.
Найсприятливіші умови для формування високого врожаю насіння люцерни створюються завдяки багатьом факторам, у т.ч. й за належного водно-повітряного, теплового режимів грунту та очищення полів від бур'янів. Досягають цього вірно обраною системою обробітку грунту, враховуючи грунтово-кліматичні умови регіону.
Загальноприйнято в нашій зоні під посіви люцерни восени проводити оранку. До негативних властивостей цього агрозаходу багато авторів відносять значні втрати гумусу через посилення мінералізаційних процесів, руйнування структури і розвиток водної та вітрової ерозій, високу енергоємність і пов'язану з цим низьку продуктивність агроценозів [1-4].
Ці недоліки оранки, а також енергетична криза в Україні викликають необхідність пошуків альтернативних менш енергоємних способів основного обробітку грунту під посіви різних сільськогосподарських культур, зокрема й під люцерну.
Умови та методика проведення дослідів. Досліди по вивченню впливу способу основного обробітку грунту на продуктивність насіннєвої люцерни проводили в 1996-2000 рр. на полях Миколаївського інституту АПВ за схемою, наведеною в таблиці.
Ґрунт - чорнозем південний залишко- вослабосолонкуватий важкосуглинковий. Глибина гумусового горизонту 28-30 см, перехід його місцями до 36 см. В орному шарі 0-30 см міститься гумусу 2,8 %. Горизонт скипання з 54 см. Кислотність близька до нейтральної (рН 6,4-6,7). Ґрунтові води залягають глибше 20- метрової відмітки. Середньорічна кількість опадів 422 мм. Об'ємна маса 0-60 см шару грунту
Сіяли люцерну Синська широкорядним способом з міжряддями 70 см безпокривно навесні 1996, 1997, 1998 років нормою висіву З кг/га схожого насіння на глибину 3 см. Площа посівної ділянки 150 м2, облікової - 100 м2. Повторність досліду чотириразова. Попередник в дослідах - стерньові культури. Догляд за посівами - загальноприйнятий для нашої зони.
Облік урожаю проводили методом суцільного обмолоту ділянки з наступним зважуванням насіння. Для статистичної обробки урожайних даних застосовувався метод дисперсійного аналізу. Обліки та спостереження за ростом і розвитком рослин здійснювали згідно із загальноприйнятими методиками [5-8].
Погодні умови в період проведення досліджень були неоднаковими, що по-різному впливало на формування врожаю.
Найвищі середньодобові температури повітря впродовж вегетаційного періоду (в середньому за квітень - серпень) спостерігали в 1998 році: 19,7°С, що на 1,5°С вище норми. Нижче середнього багаторічного цей показник був у 1996 і 1997 роках (на 0,3 і 0,4°С).
Значною кількістю опадів характеризувався 1997 рік, коли за період квітня - серпня їх випало 352 мм (на 59,3 % більше від норми), а у вересні (період плодоутворення - дозрівання насіння люцерни першого року життя та другого укосу минулих років сівби) посіви були зволожені ще 20 мм. На люцерні почалося зростання, що спричинило зниження насіннєвої продуктивності культури. В інші роки опадів випало на 22 % (1999 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ВПЛИВ СПОСОБІВ основного ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСІННЄВОЇ ЛЮЦЕРНИ В УМОВАХ ПІВДЕННИХ ЧОРНОЗЕМІВ УКРАЇНИ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок