Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> Сімейний підряд та його застосування в фермерських господарствах

Сімейний підряд та його застосування в фермерських господарствах

Назва:
Сімейний підряд та його застосування в фермерських господарствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,49 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 631.115.9
Д.В. Зоценко, здобувач
Чернігівський державний технологічний університет
Сімейний підряд та його застосування в фермерських господарствах
Стаття присвячена вивченню історичних передумов виникнення сімейного підряду та дослідженню ефективності його використання на державних підприємствах колишнього Радянського Союзу. Визначені спільні риси та відмінності між сімейним підрядом та фермерським господарством. Надані рекомендації щодо застосування сімейного підряду в сучасних фермерських господарствах, в тому числі тих, що займаються виробництвом органічної продукції.
сімейний підряд, фермерське господарство, ефективність організації виробництва, органічне виробництво
Постановка проблеми в загальному вигляді та її зв'язок із важливими науковими та практичними завданнями. Фермерські господарства є традиційною для України формою господарювання на селі. Ефективність їх діяльності значною мірою залежить від правильної організації виробництва, раціонального використання матеріальних, фінансових та трудових ресурсів. Тому важливе значення має пошук резервів підвищення ефективності насамперед виробничої діяльності фермерських господарств - як традиційних, так і тих, що займаються органічним виробництвом, яке останнім часом набуває дедалі більшого поширення.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Питання дослідження розвитку фермерських господарств та ефективності їх функціонування висвітлені у працях вітчизняних науковців: Горьового В.П., Бабича М.М., Вольської В.В., Засторожнікова А.Г., Любар Р.П. та інших. Проблеми поширення органічного виробництва досліджувались Власовим В.І., Дуб А.Р., Миловановим Є.В., Прокопенко О.М. та іншими.
Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми. Водночас, в науковій та фаховій літературі недостатньо уваги приділяється проблемам раціональної організації виробництва та підвищення ефективності діяльності фермерських господарств з урахуванням набутого упродовж десятиліть досвіду аграрного господарювання, зокрема і за радянських часів.
Метою даного дослідження є висвітлення зв'язку між сімейним підрядом як формою організації агровиробництва і фермерськими господарствами та можливостей його застосування в сучасних умовах.
Виклад основного матеріалу. Терміни «ферма», «фермер» почали вживатись на теренах колишнього Радянського Союзу ще задовго до його розпаду та виникнення сучасних фермерських господарств на основі приватної власності. Так, спочатку поняття «ферма» застосовувалось для позначення первинної ланки колективу колгоспу чи радгоспу. Фермами називались територіально відокремлені тваринницькі комплекси (якщо в одному колгоспі їх було декілька).
Пізніше, одночасно з трансформацією відносин у колгоспах та радгоспах, фермерами стали називати орендарів колгоспних земель, в тому числі на умовах сімейного підряду, що набув значного поширення в 70-х - 80-х роках минулого століття.
Сімейний підряд - це одна з форм організації праці на сільськогосподарських підприємствах, при якій частина операцій або весь цикл сільськогосподарських робіт передавались для виконання окремим особам або колективам (найчастіше - сімейним). Звідси і походить назва сімейного підряду. Розповсюдженню сімейного підряду сприяло те, що при ньому була вища продуктивність праці порівняно з існуючою на той час системою, збільшення обсягів виробництва і зниження її собівартості. За допомогою сімейного підряду сільськогосподарські підприємства намагались:
а) здійснити часткову децентралізацію управління економікою;
б) більш раціонально використати наявні ресурси;
в)пов'язати систему оплати праці з її результатами - виробництвом продукції, що призводить до підвищення зацікавленості і відповідальності за результати роботи, зростання ефективності використання засобів виробництва і робочого часу робітниками колгоспів.
Найбільш поширеними формами сімейного підряду були: погектарництво, сімейний підряд в малих поселеннях, сімейний підряд на базі особистого підсобного господарства та колективи інтенсивної праці [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сімейний підряд та його застосування в фермерських господарствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок