Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> Трансформація аграрного сектора економіки та ефективний розвиток кооперації

Трансформація аграрного сектора економіки та ефективний розвиток кооперації

Назва:
Трансформація аграрного сектора економіки та ефективний розвиток кооперації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,90 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 338.431.115.8Шебанін В.С., Червень 1.1., Шебаніна О.В., Піюренко І.О.
Трансформація аграрного сектора економіки та ефективний розвиток кооперації
У статті досліджено значення, роль, проблеми і форми розвитку кооперації в країні, напрями активізації створення і ефективного функціонування кооперативних формувань в умовах трансформації аграрного сектора економіки.
Ключові слова: аграрний сектор економіки, трансформація економічних відносин, розвиток кооперації.
В статье исследовано значение, роль, проблемы и формы развития кооперации в стране, направления активизации создания и эффективного функционирования кооперативных формирований в условиях трансформации аграрного сектора экономики.
Ключевые слова: аграрный сектор экономики, трансформация экономических отношений, развитие кооперации.
In the article value, role, problems and forms of the co-operation development in the country, directions of activation of creation and effective functioning of the co-operative formations under the conditions of transformation of an agrarian sector of the economy are investigated.
Key words: agrarian sector of economy, transformation of economic relations, development of cooperation.Постановка проблеми. У забезпеченні ефективного функціонування продовольчого підкомплексу особливе місце займає кооперація, яка поєднує особисті, колективні і суспільні інтереси, створює реальні передумови для більш ефективного його розвитку. Вона за своєю суттю є співпрацею як юридичних, так і фізичних осіб (підприємств) з різних сфер економіки, що здійснюють спільну діяльність.
Кооперація - це соціально-економічна категорія, яка виражає відносини між людьми в процесі їх співробітництва для реалізації економічних інтересів і досягнення взаємовигідної мети на основі спільного використання їх ресурсів - за рахунок справедливого розподілу одержаного ефекту. У дослідженні «Історія українського кооперативного руху» І. Витанович відмічає, що «Кооперація не тільки економічна самоціль, навіть не виключно економічний засіб, а й громадсько-виховна система» [1].
Виходячи із значущості кооперації, у статті автори мають на меті дослідити вплив трансформаційних змін в аграрній економіці на розвиток кооперативного руху в Україні.
Кооперативний рух у світі є найбільш масовим. Він об'єднує майже 800 млн осіб. І це не є випадковим, бо кооперація виконує цілий ряд вкрай необхідних економічних і соціальних функцій. Вона широко використовує дрібні форми господарювання, активно підтримує малі та середні за розмірами підприємства, є основою формування і функціонування відповідних організаційно-правових структур вертикального та горизонтального типів. За рахунок суспільного застосування технічних та економічних ресурсів окремих власників кооперація робить виробництво масштабним і на основі спільної праці та поєднання зусиль і ресурсів усіх її учасників забезпечує одержання на одиницю затрат максимуму кінцевого продукту. Усе це робить кооперацію значним явищем і обумовлює її об'єктивну необхідність у сфері агробізнесу.
Кооперація як форма співробітництва є властивою практично для кожної країни незалежно від існуючої в ній соціально- економічної формації. Вона виникла з потреб різноманітних виробників (особливо - дрібних) і одержала масштабний розвиток майже в усіх країнах незалежно від їх суспільного устрою. У той же час рівень розвитку кооперації певною мірою визначається механізмом дії економічних законів, станом економіки підприємств, законодавчою базою кожної окремої країни тощо.
Аналіз досліджень і публікакцій. В Україні кооперативний рух зародився майже 1500 років тому. Найбільш значний внесок у розвиток кооперації зробили такі українські учені минулого, як М. Туган-Барановський, А. Жук, К. Коберський, Б. Матрос, К Паньківський, О. Чаянов, С. Подолинський, Є. Храпливий та ін. Наприклад, С. Подолинський досліджував питання кооперації та її ідею з двох позицій: як можливість поліпшення становища широких верств населення і як організаційну форму устрою майбутнього суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Трансформація аграрного сектора економіки та ефективний розвиток кооперації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок