Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ЕНЕРГЕТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МІНІМІЗОВАНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ І РІЗНИХ ВИДІВ ПАРУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

ЕНЕРГЕТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МІНІМІЗОВАНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ І РІЗНИХ ВИДІВ ПАРУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕНЕРГЕТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МІНІМІЗОВАНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ І РІЗНИХ ВИДІВ ПАРУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЦАНДУР М.О., кандидат с.-г. наук, Одеський інститут агропромислового виробництва УААН.
ЕНЕРГЕТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МІНІМІЗОВАНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ І РІЗНИХ ВИДІВ ПАРУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Показано, що скорочений основний обробіток ґрунту і сидеральний пар забезпечують підвищення коефіцієнту енергетичної та економічної ефективності вирощування пшениці озимої. Рівень рентабельності збільшується на 65 % порівняно з оранкою і угноєним чистим паром.
Is shown, that minimum main processing of ground and green-manure of a couple provide rise of coefficient of power efficiency and economic efficiency of cultivation of wheat winter. The level of profitability is magnified by 65 % in matching with arable to the autumn fallow.
Вступ. Ресурсозберігаюча технологія вирощування пшениці направлена на те, щоб забезпечити потребу народного господарства у зерні і економити (зберігати, відновлювати) основні ресурси сільського господарства (ґрунт, вода, мінеральні та органічні добрива, пестициди, паливо, насіння та інше). В той же час ресурсозбереження існує лише тоді, коли темпи приросту урожайності або підвищення якості продукції перевершують збільшення виробничих витрат.
З посиленням індустріалізації сільського господарства збільшувалися енергетичні витрати на вирощування рослинницької продукції, а біоенергетичний ККД агропромислового комплексу знижувався в міру насичення енергією, не дивлячись на збільшення вирощеної продукції. Максимального значення ККД агросистеми досягає тоді, коли сумарні витрати енергії на всю систему вирощування польових культур на одному гектарі складають не більше 13582 мДж [1]. Проте в даний період ці граничні значення істотно завищені: фермери США витрачають на 1 га пшениці 14657 - 16750 мДж, у цілому для агросистеми США - 29430. У Лісостеповій зоні України при традиційній інтенсивній технології витрачають 44389, при ресурсозберігаючій - 20938-25126 мДж [2], у Південному Степу на зрошуваних землях при інтенсивній ресурсозберігаючій технології - 43853 - 64400 [3, 4].
Ми вирішили дослідити вплив скороченого обробітку ґрунту і сидеральних парів на енергетичну і економічну ефективність вирощування пшениці озимої в трьохпільній польовій зернопаровій сівозміні.
Методика і агротехніка досліджень. Дослідження виконані в Одеському інституті агропромислового виробництва УААН у дослідному стаціонарі відділу землеробства на чорноземах південних малогумусових середньо- потужних важкосуглинкових (зона Південного Степу України, Причорноморська ґрунтова провінція, північна широта 46°28'9042 - 46028' 9502, східна довгота 3 0035'4202 - 30036'1782, висота над рівнем моря 57 м). Метод досліджень - польовий. Супутні дослідження та спостереження - загальноприйняті [5].
Дослід починався з парового поля у польових зернопарових трьохпільних сівозмінах. Вивчався як попередник пар чорний, пар зайнятий і сидеральний, а також горох на зерно. Сівозміна розгорталася поступово з 1997 року.
Перед закладкою дослідів були проведені вирівнювальні посіви протягом двох років.
Основний обробіток ґрунту під пар та горох на зерно проводили полицевим плугом ПЛН-5-35 (глибина обробітку 25-27 см - контроль), безполицевим - ПРН-5-35 (один із аналогів плуга "Параплау", 25-27 см), ПЧ-2,5 і плоскорізом- щілювачем ПЩН-2,5 (14-16 см і щілювання на 25 -27 см). Скорочений мілкий основний обробіток виконувався восени дисками та культиватором КРУ-3,7 (8-10 см). На фоні різних способів і заходів обробітку ґрунту накладались види парів і гороху на зерно. У варіанті з сидеральним і зайнятим парами зелена маса не заорювалася, а подрібнювалася та частково перемішувалася з ґрунтом важкою дисковою бороною в третій декаді травня. Основний обробіток ґрунту під другу культуру після пару був однаково поверхневим на всіх варіантах, які закладали під час підготовки пару. На другий рік після пару висівали ті ж сорти пшениці.
Був витриманий принцип єдиної різниці, тобто всі агротехнічні заходи, які не входили до схеми досліду, були однаковими.
Варіанти досліду розміщено методом розщеплених ділянок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЕНЕРГЕТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МІНІМІЗОВАНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ І РІЗНИХ ВИДІВ ПАРУ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок