Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ШЛЯХИ ЗБЕРЕЖЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ШЛЯХИ ЗБЕРЕЖЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ШЛЯХИ ЗБЕРЕЖЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ГУЛЬВАНСЬКИЙ І.М., ГЕЛЕВЕРА О.Ф., к.геогр.н.
Кіровоградський обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості ґрунтів та якості продукції
ШЛЯХИ ЗБЕРЕЖЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Зміни в структурі посівних площ підсилили процеси ерозії, тому з метою послаблення цього явища в Кіровоградській області пропонується вивести з інтенсивного обробітку схилові землі, провести залісення дуже еродованих природних кормових угідь та ріллі, розташованих на схилах крутістю понад 7°.
Change in the structure of sowing areas strengthened the processes of erosion, that with the purpose of weakening of this phenomenon in the area of Kirovograd it is suggested to show out of intensive till the slope of earth, to conduct foresting of the very eroded natural lands of forages and plough-land, located on slopes a steepness over 70.
Постановка проблеми. На даний час питання практичної реалізації агрохімічного моніторингу є дуже актуальним і потребує всебічного вивчення, в центрі уваги повинні бути: визначення причини змін родючості ґрунтів та розробка науково- обгрунтованих заходів відтворення їх родючості.
За нинішніх умов особливо важливо встановити оптимальні норми добрив з метою не тільки отримання високого і якісного врожаю сільськогосподарських культур при мінімальних затратах, а й для підвищення родючості ґрунтів. Для цього вкрай необхідні матеріали агрохімічної паспортизації і польових дослідів з агрохіміката- ми, пестицидами і радіонуклідами.
Кіровоградська область розташована на межі двох грунтово-кліматичних зон, у зв'язку з цим тут склалися властиві тільки їй умови сільськогосподарського виробництва. Так, у центральних, північних і західних районах з недостатнім зволоженням та рівнинним слабохвилястим рельєфом господарства спеціалізуються на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків і соняшнику, у помірно посушливих південних і східних районах - зернових культур та соняшнику, а в Придніпров'ї із сильно розчленованим рельєфом - зернових культур, переважно суцільного посіву [4].
Аналіз останніх публікацій. За даними Кіровоградського обласного державного управління земельних ресурсів, станом на 01.01.2005 року в області налічувалось 2041,6 тис. га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1764,1 тис. га - орних земель, 26,5 тис. га - багаторічних насаджень, 24,0 тис. га - сіножатей та 227,0 тис. га - пасовищ.
Вважається оптимальним, коли відношення дестабільних чинників (рілля, багаторічні насадження під паром) до стабільних (природні кормові угіддя, багаторічні насадження задерновані, ліси і лісосмуги) не перевищує одиниці. До цього розрахунку не входять урбанізовані та техногенно змінені території. Таким чином, розораність ґрунтового покриття не повинна перевищувати 40 %, а частка ріллі в сільськогосподарських угіддях - 50 відсотків [1, 2, 3].
Результати досліджень та їх обговорення. Фактично розораність ґрунтового покриття Кіровоградської області сягає 79,4 %, що в 1,98 разу більше допустимого, а в окремих районах (Ульянівський, Маловисківський, Новоукраїнсь- кий, Добровеличківський) - понад 85 %. Менше за 70 відсотків мають розораність Світловодсь- кий, Знам'янський, Онуфріївський, Олександрів- ський і Петрівський райони, але й тут вона вища від допустимого в 1,45-1,74 рази (табл.1).
Що ж до частки ріллі в сільськогосподарських угіддях, то вона в середньому по області становить 86.4 %, а в Голованівському, Добровеличків- ському, Маловисківському, Новоукраїнському та Ульянівському - понад 90 %. Найменш розорані сільськогосподарські угіддя Онуфріївського і Сві- тловодського районів, однак частка ріллі перевищує допустимий норматив у 1,54-1,55 рази.
Таким чином, ґрунти області зазнають значного антропогенного впливу і потребують негайного вилучення з обробітку шляхом переведення їх під луки і пасовища та багаторічні насадження. В першу чергу це стосується сильноеродованих і частково - середньоеродованих земель.
В області налічується 1102,4 тис. га сільськогосподарських угідь, ґрунтове покриття яких зазнало ерозії, причому 886,7 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ШЛЯХИ ЗБЕРЕЖЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок